XIX niedziela zwykła – 20 października 2024 roku

Dzisiaj jest uroczystość św. Jana Kantego, głównego patrona Archidiecezji Krakowskiej i miasta Krakowa. Rozpoczyna się w Kościele Tydzień Misyjny. Strażacy z Małopolski pielgrzymują do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie. Zapraszam wszystkich na wspólną modlitwę różańcową. Od poniedziałku do soboty jest ona o 17.30 a w niedziele o 14.30. W tygodniu jest ona prowadzona przez dzieci. Zapraszam dzieci i młodzież na tę modlitwę. We wtorek będzie uroczystość św. Jana Pawła II, głównego patrona naszego województwa. W piątek od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. O 17.30 różaniec a następnie Eucharystia. W zakrystii są przyjmowane wypominki. W tym roku Msze Święte we Wszystkich Świętych będą w kościele o 8.00 oraz 11.00, a na cmentarzu o 14.00. Następnie będzie procesja z wypominkami. W Dzień Zaduszny, który wypada w sobotę, Eucharystie w kościele będą o 8.00 oraz 11.00, a na cmentarzu o 15.00. O 14.30 rozpoczniemy koronkę do Bożego Miłosierdzia z wypominkami. Czytanie nowych wypominek rocznych rozpoczniemy od I niedzieli adwentu, czyli od 1 grudnia. W nocy z soboty na niedzielę będzie zmiana czasu na zimowy. W środę po mszy zapraszam dorosłych na czytanie Pisma Świętego a w piątek młodzież po bierzmowaniu na spotkanie.

Zachęcam do czytania pracy katolickiej. „Gość Niedzielny” o raz „Niedziel” poświęcają sporo miejsca życiu i nauczaniu bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, ponieważ mamy 40 rocznicę Jego śmierci męczeńskiej. Ponadto „Gość Niedzielny” pisze o drodze muzułmanów do wiary chrześcijańskiej, o trudnej sytuacji finansowej DPS-ów, o odbywającym się synodzie, o odwołaniu za poglądy katolickie dyrektor szpitala we Wrocławiu, czy też o obrazie Stańczyka. „Niedziela” o przysłowiach w Biblii, o bpie Janie Zającu, o tym jak radzić sobie z żałobą, czy też o smutnej diagnozie polskiej rodziny.

Bóg powołał do wieczności ś.p Rafała Celarka oraz ś.p Władysławę Cygan, której pogrzeb będzie w poniedziałek. Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.