Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne

XIV niedziela zwykła (7 lipca 2024 roku)

Dzisiaj przypada wspomnienie błogosławionej rodziny Ulmów. W poniedziałek wspominamy św. Jana z Dukli. We czwartek święto św. Benedykta, opata i patrona Europy. W piątek wspomnienie św. Brunona Bonifacego a w sobotę świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta. W przyszłą niedzielę o 7.30 zmiana tajemnic różańca świętego. W ostatnią niedzielę lipca będzie błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych z racji wspomnienia patrona świętego Krzysztofa. Ofiary będą przeznaczone na wsparcie zakupu środków transportu dla misjonarzy. W czasie wakacji wieczorne Msze są o godzinie 19.00.

Bóg zapłać za wszelką ofiarność ostatnia składka inwestycyjna wyniosła 7200 złp i 2 euro. Dziękuję za przyniesienie i ułożenie kwiatów w kościele.

Zachęcam do czytania i kupowania prasy katolickiej. „Gość Niedzielny” o kulisach sporu o wystawę w Muzeum II Wojny Światowej. Jest również rozmowa z Krzysztofem Ziemcem, czy też artykuł o bł. Ks. Jerzym Popiełuszce. Tygodnik prezentuje sanktuarium Matki Bożej w Einsiedeln położone w Szwajcarii wśród gór i jezior. „Niedziela” pisze o bł. Gwidonie z Montpellier, o inspiracjach małżeńskich przyziemności, czy też o ateiście, który dziś ewangelizuje. Jest również do nabycia miesięcznik „Misyjne Drogi” tym razem o małżeństwach na misjach.

Bóg powołał do wieczności ś.p. Kazimierza Komendackiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.