Ogłoszenia archiwalne

Ogłoszenia archiwalne

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 8 września 2019 r.

1.  W najbliższą sobotę przeżywamy święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Odpowiadając na apel Księdza Arcybiskupa oraz inicjatywę wiernych świeckich również w naszej parafii na każdej mszy świętej będziemy adorować Krzyż Pański.

Ponadto z naszego dekanatu organizowany jest w tym dniu wyjazd do Zakopanego w ramach akcji „Polska pod krzyżem!” Zgłoszenia do czwartku do ks. dziekana z Poręby Żegoty. Więcej informacji w zakrystii.

2. Dzisiaj po mszy świętej o 7 zmianka tajemnic różańcowych w dolnej kaplicy.

3. Dziękujemy za złożone ofiary, które w pierwszym rzędzie wykorzystane będą na zaplanowane odwodnienie terenu koło kościoła. Informujemy, że trwają jednocześnie prace projektowe ukończenia schodów głównych i kostki wokół świątyni. Szybkość naszych działań zależy jednak nie tylko od zgromadzonych funduszy ale w dzisiejszej rzeczywistości nade wszystko mocy przerobowych konkretnych firm.

W przyszłą niedzielę poprosimy o datki do puszki na sprzątanie.

3. Już dziś zapowiadamy Radę Parafialną na 27 września po mszy świętej wieczornej.

      4. Serdecznie zapraszamy dziewczynki od klasy 3 do naszej scholii „Konwalijki”. Próby w każdą niedzielę o 9.30 a później śpiew podczas Mszy świętej o godzinie 11.00.

       5. Jak wiadomo w naszej parafii działa Grupa Apostolska. Zapraszamy dzieci na spotkania Małego Apostoła w piątki od godz. 18.30 do 19.30. Natomiast grupa młodzieżowa spotyka się w niedzielę o 18.00. Zapraszamy na te spotkania młodzież od klasy 7.

      6.  W poniedziałek 16 września spotkanie dla kandydatów na ministranta o 18.30 w dolnym kościele. Przyjmujemy chłopców od 2 klasy szkoły podstawowej.

      7. Spotkania dla kandydatów do Bierzmowania rozpoczynają się 17 września /wtorek/ Mszą świętą o 18.00.   

      8. Za tydzień na mszy świętej o 11 poświęcenie dziecięcych tornistrów szkolnych.

9. Wójt Gminy Babice prosił o przekazanie informacji o możliwości dofinansowania kolektorów słonecznych, pomp ciepła czy kotłów. Szczegóły dla zainteresowanych w gablocie parafialnej.

———————————————-

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 11 sierpnia 2019 r.

1.  Dzisiaj po mszy świętej o 7 zmianka tajemnic różańcowych.

2. W dniu dzisiejszym dokonujemy uroczystego odsłonięcia historycznej tablicy upamiętniającej zeszłoroczną instalację figury MB Wniebowziętej.

3. Jutro (jak zwykle przed odpustem parafialnym) msza święta o 19.00 w kaplicy cmentarnej w intencji naszych zmarłych.

4. Dziękujemy za złożoną ofiarę inwestycyjną. Za tydzień poprosimy o datki na sprzątanie świątyni.

5. Pielgrzymi nocujący w naszej parafii są bardzo wdzięczni za okazaną gościnę i obiecują modlitwę za nas przed obliczem Pani Jasnogórskiej.

6. Chwilowo nasza platforma dla niepełnosprawnych jest nieczynna. 

7. W uroczystość Wniebowzięcia NMP poświęcenie ziół i kwiatów na każdej mszy świętej.

8. Sumie odpustowej będzie przewodniczył ks. kan. Dr Stanisław Basista, kapelan Cmentarza Rakowickiego w Krakowie. Serdecznie zachęcamy do gorliwego udziału w naszym parafialnym święcie. Wiemy, że zawsze są obecni: panie z Koła Gospodyń, Ochotnicza Straż Pożarna, brać górnicza, dzieci w strojach komunijnych i sypiące kwiaty, chłopcy dzwoniący podczas procesji, kobiety i dziewczęta z feretronami, chór parafialny „Ave Regina” i schola „Konwalijki” oraz  Służba Liturgiczna. Mile widzimy też naszych bliskich i przyjaciół.

9. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Helenę Rzechułę. Wieczny odpoczynek, racz Jej dać Panie!

—————————————————————–

XVII  NIEDZIELA  zwykła – 28 lipca 2019 r.

1. Zbliża się dzień naszego parafialnego odpustu. Pamiętajmy o przygotowaniu duszy na przyjęcie Pana Jezusa w Komunii Świętej. Możliwość spowiedzi świętej codziennie na pół godziny przed mszą świętą.

2. Z okazji I piątku odwiedziny chorych w domach w najbliższy piątek od godz. 8.00.

3. Wszystkim parafianom i naszym gościom życzymy opieki Bożej i świętych patronów a udającym się na wypoczynek poza parafią bezpiecznej podróży i dobrej pogody.

——————————————————————————

XVI  NIEDZIELA  zwykła – 21 lipca 2019 r.

1. Abp Marek Jędraszewski zaprasza do wzięcia udziału w tegorocznej 39. Pieszej Pielgrzymce Archidiecezji Krakowskiej na Jasną Górę. „Niech czas wędrówki do duchowej stolicy naszej Ojczyzny – mówi nasz Pasterz – ubogaci duchowymi darami i łaskami płynącymi od Pana Boga, który nieustannie czuwa i umacnia swój lud”.

2. Dziękujemy za ofiarę inwestycyjną. Bóg zapłać za pieniądze na utrzymanie porządku.

3. Pięknie dziękujemy za piękne kwiaty do kościoła.

4. W minionych tygodniach zostały pozostawione w ławkach kościelnych różne torebki. Są do odebrania w zakrystii.

5. W najbliższy piątek z okazji święta Joachima i Anny – rodziców Maryi pamiętajmy też o naszych dziadkach i babciach. Modlitwa za nich czy drobny gest miłości na pewno sprawi im dużo radości.

—————————————————————

XV  NIEDZIELA  zwykła – 14 lipca 2019 r.

1. Dziś po mszy świętej porannej zmianka różańcowa w dolnej kaplicy.

2. Bóg zapłać za ofiarę inwestycyjną. Za tydzień tradycyjna skarbona na utrzymanie porządku w świątyni i jej otoczeniu.

3. W minionych dniach pożegnaliśmy dwie osoby: śp. Stanisława Wierzbica i śp. Mariusza Likusa. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

4. W nadchodzącym tygodniu życzymy bliskiego spotkania z Matką Bożą Szkaplerzną. A może uda się odwiedzić niedalekie Sanktuarium w Czernej lub inne miejsce dedykowane Maryi.

————————————————————————————

XIV  NIEDZIELA  zwykła – 7 lipca 2019 r.

1. Serdeczne Bóg zapłać za przekazane życzenia z okazji Uroczystości św. Piotra Apostoła i wszelkie modlitwy w mojej intencji.

2. Za tydzień po mszy świętej o 7 zmianka różańcowa.

3. W przyszłym tygodniu prosimy o ofiarę inwestycyjną z myślą o projekcie schodów głównych i otoczenia całego kościoła.

4. Intencje mszalne na rok 2020 zaczniemy rezerwować od początku sierpnia.

5. Bardzo to miłe, kiedy nas odwiedzają goście wakacyjni. Jako proboszcz parafii wszystkim z serca błogosławię.

—————————————————————————-

XIII  NIEDZIELA  zwykła – 30 czerwca 2019 r.

1. W dni powszednie mamy w czasie wakacji zmieniony porządek mszy świętych. Sakrament spowiedzi świętej w tygodniu na pół godziny przed mszą świętą. Kancelaria parafialna w dni zwykłe po Eucharystii wieczornej.

2. W I piątek lipca chorych w domach będziemy odwiedzać od 8.15.

3. Serdeczne Bóg zapłać pani Irenie za dar nowych dywanów przeznaczonych do prezbiterium w dolnej kaplicy.

4. Zapewniamy, że nic się w tej kwestii nie zmieniło – świątynia jako Dom Boży nadal jest miejscem świętym a co za tym idzie wymaga właściwego zachowania i godnego ubioru. Strój plażowy nie spełnia tych kryteriów.

