ZMARTWYCHWSTANIE  PAŃSKIE – 21 kwietnia 2019 r.

PAN  ZMARTWYCHWSTAŁ !

Wielkanoc – czas nadziei i miłości,

czas odrodzenia wiary w Chrystusa i drugiego człowieka,

czas wspólnoty żywego Kościoła.

Życzymy, aby Wielkanocne Święta przyniosły każdemu radość i wewnętrzny spokój

oraz wzajemną życzliwość. Aby stały się źródłem umocnienia ducha.

Niech Zmartwychwstały nasz Pan napełni wszystkich głęboką wiarą.

Niechaj da siłę do pokonywania codziennych trudności życia.

I niechaj ze wszystkich naszych rodzin utworzy w Zagórzu jedną rodzinę Bożą.

ks. Piotr, proboszcz

ks. Adam, wikariusz

PONIEDZIAŁEK  WIELKANOCNY – 22 kwietnia 2019 r.

1. Rozpoczęliśmy okres wielkanocnej radości ze Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. W najbliższy piątek z racji oktawy Wielkiej Nocy nie obowiązuje nas wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych

2. Za posługę w konfesjonałach przed Świętami Bóg zapłać aż siedmiu kapłanom z dekanatu, którzy nam posługiwali.

3. Do godnego przeżycia Triduum Paschalnego przyczynili się wszyscy, którzy wzięli w nim udział. Szczególną wdzięczność mamy dla następujących osób: ministrantów i lektorów, członków chóru „Ave Regina” z panem organistą Romanem, scholii „Konwalijki” z ich animatorką Wiktorią, każdej Róży Różańcowej, pań i dziewcząt niosących feretrony, panów strażaków i górników, pana kościelnego Jerzego oraz dla naszego księdza Adama.

4. Jako Wasi duszpasterze dziękujemy za każde przekazane w tych dniach życzenia, wszystkie ofiary oraz dary na nasz kapłański stół.

5. W najbliższą niedzielę prosimy o datek na utrzymanie naszej świątyni w porządku.

6. Zakończyliśmy okres grzewczy. Wzorem lat ubiegłych prosimy o Waszą ofiarę na uregulowanie należnych rachunków do skarbony ustawionej przy wyjściu z kościoła od przyszłej niedzieli.

7. W Wielkim Tygodniu odszedł od nas śp. Wiesław Hojarczyk. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie!