Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie

III niedziela Wielkanocna – 14 kwietnia 2024

17 osób w Uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie podjęło się dzieła duchowej adopcji dziecka poczętego. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski prosi o modlitwę w intencji ochrony życia osób nienarodzonych. Jego apel można przeczytać w gablotce oraz na stronie parafii.

Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Biblijny a jednocześnie jest to Święto Chrztu Polski. W środę po Mszy świętej zapraszam chętnych na wspólnotowe czytanie Pisma Świętego. W piątek adoracja w ciszy od 17.00 zakończona koronką do Bożego Miłosierdzia. Po wieczornej Eucharystii zapraszam na spotkanie młodzież ze szkół średnich i starszą. W sobotę robimy zbiórkę złomu od godziny 8.00. W przyszłym tygodniu we czwartek będzie procesja do kapliczki św. Rozalii. Rozpoczniemy Mszą świętą w kościele o godzinie 16.00, a następnie procesyjnie pójdziemy do kapliczki.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej. „Gość Niedzielny” pisze o chrzcie Polski i konsekwencjach tego wydarzenia, o czytaniu Słowa Bożego, a w części kulturalnej o Jacku  Kaczmarskim czy wizji Stanisława Wyspiańskiego dotyczącej Wzgórza Wawelskiego. „Niedziela” natomiast publikuje artykuły o tym, komu wierzy współczesny człowiek, o kondycji polskiej oświaty, czy też o tym, że najlepszymi nauczycielami dzieci są rodzice.

Do wieczności Bóg powołał ś.p Renatę Gołębiowską. Wieczne odpoczywanie racz jej dać, Panie

Czuwanie przy relikwiach błogosławionej rodziny Ulmów – Wadowice