5. Witamy w naszej pięknej miejscowości odpoczywających gości a wyjeżdżającym parafianom życzymy podczas urlopu stałej opieki Anioła Stróża.

———————————————————

XII  NIEDZIELA  zwykła – 23 czerwca 2019 r.

1. Przeżywamy oktawę Bożego Ciała. Codzienna procesja eucharystyczna jest zaraz po mszy świętej wieczornej. Na zakończenie w piątek tradycyjne poświęcenie wianków. Dla dzieci sypiących kwiaty mamy przewidzianą małą niespodziankę.

2. Od najbliższego poniedziałku rozpoczynamy w zwykłe dni tygodnia tzw. wakacyjny układ mszy świętych. Przesuwamy również godzinę Eucharystii wieczornej na 19.00.

3. W piątek z racji Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msza święta będzie w górnym kościele.

4. Szczegółowe informacje dla chętnych do seminarium duchownego zamieszczone zostały na stronie fb naszej parafii.

5. Z radością oznajmiamy, że dzięki ofiarności parafian i innych darczyńców mamy już w pełni spłacone wymienione rok temu okno frontowe kościoła. Niechaj Bóg ma w opiece każdego ofiarodawcę.

6. Dzieciom, młodzieży i wszystkim parafianom udającym się na zasłużony urlop życzymy dobrego wypoczynku i opieki Matki Bożej podczas tegorocznego lata.

——————————————————————–

NIEDZIELA  NAJŚWIĘTSZEJ  TRÓJCY – 16 czerwca 2019 r.

1. Dzisiaj w naszej diecezji kończy się okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej.

2. Myśląc o bezpieczeństwie wyjazdów wakacyjnych już dziś po każdej mszy świętej pobłogosławimy kierowców oraz ich pojazdy.

3. Msza świętej na zakończenie roku szkolnego będzie we środę o 8.00.

4. W najbliższą środę zapraszamy na nabożeństwo wieczorne rodziców oczekujących potomstwa z okazji kwartalnych modlitw o szczęśliwy rozwój i narodziny dziecka.

5. W Boże Ciało nie ma Eucharystii o 11 ponieważ zaraz po mszy świętej o 9 wyruszamy w procesji eucharystycznej. Przejdziemy najpierw ulicą Piłsudskiego w stronę kaplicy Matki Bożej Karmiącej a następnie ulicami Żabią, Chmielnik i Wieczystą do kościoła. Pobożny udział w całej procesji daje szansę uzyskania odpustu zupełnego. Prosimy – jak to bywało w latach poprzednich – o  żywe zaangażowanie i jak najliczniejszy udział.

Przez całą oktawę Bożego Ciała zapraszamy na nabożeństwo wieczorne i procesje. Szczególnie mile widziane dzieci sypiące kwiatuszki przed Panem Jezusem.

6. Bóg zapłać za ostatnią składkę inwestycyjną. Dziękujemy także za dzisiejsze datki na sprawy porządkowe kościoła.

7. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Sebastiana Kurka. Wieczny odpoczynek racz dać mu Panie!

—————————————————————

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 9 czerwca 2019 r.

1.  Po Mszy Świętej o godz. 7.00 zmianka różańcowa.

2. Za tydzień w niedzielę (16 czerwca) pobłogosławimy kierowców oraz ich pojazdy.  

3. Za tydzień po Mszy Świętej o godz. 11.00 dzieci z przedszkola otrzymają symboliczne dyplomy za ukończenie katechezy. Zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami.

4. Spotkanie dla kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania we wtorek po Mszy Świętej wieczornej.

5. Informacje o Pieszej Pielgrzymce do Częstochowy znajdziemy na plakacie w gablocie parafialnej.

6. W najbliższą niedzielę prosimy o datek na utrzymanie naszej świątyni w czystości.

7. W minionych dniach pożegnaliśmy śp. Stanisława Bolka. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie!

________________________________________

NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO – 2 czerwca 2019 r.

1. W poniedziałek na mszy świętej wieczornej przeżyjemy Uroczystość Sakramentu Bierzmowania, którego będzie udzielał ks. inf. Jakub Gil z Wadowic.

2. Przez cały miesiąc czerwiec podczas nabożeństw wieczornych oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

3. Dodatkowa okazja do spowiedzi świętej w I piątek o godz. 17.00.

4. Chorych w domach będziemy odwiedzać w sobotę od 8.15.

5. Za tydzień prosimy o ofiarę inwestycyjną. Dzięki wspólnej ofiarności wkrótce zakończymy spłatę okna frontowego. Obecnie pracujemy nad projektami schodów głównych-bocznych oraz całego obejścia kościoła.

6. Zmianka tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po mszy świętej o 7.00.

7. W sobotę 8 czerwca przed niedzielą Zesłania Ducha Świętego od 20.00 do 22.00 odbędzie się adoracja „W mocy Bożego Ducha” prowadzona przez naszą grupę młodzieżową. Podczas adoracji będziemy modlić się o dary Ducha Świętego. Serdecznie zapraszamy.

8. Spotkanie kandydatów do bierzmowania we wtorek 11 czerwca po Mszy wieczornej.

9. Już dziś sygnalizujemy, że za dwa tygodnie (16 czerwca) w niedzielę, czyli jeszcze przed wyjazdami wakacyjnymi zamierzamy pobłogosławić kierowców i ich pojazdy.

__________________________________________________

VI  NIEDZIELA  WIELKANOCNA – 26 maja 2019 r.

 1. Nasza schola „Konwalijki” zajęła II miejsce w przeglądzie piosenki religijnej w Płokach. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

2. Dziś, czyli 26 maja wyruszamy o 14 spod kościoła do kapliczki św. Rozalii. Wśród rozmaitych intencji modlitewnych będzie oczywiście modlitwa za nasze matki. Przy tej okazji nastąpi uroczyste poświęcenie odnowionych czterech granitowych wizerunków na kaplicy Matki Boskiej Karmiącej. Udało się tego dokonać dzięki inicjatywie, funduszom i motywacji zarządu oraz członków Stowarzyszenia Przyjaciół Zagórza. Jesteśmy im wszystkim (nie zapominamy również o śp. Janie Jurkiewiczu) bardzo wdzięczni.

Jak wspomnieliśmy fundatorem tablic jest Stowarzyszenie Przyjaciół Zagórza. Tablice zostały wykonane i założone przez naszą miejscową firmę: „Usługi Cmentarne Rafał Zawadzki”. Podziękowania kierujemy również do pana radnego Marcina Cudaka, który udostępnił do bardzo wymagających prac montażowych swój podnośnik. Więcej szczegółów na internetowej stronie parafialnej WWW.parafiazagorze.pl

3. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzinom i osobom indywidualnym za troskę o piękny wygląd i żywe kwiaty w kościele oraz wokół naszej świątyni: przy schodach, tablicach błogosławieństw czy figurze Niepokalanej.

Bardzo zachęcamy także wszystkich Zagórzan do kwiatowych instalacji na balkonach i w oknach naszych domostw.

4. W przyszłą niedzielę na Eucharystii o godz. 11 z wielką radością i nade wszystko wdzięcznością Panu Bogu przeżyjemy uroczystości srebrnego jubileuszu kapłaństwa naszego rodaka  ks. Tadeusza Tokarza, obecnie proboszcza w Osielcu.

     5. Spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas 8 i 3 gimnazjum we wtorek po mszy Świętej wieczornej. W piątek przystępujący do tego sakramentu rozpoczynają Triduum od spowiedzi o godz. 16.00. Więcej informacji młodzież będzie otrzymywała na bieżąco. Bierzmowania w poniedziałek 3 czerwca o 18.00.

6. W tym tygodniu żegnaliśmy śp. Janinę Muchę. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie!

_____________________________________________________

V  NIEDZIELA  WIELKANOCNA – 19 maja 2019 r.

