Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne

XIV  NIEDZIELA  zwykła – 5 lipca 2020 r.

1. Serdeczne Bóg zapłać za przekazane życzenia z okazji Uroczystości św. Piotra Apostoła, każdy gest życzliwości, upominki i każde westchnienie w mojej intencji.

2. Wyjątkową wdzięczność okazujemy Panu Zdzisławowi Halbinie, szefowi firmy „Halkor”, który nam zorganizował i w całości sfinansował nowe okucie z blachy nierdzewnej dla krzyża znajdującego się na szczycie dachu kościoła. Wydarzenie to ma również wymiar symboliczny. Traktujemy je jako upamiętnienie setnej rocznicy Cudu nad Wisłą i obrony Polski oraz całej Europy przed bezbożnym ateizmem ze strony bolszewickiej Rosji.

3. W przyszłą niedzielę prosimy o ofiarę inwestycyjną na kontynuacje prac brukarskich, które mamy nadzieję zostaną ukończone jeszcze przed parafialnym odpustem.

4. Za tydzień po mszy świętej o 7 zmianka różańcowa.

5. Dziś na prośbę księdza metropolity mamy puszkę dla powodzian, którzy ucierpieli w czasie ostatnich podtopień w naszej diecezji.

6. Wypoczywającym i gościom, którzy nas odwiedzają życzymy udanego tygodnia. A wszystkim pracującym opieki Matki Bożej Pani Zagórzańskiej i waszych świętych patronów.  

———————————————–

XIII  NIEDZIELA  zwykła – 28 czerwca 2020 r.

1. Arcybiskup Marek Jędraszewski apeluje i prosi o wsparcie finansowe w przyszłą niedzielę dla poszkodowanych w wyniku zalań i podtopień mających miejsce w naszej diecezji.

2. W dni powszednie mamy w czasie wakacji zmieniony porządek mszy świętych. Sakrament spowiedzi świętej w tygodniu na pół godziny przed każdą mszą świętą. Natomiast kancelaria parafialna w dni zwykłe po Eucharystii wieczornej, które do końca sierpnia będą sprawowane o godzinę później, czyli o 19.00.

3. Tradycyjna czwartkowa adoracja w ciszy zostaje w lipcu i sierpniu przeniesiona na piątek.

4. W I piątek chorych w domach będziemy odwiedzać od 8.15.

5. W I sobotę nabożeństwo wynagradzające Matce Najświętszej po mszy wieczornej.

6. Pamiętamy, że każda poświęcona świątynia to Dom Boży, czyli miejsce święte a co za tym idzie przebywanie w nim wymaga właściwego zachowania i godnego ubioru. Strój plażowy nie spełnia tych kryteriów.

————————————————-