16 niedziela zwykła – 21 lipca 2024 roku

W poniedziałek święto św. Marii Magdaleny, we wtorek św. Brygidy, patronki Europy. W środę będzie wspomnienie św. Kingi a w piątek święto św. Jakuba Starszego, apostoła. W piątek wspomnienie rodziców Matki Bożej, św. Joachima i Anny. Zapraszam na adorację od 18.00 zakończoną koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji babć i dziadków. W przyszłą niedzielę po każdej Eucharystii będzie błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów mechanicznych. Ofiary składane przy okazji zostaną w całości przeznaczone dla misjonarzy na zakup środków transportu.

Bóg zapłać na ofiarność i pomoc. Składka inwestycyjna wyniosła ponad 6,5 tys. złp. Dziękuję za pracę przy koszeniu trawy oraz porządkowaniu tereny wokół kościoła i plebanii. Dzisiaj można złożyć datek na sprzątanie kościoła.

Zachęcam do kupowania i czytania prasy katolickiej. „Niedziela” zamieszcza wywiad z bratem Markiem ze wspólnoty ekumenicznej z Taizé, o uznanych przez Kościół prywatnych objawieniach Matki Bożej włoskiej mistyczce, o rodowodzie Polski Ludowej, czy też o pielgrzymowaniu do grobu św. Jakuba pewnego małżeństwa z domu w Andrychowie do Santiago. „Gość Niedzielny” o 70 rocznicy powstania Ruchu Światło-Życie, o katechezie szkolnej, festiwalu młodych w Kokotku, relokacji nielegalnych imigrantów, bractwie św. Marii Magdaleny w Zalasie, czy też o sanktuarium Czarnej Madonny w Montserrat. Dla dzieci jest do zabrania miesięcznik „Staś”.

Do wieczności Bóg powołał ś.p Janinę Terlecką w wieku 93 lat. Wieczne odpoczywanie  racz jej dać, Panie.

Pomoc MIVA Polska w 2023 roku
Nadrzędnym celem misji Kościoła jest głoszenie Ewangelii i prowadzenie ludzi do wiary w Jezusa Chrystusa. Temu celowi służą środki transportu na misjach, zakupione z pomocą MIVA Polska, niezależnie od ich rodzaju i przeznaczenia. Są one zawsze owocem misyjnego ducha oraz dobroci, życzliwości i odpowiedzialności za misje wielu Darczyńców. Podobnie jak w latach ubiegłych, tak też i w roku 2023, pomoc MIVA dotyczyła pojazdów do bezpośredniego użytku misjonarzy w realizacji różnych przez nich celów: ewangelizacyjnych, medycznych, edukacyjnych, rozwojowych, a także do dyspozycji katechistów misyjnych (rowery i motocykle), osób z niepełnosprawnością (wózki inwalidzkie) oraz uczniów w Afryce (rowery).
Pojazdy w liczbach oraz ich rodzaje w 2023 roku
52 samochody, 4 ciężarówki, 3 busy; 1 barka rzeczna – „Pływająca Przychodnia” do Peru (kontynuacja projektu z roku 2022 z pomocą funduszy z Akcji „Ratujemy Życie – Misyjny Ambulans” oraz akcji docelowej);
1 ambulans do szpitala w Katondwe w Zambii (z akcji “Ratujemy Życie – Misyjny Ambulans”);
37 motocykli i skuterów (18 – dla misjonarzy i 19 – dla katechistów);
1 mini-kombajn zbożowy (Boliwia); 1 traktor (Malawi); 2 łodzie motorowe;
499 wózków inwalidzkich (z pomocą akcji „Promienie Miłosierdzia”);
199 rowerów dla katechistów w tym 3 elektryczne (akcja “uCZYNek Wiary”);
130 rowerów dla uczniów w Tanzanii i RCA (akcja „Bliżej do szkoły w Afryce”);
5 rowerów do użytku misjonarzy.

Łączna suma przekazana: 1 090 199 Euro; Wartość całkowita projektów: 2.140.233 Euro