1. Od jutra dzieci, które dziś przystąpiły do I Komunii Świętej przeżywają „Biały Tydzień”. Zapraszamy na mszę świętą codziennie o 18, które w tym tygodniu będą sprawowane w kościele a nie w dolnej kaplicy.

2. W przyszłą niedzielę na Eucharystii o godz. 11 mamy rocznicę Komunii Świętej. Spowiedź święta z tej okazji w sobotę o godz. 16.

3. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w uroczystości komunijne i rocznicowe za troskę o piękno i czystość kościoła.

4. Bóg zapłać za ofiary na ostatnią składkę inwestycyjną.

Każdej rodzinie dziękujemy także za datek na wyrównanie rachunków za ogrzewanie zimowe kościoła. Skarbona na ten cel będzie jeszcze aktualna do przyszłej niedzieli.

Dziś mamy puszkę na utrzymanie czystości naszego domu Bożego.

5. Za tydzień po mszy świętej o godz. 9 spotkanie dla rodziców kandydatów do tegorocznego sakramentu bierzmowania.

6. W niedzielę 26 maja o 14 wyruszymy spod kościoła do kapliczki św. Rozalii. Przy tej okazji nastąpi uroczyste poświęcenie odnowionych wizerunków widocznych na kaplicy Matki Boskiej Karmiącej.

7. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Anielę Synal. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie!


—————————————————-

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 12 maja 2019 roku

 1. Wczoraj odbyło się sprzątanie Kościoła i otoczenia przed I Komunią Świętą i rocznicą. Bardzo dziękujemy rodzicom i dzieciom za zaangażowanie.
 2. Dzisiaj po Mszy Świętej o godzinie 11.00 spotkanie dla wszystkich rodziców dzieci obchodzących pierwszą rocznicę Komunii Świętej.
 3. Jutro o godzinie 17.00 spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas 6 i 7.
 4. We wtorek o godzinie 17.00 spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas 8 i 3 gimnazjum.
 5. Spowiedź dla dzieci przystępujących do I Komunii Świętej i ich rodziców w sobotę o godzinie 10.00.
 6. Za tydzień prosimy o ofiarę na sprzątanie naszego kościoła.
 7. I Komunia Święta w naszej parafii za tydzień podczas Mszy Świętej o godzinie 11.00.

———————————————————

III  NIEDZIELA  WIELKANOCNA – 5 maja 2019 r.

1. W minionym tygodniu gościła w naszej parafii grupa ok. 80 pielgrzymów z Piekar Śląskich wraz ze swoim duszpasterzem, którzy pragnęli zobaczyć figurę MB Wniebowziętej i mozaikę św. Joanny oraz dowiedzieć się więcej o jej życiu i obecności w naszej miejscowości.

2. Zapraszamy na codzienne nabożeństwa majowe.

3. Bóg zapłać za pierwsze ofiary na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła.

4. W najbliższy sobotę od 9.30 przygotowanie świątyni i jej otoczenia na uroczystości komunijne i rocznicowe w naszej parafii. Zapraszamy rodziców dzieci z klas trzeciej i czwartej.

5. Za tydzień bezpośrednio po Eucharystii o 11 spotkanie dla wszystkich rodziców dzieci, które mają w tym roku pierwszą rocznicę Komunii Świętej.

————————————————————-

II  NIEDZIELA  WIELKANOCNA – 28 kwietnia 2019 r.

1. Z okazji piątkowej Uroczystości NMP Królowej Polski msze święte jak w każdą niedzielę. Tego dnia nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.  

2. Swoje patronalne święto nasi strażacy oraz ich rodziny wyjątkowo w tym roku pragną rozpocząć mszą świętą 1 maja o godz. 18. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

3. Od najbliższej środy, zaraz po mszy świętej wieczornej, zaczynamy majówki. Kultywujmy te piękne nabożeństwa również przy naszych kapliczkach.

4. Odwiedziny chorych w domach z okazji I piątku będą w sobotę od godz. 8.15.

5. Dziękujemy za dzisiejszy datek na sprzątanie kościoła i całego otoczenia.

6. Od dziś prosimy o ofiary do skarbony na pokrycie kosztów zimowego ogrzewania naszej świątyni.

7. W związku z Nowenną ku czci św. Stanisława, w rok po wizytacji biskupiej, nasza parafia otrzymała zaproszenie do udziału w Eucharystii na Wawelu 1 maja o godz. 18.

8. Tradycyjną procesję do kapliczki św. Rozalii zaplanowaliśmy w tym roku na Dzień Matki, czyli na niedzielę 26 maja.

————————————————-

PONIEDZIAŁEK  WIELKANOCNY – 22 kwietnia 2019 r.

1. Rozpoczęliśmy okres wielkanocnej radości ze Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. W najbliższy piątek z racji oktawy Wielkiej Nocy nie obowiązuje nas wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych

2. Za posługę w konfesjonałach przed Świętami Bóg zapłać aż siedmiu kapłanom z dekanatu, którzy nam posługiwali.

3. Do godnego przeżycia Triduum Paschalnego przyczynili się wszyscy, którzy wzięli w nim udział. Szczególną wdzięczność mamy dla następujących osób: ministrantów i lektorów, członków chóru „Ave Regina” z panem organistą Romanem, scholii „Konwalijki” z ich animatorką Wiktorią, każdej Róży Różańcowej, pań i dziewcząt niosących feretrony, panów strażaków i górników, pana kościelnego Jerzego oraz dla naszego księdza Adama.

4. Jako Wasi duszpasterze dziękujemy za każde przekazane w tych dniach życzenia, wszystkie ofiary oraz dary na nasz kapłański stół.

5. W najbliższą niedzielę prosimy o datek na utrzymanie naszej świątyni w porządku.

6. Zakończyliśmy okres grzewczy. Wzorem lat ubiegłych prosimy o Waszą ofiarę na uregulowanie należnych rachunków do skarbony ustawionej przy wyjściu z kościoła od przyszłej niedzieli.

7. W Wielkim Tygodniu odszedł od nas śp. Wiesław Hojarczyk. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie!

——————————————————————————

NIEDZIELA  PALMOWA – 14 kwietnia 2019 r.

1.  Bogu dzięki za dar rekolekcji animowanych dla dorosłych przez ks. prał. Stanisława Podziornego i dla młodzieży oraz dzieci przez ks. Adama Aleksandrowicza.

2. Dziś zmianka różańcowa po mszy świętej o 7.00 a Gorzkie Żale o godz. 16.15.

3. We środę okazja do spowiedzi od 8 do 10 oraz od 16 do 17.30. Przerwy ok. 9 i 17.

4. Również we środę od 9 rano odwiedziny chorych w domach. Prosimy o podanie w  zakrystii do kogo mamy się udać.

6. Dziękujemy za dotychczasowe ofiary na kwiaty do Bożego Grobu składane podczas Gorzkich Żali i przekazane przez poszczególne Róże Różańcowe oraz każdego, kto choćby jeszcze dzisiaj da na ten cel swój własny dar do skarbony pod chórem.

7. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę inwestycyjną. Puszka na sprzątanie kościoła będzie w tym miesiącu dopiero za dwa tygodnie.

8. W Święte Triduum Paschalne kancelaria nie będzie czynna. Mamy wówczas następujące wydarzenia:

WIELKI  CZWARTEK

Nie ma mszy świętej porannej. Po mszy świętej Wieczerzy Pańskiej adoracja w „Ciemnicy” do godz. 21. O 20.30 mamy tzw. „Godzinę ogrojca”.

WIELKI  PIĄTEK

Przez cały dzień obowiązuje nas post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Od 8 do 18 adoracja wszystkich parafian w „Ciemnicy” według miejsca zamieszkania.

O 15 wspólne nabożeństwo Drogi Krzyżowej w kościele.

Liturgia Męki Pańskiej z adoracją krzyża świętego o 18. Natomiast zaraz po przeniesieniu Pana Jezusa do Grobu w dolnej kaplicy Gorzkie Żale.

Tradycyjnie podczas adoracji krzyża składamy ofiary na Grób Pański w Jerozolimie.

