Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne

I niedziela Adwentu

3 grudnia 2023 roku

Dzisiaj rozpoczynamy Adwent. Na Mszach świętych zostaną pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na funkcjonowanie parafii. Dostępne są również świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Do Caritas Krakowskiej odprowadzamy za każdą świece po 10 złp. Reszta zostaje w parafii. Będziemy chcieli wesprzeć przed świętami potrzebujące osoby.  W sklepach „Kubuś”, „Lewiatan” i „Spar” są umieszczone kosze, do których można   dać trwałą żywność, słodycze i środki czystości. Zbiórka będzie od 4 grudnia do 16 grudnia. Rzeczy przekażemy potrzebującym. Kosz będzie także w kościele. Schola przygotowała ozdoby ozdoby i kartki świąteczne. Będzie je można nabyć od dzisiaj. Zachęcam do kupna.

W poniedziałek wspominamy św. Barbarę. O godzinie 10.00 będzie Msza święta dla górników i ich rodzin. W środę wspominamy św. Mikołaja, we czwartek – św. Ambrożego. W piątek będzie uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W godzinach 12.00-13.00 na prośbę Maryi jet „godzina łaski”. Zapraszam na tę modlitwę przed Najświętszym Sakramentem.  Będzie ona w dolnym kościele lub w kaplicy na plebani w zależności od frekwencji.  

Bóg zapłać za wszelką pracę oraz wszelkie ofiary. Szczególnie za odgarnianie śniegu.

Roraty będą dla dzieci i młodzieży od poniedziałku do piątku o 7.00. Razem ze św. Franciszkiem z Asyżu będziemy przygotowywać się do Bożego Narodzenia.  Po Mszy świętej będzie drobne śniadanie w salce przed pójściem do szkoły. Zapraszam do pomocy przy Roratach. W sobotę rano Roraty będą dla starszych. Również zapraszam po Mszy świętej do salki.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej. „Gość Niedzielny” rozpoczyna cykl adwentowy, którego przewodnikiem będzie św. Franciszek z Asyżu. Siostra Anuarita Tutka w rozmowie przypomina, że „dobro potrzebuje reklamy”. W części kulturalnej tygodnik prezentuje artystów, którzy w nowy sposób przedstawili scenę Zwiastowania. „Niedziela” pisze o tym, że nie wystarczy być dobrym by wejść do nieba. Opisuje również Maryję i to, że jest poczęta bez grzechu. Do nabycie jest również dwutygodnik „Historia Kościoła”. 

Do wieczności Bóg powołał śp Zbigniewa Gołębiowskiego oraz śp Zuzannę Gut, której pogrzeb będzie w poniedziałek.