Adoracja przy Grobie Pana Jezusa do godz. 22 według następującego porządku:

– od 20.30 – parafianie z rejonu ulic: Piłsudskiego i od kościoła w kierunku Babic

– od 21.00 – parafianie z rejonu ulic: Piłsudskiego i od kościoła w kierunku Chrzanowa

– od 21.30 – parafianie z rejonu ulic: Morgowa, Działy, Piaski i Widokowa

Na godz. 21 zapraszamy także kandydatów do bierzmowania i całą naszą młodzież na tzw. „Młodą godzinę”.

WIELKA  SOBOTA

Aż do procesji rezurekcyjnej zachowujemy wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

Od 8 do 18 adoracja parafian przy Grobie Jezusa według miejsca zamieszkania.

Poświęcenie pokarmów w świątyni o 9, 10, 11 i 12. Dodatkowo „Na Górach” o 11.

O 15 wspólne nabożeństwo „Siedmiu Boleści Matki Bożej” w kaplicy.

Wigilia Paschalna z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych o 18.30. Przychodzimy ze  świecami. Zaraz po Eucharystii uroczysta procesja rezurekcyjna.

PORZĄDEK  OBECNOŚCI  PODCZAS  ADORACJI  PANA  JEZUSA

W  WIELKI  PIĄTEK  i  WIELKĄ  SOBOTĘ

od 8 –   I Róża Kobiet oraz Piaski

od 9 –   II Róża Kobiet oraz Czerwona Górka

od 10 – III Róża Kobiet oraz Pogorzyce i Doły

od 11 – IV Róża Kobiet oraz Piłsudskiego od kościoła w kierunku Babic

od 12 – V Róża Kobiet oraz Działy i Panieńska

od 13 – VI Róża Kobiet oraz Chmielnik, Żabnik i Wieczysta

od 14 – VII Róża Kobiet oraz Morgowa, Wyrowcowa i ulice sąsiednie

od 15 – wspólne nabożeństwo

od 16 – Piłsudskiego od kościoła w stronę Chrzanowa

od 17 – mieszkańcy z Gór

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA  i  PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

Msze święte jak w każdą niedzielę, czyli o godz. 7, 9, 11 oraz 17.

Jak zwykle podczas całego Wielkiego Tygodnia zapraszamy do czynnego zaangażowania się Ochotniczą Straż Pożarną, Brać Górniczą, Koło Gospodyń Wiejskich, Liturgiczną Służbę Ołtarza, chór „Ave Regina”,  scholę „Konwalijki” oraz wszystkich parafian. Dzięki nam liturgia będzie bogata i piękna.

——————————————————————————-

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 7 kwietnia 2019 r.

1. Duchową kontynuacją tegorocznych rekolekcji animowanych przez ks. prał. Stanisława Podziornego z Krakowa będzie Droga Krzyżowa, którą zaczniemy po piątkowej mszy świętej  wieczornej przy kościele a zakończymy przy kaplicy cmentarnej. Zapraszamy całe rodziny i dlatego w tym dniu nie ma osobnych nabożeństw dla dzieci i młodzieży.

2. Szczegółowy program całych rekolekcji mamy na tablicy ogłoszeń i w Internecie. We wtorek przekażemy naszą ofiarę wdzięczności dla rekolekcjonisty za trud przygotowania i prowadzenia rekolekcji.

3. Prosimy o pomoc chorym w przybyciu na ich mszę świętą we wtorek o 17, podczas której otrzymają sakrament namaszczenia. Wcześniej, czyli od 16.30 chorzy będą mogli się również wyspowiadać.

4. Spowiedź przedświąteczna będzie w przyszłą środę, czyli 17 kwietnia. Wtedy także udamy się do chorych nie mogących wychodzić z domu.

5. Dziękujemy za przeprowadzoną parafialną zbiórkę złomu. Wdzięczni jesteśmy panom pracującym przy załadunku i ofiarodawcom (5,5 ton), dzięki którym na konto parafii wpłynęło 3450 złotych.

6. Za tydzień prosimy o ofiarę inwestycyjną.

7. Bóg zapłać za instalację brakującego napisu „Zagórze – Szczęść Boże”.

8. W przyszłą niedzielę zmianka różańcowa po mszy świętej o 7.00.

9. Dziś zaraz po mszy świętej o 11 spotkanie z rodzicami „trójek klasowych” odnośnie rocznicy Komunii Świętej.

10. We wtorek spotkanie dla młodzieży z klasy 8 i 3 gimnazjum o 18 w dolnej kaplicy.

 11. W Niedzielę Palmową poświęcenie palm na każdej mszy świętej. Natomiast zaraz po uroczystej Eucharystii o 11 rozstrzygnięcie konkursu na największe i najpiękniejsze palmy.

12. W minionym tygodniu mieliśmy aż trzy pogrzeby: śp. Jana Jurkiewicza, śp. Doroty Hendel i śp. Honoraty Tarnowskiej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

————————————————————————–

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 31 marca 2019 r.

1. Tuż przed rekolekcjami parafialnymi i wielkanocnym sakramentem pojednania znajdujemy na ławkach wzór rachunku sumienia dla dorosłych. Można z nich skorzystać w celu dobrego przygotowania do spowiedzi świętej.

2. Jak co roku ogłaszamy tradycyjny konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną, którego wyniki poznamy po sumie w Niedzielę Palmową.

3. W I piątek dodatkowa okazja do spowiedzi świętej po południu o 17.00.

4. Chorych w I piątek zaczniemy odwiedzać od 8.15.

5. W najbliższą sobotę wiosenna zbiórka złomu od godzin porannych.

6. Od jutra zmieniamy godzinę wieczornych mszy świętych w tygodniu z 17.00 na 18.00. Natomiast Eucharystie wieczorne w trakcie rekolekcji będziemy mieć o 19.00.

7. Za tydzień w niedzielę 7 kwietnia po mszy świętej o 11.00 spotkanie dla rodziców z trójek klasowych dzieci klas 4 szkoły podstawowej w sprawie rocznicy I Komunii Świętej.

8. Młodzież rozprowadza palmy wielkanocne za dobrowolną ofiarę. Zachęcamy do zaopatrzenia się w palmy na nadchodzące święta. Poświęcenie w Niedziele Palmową na każdej mszy świętej.

——————————————————————————

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 24 marca 2019 r.

 1. Przepiękne rozważania Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym księdza Adama w każdą niedzielę o 16.15.
 1. Dziś młodzież oferuje wielkanocne palmy na Niedzielę Palmową oraz własnoręcznie wykonane ozdoby. Są już też baranki Caritasu.
 1. Jutro przeżywamy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to jednocześnie Dzień Świętości Życia i okazja do podjęcia duchowej adopcji. Specjalne formularze można zabrać przy wyjściu z kościoła.
 1. W piątek mamy nabożeństwa drogi krzyżowej dla wszystkich dzieci o 16.30 i o 19.00 dla starszych.
 1. Dodatkowa okazja do sakramentu pojednania w najbliższy piątek od 18.30. Na pewno warto przeżywać drugą część Wielkiego Postu z czystym sumieniem.
 1. Program zbliżających się rekolekcji parafialnych jest już dostępny zarówno na stronie internetowej, jak i w gablocie.
 1. Odeszła od nas śp. Helena Hudzik. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie!


——————————————————————————————

II  NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU – 17 marca 2019 r.

1.  Zaraz po mszy świętej o 11.00 spotkanie w dolnej kaplicy dla rodziców kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas 8 i 3 gimnazjum.

2. Dziś prosimy o datek na sprzątanie naszego kościoła. A za ostatnią składkę inwestycyjną serdecznie dziękujemy.

3. W najbliższą środę podczas mszy świętej wieczornej zapraszamy rodziców oczekujących potomstwa na specjalne błogosławieństwo.

4. W piątek 22 marca pamiętamy o 18. rocznicy śmierci śp. ks. Adolfa Chojnackiego.

5. Tegoroczne rekolekcje parafialne od 7 do 9 kwietnia poprowadzą dwaj kapłani. Dla dorosłych katechezy będzie głosił ks. prałat Stanisław Podziorny a dla dzieci i młodzieży szkolnej ks. wikariusz Adam Aleksandrowicz. Już dziś zaplanujmy sobie czas na pełny udział w tych ćwiczeniach duchowych.

6. Za tydzień nasza młodzież rozpocznie kiermasz wielkanocny z palmami na Niedzielę Palmową oraz własnoręcznie wykonanymi ozdobami. Będą też baranki Caritasu.

7. Podczas odbytej IX Rady Parafialnej omówiliśmy, co nas jeszcze czeka w kwestii spraw gospodarczych do upragnionej konsekracji. Zastanawialiśmy się nad planem tegorocznych prac. Uznaliśmy m.in., że trzeba – jak tylko uda się spłacić frontowe okno i platformę dla niepełnosprawnych – podjąć się nareszcie wykonania odwodnienia oraz pełnego obejścia wokół naszej świątyni.

8. Wiosenna parafialna zbiórka złomu została zaplanowana na sobotę 6 kwietnia.

9. Ostatnio odeszła od nas śp. Aniela Moskała. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie!

—————————————————————–

I  NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU – 10 marca 2019 r.

1.  Dzisiaj zmianka różańcowa po mszy świętej o 7.00.

2. W trakcie Eucharystii o 11.00 błogosławieństwo modlitewników dla dzieci przygotowujących się do Komunii Świętej.

3. Od dziś Gorzkie Żale w każdą niedzielę Wielkiego Postu o 16.15. Tradycyjnie ofiary zbierane w trakcie nabożeństwa są przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu.

4. W poniedziałek 11 marca o godzinie 17.00 msza święta i spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas 6 i 7.

5. We wtorek 12 marca o 17.00 msza święta i spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy 8 i 3 gimnazjum.

6. Natomiast w przyszłą niedzielę po mszy świętej o 11.00 spotkanie dla rodziców kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas 8 i 3 gimnazjum w dolnej kaplicy.

7. Rekolekcje parafialne przeżyjemy w tym roku od 7 do 9 kwietnia. Dla każdego katolika udział w duchowych ćwiczeniach jest normalną praktyką wynikającą z troski o rozwój duchowy.

8. Bóg zapłać za ofiarę inwestycyjną. Za tydzień prosimy o datek na sprzątanie naszego kościoła.

9. W najbliższy piątek o godz. 18.00 spotkanie robocze Rady Parafialnej.

10. W ostatnich dniach pożegnaliśmy śp. Lucynę Pierzchałę. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie!

——————————————————————————–

VIII  NIEDZIELA  ZWYKŁA – 3 marca 2019 r.

1.  Dzisiaj spotykamy się z Panem Jezusem na adoracji wynagradzającej:

– od 14 do 15: Pierwsza, druga i trzecia Róża Kobiet oraz rodziny z ul. Piłsudskiego i ulic sąsiednich od kościoła do Piasków a także Piaski, Czerwona Górka, Góry, Pogorzyce i Doły.

– od 15 do 16: Czwarta i piąta Róża Kobiet oraz rodziny z ul. Piłsudskiego i wszystkich ulic sąsiednich od kościoła w kierunku Chrzanowa.

– od 16 do 17: Szósta i siódma Róża Kobiet wraz z rodzinami z ulic: Wyrowcowej, Morgowej, Działów i sąsiednich w tym rejonie.

2. We Środę Popielcową posypanie głów popiołem na każdej mszy świętej. Ranne, czyli o 7 i 9 będą w dolnej kaplicy a o 18! w kościele. W Środę Popielcową mamy ścisły post (jeden posiłek do syta i tylko dwa lekkie) oraz jak w każdy piątek nie spożywamy pokarmów mięsnych.

W tym tygodniu nie będzie Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3. W każdy piątek Wielkiego Postu odprawiamy nabożeństwo drogi krzyżowej dwukrotnie: o 16.30 głównie z udziałem dzieci a o 19 dla młodzieży i dorosłych.

4. Nabożeństwo Gorzkich Żali tradycyjnie w niedzielę o 16.15. Kazania pasyjne wygłosi w tym roku nasz wikariusz ks. Adam.  

W Polsce za udział w Gorzkich Żalach można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Do uzyskania odpustu zupełnego wymagane są trzy warunki: spowiedź sakramentalna; komunia święta i modlitwa w intencji papieża.

5. Za tydzień prosimy o składkę inwestycyjną.

———————————————————————–

VII  NIEDZIELA  ZWYKŁA – 24 lutego 2019 r.

1.  W każdy czwartek coraz chętniej praktykujemy półgodzinną osobistą adorację Pana Jezusa w ciszy przed mszą świętą wieczorną.

2. Z okazji I piątku miesiąca dodatkowa spowiedź w tym dniu od godz. 16.00

3. Odwiedziny chorych w domach wyjątkowo będą w sobotę od 8.15.

4. Zachęcamy do uczczenia 1 marca Dnia Pamięci o Żołnierzach Niezłomnych np. poprzez wywieszenie flagi biało-czerwonej na swoim domu.

5. Za tydzień mamy tradycyjną parafialną adorację wynagradzającą przed Wielkim Postem. Zapraszamy w następującym porządku:

– od 14 do 15: Pierwsza, druga i trzecia Róża Kobiet oraz rodziny z ul. Piłsudskiego i ulic sąsiednich od kościoła do Piasków a także Piaski, Czerwona Górka, Góry, Pogorzyce i Doły.

– od 15 do 16: Czwarta i piąta Róża Kobiet oraz rodziny z ul. Piłsudskiego i wszystkich ulic sąsiednich od kościoła w kierunku Chrzanowa.

– od 16 do 17: Szósta i siódma Róża Kobiet wraz z rodzinami z ulic: Wyrowcowej, Morgowej, Działów i sąsiednich w tym rejonie.

6. W parafii pożegnaliśmy śp. Lucynę Kuraś. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie!

————————————————————————————-

VI  NIEDZIELA  ZWYKŁA – 17 lutego 2019 r.

1.  Dziś zaraz po sumie zapraszamy na krótkie spotkanie w kaplicy dolnej rodziców naszych ministrantów i lektorów.

2. Mamy bardzo wiele pogrzebów i intencji mszalnych za naszych zmarłych. Sugerujemy, aby się nimi dzielić z kapłanami misjonarzami lub przebywającymi w Domu Księży Chorych. 

3. Serdecznie dziękujemy za ostatnią ofiarę inwestycyjną na tacę i konto parafialne.

4. Prosimy o comiesięczny datek do puszki na utrzymanie czystości kościoła.

5. Pierwsze, tegoroczne spotkanie Rady Parafialnej planujemy wieczorem 15 marca.

6. W minionym tygodniu przeżyliśmy aż trzy pogrzeby: śp. Władysławy Walczak, śp. Jana Jarskiego i śp. Władysławy Lichoty. Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie!

—————————————————————————————

V  NIEDZIELA  ZWYKŁA – 10 lutego 2019 r.

1.  Dziś comiesięczna zmianka różańcowa po mszy świętej o 7.00.

2. Mamy już potwierdzoną datę tegorocznego sakramentu bierzmowania, który będzie udzielany w naszej parafii w poniedziałek 3 czerwca. 

3. Jutro (11 lutego) spotkanie po mszy świętej wieczornej dla klas 6 i 7. Natomiast we wtorek (12 lutego) o tej samej godzinie dla klasy 8 i 3 gimnazjum.

4. W przyszłą niedzielę zapraszamy zaraz po sumie na krótkie spotkanie w kaplicy dolnej rodziców naszych ministrantów i lektorów.

5. Za tydzień prosimy o ofiarę do puszki na utrzymanie czystości kościoła.

6. W tym tygodniu przeżyliśmy pogrzeb śp. Antoniny Celarek. Wieczny odpoczynek, racz jej dać Panie!

————————————————————————————-

IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 3 lutego 2019 r.

1.  Od czwartku powracamy do tradycyjnej adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy na pół godziny przed mszą świętą wieczorną.

2. Trwa czas karnawału. Dyrekcja i Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Zagórzu zapraszają na zabawę 9 lutego w budynku Straży Pożarnej. Bilety wstępu do nabycia w sekretariacie szkoły.

Tydzień później 16 lutego Stowarzyszenie Przyjaciół Świętej Joanny organizuje ogólnodostępny bal karnawałowy w klimacie włoskim. Więcej informacji w gablocie.

3. Zbliża się jubileusz OSP w Zagórzu. Strażacy przygotowują pamiątkową publikację. Zbierając materiały natrafili na bardzo ciekawą pracę maturalną napisaną na temat tutejszej straży pożarnej. Niniejszy tekst nie został jednak podpisany dlatego proszą autora o ujawnienie się, aby jego zacytowana praca mogła zyskać jeszcze bardziej jako dokument z przeszłości.

4. Za tydzień prosimy o składkę inwestycyjną.

5. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Krystynę Kowalczyk. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie!


III NIEDZIELA ZWYKŁA – 27 stycznia 2019 r.

 1. W pierwszy piątek udamy się do chorych od godziny 8.15.
 2. Dodatkowa okazja do spowiedzi w pierwszy piątek miesiąca od godziny 16.00.
 3. W sobotę w święto Ofiarowania Pańskiego msze święte w naszej parafii o 7.00, 9.00 i 17.00
 4. Za tydzień w niedzielę poświęcenie świec komunijnych dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej na Mszy Świętej o 11.00
 5. W tym tygodniu odeszła do Pana śp. Władysława Bałys. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie.

II NIEDZIELA ZWYKŁA – 20 stycznia 2019 r.

1. Bóg zapłać za ostatnią składkę inwestycyjną. Dziękujemy również parafianom za ofiary przekazywane na konto w formie przelewów.

2. Dzisiaj prosimy o datki na utrzymanie czystości kościoła, otoczenia i toalety.

3. Z okazji wypadających w tym tygodniu Dni Babci i Dziadka wyrażamy naszym seniorom i seniorkom największy szacunek. Prosimy Boga o dar pokoju serca i zdrowia a wszystkim wnukom przypominamy, aby się nie spóźnili z osobistymi życzeniami.

4. W minionych dniach pożegnaliśmy naszą parafiankę śp. Marię Srokę. Wieczny odpoczynek, racz jej dać Panie!


NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – 13 stycznia 2019 r.

 1. W poprzednią niedzielę po ulicach naszej parafii wędrowali Kolędnicy Misyjni, którzy zbierali fundusze na pomoc dzieciom mieszkającym w Rwandzie i Burundi. Bardzo dziękujemy wszystkim parafianom, którzy tak serdecznie przyjmowali dzieci i wsparli to piękne dzieło.
 1. Dziś po mszy świętej o 7 comiesięczna zmianka różańcowa w dolnej kaplicy.
 1. W przyszłą niedzielę mamy tzw. puszkę na utrzymanie czystości całego kościoła.
 1. Wszystkim dzieciom i dorosłym, którzy mogą odpocząć w czasie rozpoczętych ferii zimowych życzymy pięknych wrażeń i bezpieczeństwa. Niechaj Anioł Stróż ma wszystkich w opiece.

UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO –  6 stycznia 2019 r.

 1. Trwa wizyta duszpasterska. Szczegóły w gablocie lub na stronie internetowej parafii.
 2. Dzisiaj będziemy gościć kolędników misyjnych, czyli dzieci i młodzież naszej parafii, które w ten sposób chcą pomóc dzieciom w najuboższych krajach naszego globu.
 1. W przyszłą niedzielę poprosimy o pierwszą składkę inwestycyjną.
 1. Zainteresowanych przystąpieniem do sakramentu bierzmowania informujemy, że najprawdopodobniej będziemy prosić księdza biskupa pod koniec roku szkolnego. Wkrótce więcej informacji u księdza katechety.
 1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Stanisława Celarka. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie!

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY – 30 grudnia 2018 r.

 1. Z okazji dzisiejszej uroczystości każdej rodzinie składamy życzenia wszelkich łaski i opieki Bożej. Niechaj Najświętsza Rodzina będzie Waszym wzorem w każdym dniu nadchodzącego roku.
 1. Jutro, czyli na zakończenie mijającego roku nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne o godz. 17.
 1. W pierwszy dzień Nowego Roku każdy katolik jest zobowiązany w sumieniu do udziału we mszy świętej.
 1. W I piątek odwiedziny chorych w domach od 8.15. Dodatkowa okazja do spowiedzi świętej od 16.
 1. Serdecznie zapraszamy do kościoła dzisiaj po mszy świętej wieczornej na przeżycie szkolno-parafialnych Jasełek, jakie przygotowały dla wszystkich dzieci i młodzież.
 1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Jolantę Fischer i śp. Franciszka Rejdycha. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

IV  NIEDZIELA  ADWENTU – 23 grudnia 2018 r.

 1. Już jutro Wigilia. Szanujmy nasze tradycje i naprawdę chrześcijańskie przeżywanie wieczoru wigilijnego oraz całych Świąt Bożego Narodzenia. Pamiętajmy o modlitwie i odczytaniu fragmentu Pisma Świętego przed dzieleniem się poświęconym opłatkiem, śpiewie kolęd a nade wszystko o pojednaniu zarówno w rodzinach, jak i w sąsiedztwie.
 1. We wtorek i środę, czyli w drugi dzień świąt msze święte jak w każdą niedzielę. Jutro z racji Wigilii nie ma Eucharystii o 17.00. Natomiast serdecznie zapraszamy na dodatkową mszę świętą pasterską o północy.
 1. Dziękujemy za złożone dobrowolne datki za opłatki. Jeśli ktoś ich jeszcze potrzebuje są dostępne w zakrystii.
 1. Bóg zapłać właścicielom firmy panom Łukaszowi i Piotrowi Dudzie oraz ich współpracownikom za modernizację instalacji CO w domu parafialnym.
 1. Wizytę duszpasterską rozpoczynamy od 27 XII. Do najbliższej niedzieli odwiedzimy z błogosławieństwem rodziny mieszkające na ulicach: Szkolnej, Miłej, Wyrowcowej, Dębickiej, Posada, Wiklinowej i Piłsudskiego. Szczegółowy plan całej kolędy został podany w Internecie /w zakładce Aktualności/ i na tablicy ogłoszeń.

Prosimy o obecność całej rodziny oraz przygotowanie na stole krzyża, świec i wody święconej, którą można zabrać codziennie z dolnej kaplicy.

 1. W tym tygodniu pochowaliśmy + Anielę Kiryjczuk, + Czesława Paliwodę, + Weronikę Momot i + Kazimierza Likusa.                                                                                                                                   Któryś za nas cierpiał rany, Jezu Chryste, zmiłuj się nad nami!

III  NIEDZIELA  ADWENTU – 16 grudnia 2018 r.

 1. Poświęcone opłatki, które zabieramy do naszych domów niechaj będą dla każdego z nas widzialnym znakiem jedności oraz rodzinności całej naszej wspólnoty parafialnej.
 1. Dziękujemy każdemu ofiarodawcy za składkę inwestycyjną. Dziś prosimy o ofiarę do puszki na potrzeby porządkowe w kościele i wokół niego.
 1. Dzień parafialnej spowiedzi przedświątecznej w najbliższy piątek do południa od 8 do 10 z przerwą o 9.00 i po południu od 15 do 17 z przerwą ok. 16.
 1. Prosimy zgłosić osoby chore, które pragną przyjąć Komunię Świętą przed świętami w swoim domu. Odwiedziny rozpoczniemy w piątek od 9.15.
 2. Plan wizyty duszpasterskiej od przyszłej niedzieli na internetowej stronie parafialnej WWW.parafiazagorze.pl i w gablocie.
 1. W minionym tygodniu odeszła od nas śp. Aniela Kiryjczuk. Pogrzeb jutro o 13.30. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie!

II  NIEDZIELA  ADWENTU – 9 grudnia 2018 r.

 1. Po niedzielnej mszy świętej o 7 zmianka tajemnic różańcowych.
 1. Roraty są w trakcie. Zapraszamy wszystkie dzieci i starszych do udziału w tym pięknym czuwaniu adwentowym.
 1. Już dziś są do nabycia świece wigilijne „Caritas”.
 1. Zachęcamy również do zaopatrzenia się w kartki świąteczne wykonane samodzielnie przez młodzież naszej parafii.
 1. Dziękujemy za dzisiejszą składkę inwestycyjną. W przyszłą niedzielę datki na potrzeby porządkowe w naszym kościele.
 1. Bóg zapłać za wsparcie modlitewne w czasie rekolekcji parafialnych w Osielcu oraz za dar finansowy m.in. od ks. Tadeusza Tokarza na rzecz naszej świątyni.
 1. Prawie, prawie zakończyliśmy odnowę refektarza w domu parafialnym. Dziękujemy fachowcom: Jerzemu Wierzbicowi i Krzysztofowi Wronie oraz jego współpracownikom.
 1. W najbliższy wtorek (11 grudnia) obowiązkowa mszy święta wieczorna a po niej spotkanie formacyjne dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.
 1. Podczas najbliższego nabożeństwa środowego rodzice oczekujący potomstwa będą mogli otrzymać dar specjalnego błogosławieństwa.
 1. Poświęcenie chleba wigilijnego, czyli tradycyjnych opłatków w przyszłą niedzielę na każdej mszy świętej.
 1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Marię Osadzińską i śp. Henryka Tumidajskiego. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

————————————————————————————-

I  NIEDZIELA  ADWENTU – 2 grudnia 2018 r. 

 1. Rozpoczęliśmy Adwent. Poranne Roraty dla wszystkich o 7.00. Dla dzieci mamy przewidziane specjalne plansze do uzupełniania i figurki do wylosowania.
 1. Serdecznie dziękujemy anonimowym darczyńcom za wieńce adwentowe i zimową aranżację roślinną przy balustradach schodów wejściowych.
 1. Piękne podziękowania dla fundatorów obrazu św. Joanny Beretty Molli, szczególnej patronki narzeczonych i małżonków, który poświęciliśmy w minioną sobotę i umieściliśmy obok wizerunku św. Jana Pawła II w kaplicy dolnej.
 1. We wtorek, w dniu św. Barbary, zapraszamy na uroczystą Eucharystię o 11. Liczymy oczywiście na obecność całej braci górniczej wraz z rodzinami. Zachęcamy górników do stroju galowego.
 1. Z okazji I piątku odwiedziny chorych od 8.15. Dodatkowa okazja do spowiedzi od 16.
 1. W sobotę 8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP mamy Eucharystię rano o 7 i również o 9. Na każdej mszy świętej będzie okolicznościowa homilia.
 1. Wigilijne opłatki poświęcimy w III niedzielę Adwentu i wówczas każda rodzina będzie je mogła wziąć do swojego domu. Natomiast świece Caritas będą rozprowadzane już od przyszłego tygodnia.
 1. Za tydzień ostatnia tegoroczna parafialna składka inwestycyjna.
 1. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Apolonię Krystynę Osadzińską. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie!

JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA – 25 listopada 2018 r.

 1. Bóg zapłać w imieniu najuboższych za ofiary złożone na ich cel.
 1. Z góry dziękujemy każdej rodzinie z parafii i osobom odwiedzającym nas za dzisiejszy datek na sprzątanie kościoła.
 1. Zachęcamy wszystkie małe dzieci do przygotowania i przyniesienia za tydzień na mszę świętą o godz. 11 napisanych lub narysowanych przez siebie „Listów do św. Mikołaja”.
 1. Osoby, które chciałyby przeżyć w najbliższą sobotę kilka godzin refleksji zapraszamy na otwarty dla wszystkich „Dzień Skupienia ze św. Joanną”. Więcej informacji w gablocie oraz na stronie internetowej parafii /www.parafiazagorze.pl/
 1. W związku ze spłatą zamówionej platformy dla niepełnosprawnych można się dołączyć przekazując własną ofiarę do skarbony. Warto również zainteresować tą naszą sprawą innych ludzi dobrej woli.
 1. Mając na uwadze tradycyjny, radosny charakter liturgicznego święta Andrzeja Apostoła, czyli tzw. Andrzejki, które w bieżącym roku przypadają w piątek – na podstawie Kodeksu Prawa Kanonicznego i prawa przysługującego proboszczowi – udzielam parafianom i osobom przebywającym w tym dniu na terenie naszej parafii dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i zabaw. Wszystkim, którzy będą chcieli skorzystać z niniejszej dyspensy zaleca się podjęcie innej formy pokuty, a zwłaszcza modlitwy np. za Ojca Świętego, jałmużny czy uczynków miłosierdzia.

XXXIII  NIEDZIELA  zwykła – 18 listopada 2018 r.

 1. Solidaryzujemy się z ludźmi potrzebującymi biorąc dzisiaj udział w II Światowym Dniu Pomocy Najuboższym m.in. poprzez datki do puszek na rzecz biednych.
 1. Bóg zapłać każdej rodzinie za składkę inwestycyjną. Nie ustajemy i dlatego w tym miesiącu znów zasililiśmy konto parafialne w celu spłaty okna frontowego.
 1. Dziękujemy zarówno dorosłym, jak i lektorom oraz ministrantom, którzy w tym tygodniu poświęcili swoje siły, czas oraz użyczyli własnego sprzętu w celu uporządkowania terenu wokół kościoła, odwodnienia placu przy domu parafialnym i przygotowania materiałów do planowanej symbolicznej kapliczki, czyli tzw. latarni umarłych planowanej opodal kaplicy przedpogrzebowej.
 1. Podczas ostatniej Rady Parafialnej omawialiśmy najważniejsze tegoroczne prace materialne wykonane przy parafii. Z wdzięcznością dla Boga i wobec wszystkich darczyńców lokalnych i zewnętrznych zauważyliśmy, że oprócz planowanych inwestycji dodatkowo udało się zakupić maty na ławki i zamontować platformę dla starszych i niepełnosprawnych. Byliśmy świadomi, że nie na wszystko mamy zgromadzone środki finansowe ale odkładanie tych działań w czasie skutkowałoby dla naszego budżetu parafialnego jeszcze większymi obciążeniami.

W związku z tym postanowiliśmy zwrócić się do Was Czcigodni Parafianie z prośbą, abyście jeśli znacie kogoś, kto jest nam w stanie dopomóc – nawet jeśliby ta osoba nie uczestniczyła w życiu naszej lokalnej wspólnoty ale ma dobrą wolę i jest nam życzliwa – nie wahali się go zainteresować naszymi społecznymi potrzebami. My, radni parafialni – jako Wasi przedstawiciele wraz z duszpasterzami – również będziemy to czynić.

Domyślamy się, że każdy z nas – podobnie jak to miało miejsce, choćby w przypadku jubileuszowej figury Wniebowziętej – również włączy się w to dzieło przekazując anonimowo czy w kopercie swój dar do skarbony.

 1. W przyszłą niedzielę zaraz po mszy świętej o 11 będzie miało miejsce spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

XXXII  NIEDZIELA  zwykła – 11 listopada 2018 r. 

NARODOWE  ŚWIĘTO  NIEPODLEGŁOŚCI

1. Bogu Najwyższemu dziękujemy poprzez dzisiejszą adorację za dar wolności naszej Ojczyzny i za wszystkich patriotów, którzy za nią walczyli i dla niej pracowali. Upamiętniamy setną rocznicę odzyskania niepodległości fundując dla naszej parafii figurę Wniebowziętej. Doceniając historię i piękno całej Polski oraz naszej małej Ojczyzny – Zagórza chcemy jej wspólnie z całych sił służyć również w następnych latach.

 1. Po mszy świętej porannej zmianka różańcowa.
 1. We wtorek msza święta wieczorem i zaraz po niej zapowiadane spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.
 1. W najbliższy piątek o godz. 18.00 spotkanie Rady Parafialnej.
 1. W przyszłą niedzielę będziemy uczestniczyć w II Światowym Dniu Pomocy Najuboższym. Z tego względu datki na utrzymanie czystości kościoła przesuniemy w tym miesiącu na ostatnią niedzielę listopada.

XXXI  NIEDZIELA  zwykła – 4 listopada 2018 r.

 1. Gorąco popieramy dzisiejszą akcję naszej młodzieży „Flaga w moim domu” z okazji rocznicy niepodległości Polski. Można powiedzieć: tylko tyle i aż tyle! Koszt flagi 6 złotych. Każda złotówka więcej będzie przeznaczona na cele grupy młodzieżowej.
 1. W Zagórzu powstał projekt, w którym możemy uczestniczyć polegający na zgromadzeniu ciekawych fotografii okraszonych wspomnieniami mieszkańców zarówno na poważnie, jak i na wesoło. Ze szczegółami prosimy zapoznać się w gablocie lub tablicach ogłoszeniowych.
 1. Jak zwykle w czwartki od 16.30 okazja do osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy w dolnej kaplicy.
 1. W przyszłą niedzielę mamy parafialną składkę inwestycyjną.
 1. 13 listopada, czyli we wtorek o godz. 17.00 msza święta i zaraz po niej spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.
 1. W tym tygodniu odszedł do Pana śp. Andrzej Komendera. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie!

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – 28 października 2018 r.

 1. Z wdzięcznością dostrzegamy nowe kwiaty w prezbiterium, które są darem dla naszej parafii od rodziny Wronów. Serdeczne Bóg zapłać.
 1. W tym tygodni mamy już ostatnie październikowe nabożeństwa różańcowe. Będziemy je przeżywać zwłaszcza w intencji naszych zmarłych. Zapraszamy na wspólną modlitwę.
 1. W Uroczystość Wszystkich Świętych msze święte w kościele przed południem jak w niedzielę. Eucharystia na cmentarzu o 14. Nie będzie zatem mszy świętej popołudniowej.

Dodatkowe wspólne modlitwy za zmarłych animowane przez młodzież naszej parafii na cmentarzu o godzinie 19.00.

Uczestnicząc we mszy świętej i spełniając warunki (przyjęcie Komunii św., modlitwa według intencji Ojca Świętego, Ojcze nasz oraz Wierzę w Boga) możemy zyskać za zmarłych odpust, który może im być bardzo potrzebny.

 1. W Dzień Zaduszny (piątek) mamy w kościele msze święte o 7 i 9. A na cmentarzu o 16. Dlatego nie ma w kościele mszy świętej wieczornej.

Wypominki jednorazowe będą odczytywane sukcesywnie 1 i 2 listopada przed każdą mszą świętą zarówno w kościele, jak i na cmentarzu.

 1. Przedłużamy przyjmowanie na wypominki roczne jeszcze do przyszłej niedzieli.
 1. Comiesięczne odwiedziny chorych w domach w sobotę od 8.15.
 1. Od najbliższej soboty msze święte wieczorne aż do wiosny o godz. 17.00.
 1. Cieszymy się pięknym odzewem na akcję nabywania zniczy zdobionych przed dzieci i młodzież naszej parafii. Można u nich zaopatrzyć się również w znicze bez ornamentów.
 1. W następną niedzielę, która poprzedza już bezpośrednio nasze narodowe święto odzyskania niepodległości młodzież będzie nas również zachęcała do kupienia sobie i wywieszenia z dumą przy swoim domu biało-czerwonej flagi Polski.
 1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Władysławę Bogacz. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

XXIX NIEDZIELA zwykła – 21 października 2018 r.

 1. Zachęcamy do nabywania od naszej młodzieży ozdabianych ręcznie zniczy. Jednocześnie nie zapominamy, że najważniejszy dla zmarłych zawsze będzie gest duchowy.
 1. Dzisiaj po mszy świętej o 9.00 pobłogosławimy platformę dla osób starszych i potrzebujących. Oczekujemy na kolejne zgłoszenia w celu przekazania zasad korzystania z tego udogodnienia.
 1. Właśnie zakończyliśmy pierwszy etap modernizacji schodów głównych: nowe barierki, uzupełnione braki kamienne, okap nad wejściem do ubikacji. Ciąg dalszy najprawdopodobniej już na wiosnę.
 1. Dziękujemy za przeprowadzoną wczoraj parafialną zbiórkę prawie 7 ton złomu, dzięki czemu na konto spłaty okna frontowego wpłynęło ponad 4 tysiące złotych.
 1. Bóg zapłać wszystkim parafianom na ofiarę inwestycyjną sprzed tygodnia. Dziś prosimy o datek do puszek przeznaczany na utrzymanie naszej świątyni w czystości.
 1. W najbliższą sobotę będziemy mieli w parafii uroczystą mszę świętą wieczorną z okazji corocznych obchodów hubertowskich kół łowieckich powiatu chrzanowskiego. Serdecznie zapraszamy myśliwych i ich rodziny na godzinę 17.00.

XXVIII NIEDZIELA zwykła – 14 października 2018 r.

 1. Chwała Bogu za nowych świętych, wśród których papież Franciszek ogłosił dzisiaj papieża Pawła VI i współczesnego męczennika z Salwadoru abp. Oscara Romero.
 1. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę inwestycyjną. W przyszłą niedzielę przekazujemy ofiary do puszki na utrzymania naszej świątyni w czystości.
 1. Na fundusz Nowego Tysiąclecia przekazujemy z naszej parafii 516, 70 złotych.
 1. W najbliższą sobotę przeprowadzimy kolejną parafialną zbiórkę złomu.
 1. Za tydzień po każdej mszy świętej będziemy mieli okazję wspomóc grupę naszej młodzieży, która chce nam zaoferować malowane osobiście znicze na groby naszych bliskich.
 1. Już niebawem przeprowadzimy krótkie szkolenia dla osób mających zamiar korzystać z platformy zamontowanej przy schodach głównych. Od dziś można się zgłaszać się w tej sprawie do pana kościelnego.
 1. Dzisiaj po mszy świętej o 7.00 zmianka różańcowa.
 1. Zapraszamy po mszy świętej wieczornej na zapowiadany Koncert Papieski w górnym kościele.

———————————————————————————–

XXVII NIEDZIELA zwykła – 7 października 2018 r.

 1. Dzisiaj podczas Mszy Świętej o godz. 11.00 zostaną poświęcone i wręczone różańce dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej.
 2. W przyszłą niedzielę zmianka różańcowa po mszy świętej o 7.00.
 1. Za tydzień będzie zbierana składka inwestycyjna.
 1. Stowarzyszenie Przyjaciół Zagórza zaprasza na koncert Andrzeja Szumyło oraz Romana Strońskiego w dniu 13.10.2018 o godz. 18.00 w budynku OSP w Zagórzu. Będzie to jedyny w swoim rodzaju koncert, na którym Panowie zaprezentują własne utwory oraz autorskie aranżacje i wykonania.
 1. Stowarzyszenie Przyjaciół Zagórza zaprasza na Koncert Papieski w dniu 14.10.2018, który odbędzie się w górnym kościele po wieczornej Mszy Świętej o godz. 18.00. Koncert zorganizowany został dla upamiętnienia 40-lecia wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Wzruszeń podczas koncertu doda świetna oprawa słowno-muzyczno-filmowa oraz wspaniali wykonawcy.
 1. Za tydzień podczas Mszy o godzinie 11.00 po okresie przygotowawczym kandydaci na ministranta i lektora zostaną włączeni do służby liturgicznej ołtarza. Serdecznie gratulujemy i cieszymy się z kolejnych ministrantów.
 1. Spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania odbędzie się 9 października tj. wtorek o godzinie 18.30.
 1. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych chłopców od klasy 2 szkoły podstawowej pragnących zostać Ministrantami i lektorami na zbiórkę organizacyjną we wtorek 9 października o godzinie 16.30.
 2. Serdecznie zapraszamy również wszystkie dziewczynki, które chciałyby należeć do naszej scholi na spotkanie w niedzielę o godzinie 9.30.
 1. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej będą zbierane ofiary w ramach ogólnopolskiej zbiórki na stypendia dla uboższej uzdolnionej młodzieży w ramach XVIII Dnia Papieskiego.
 1. W tym tygodniu odszedł do Pana śp. Jan Kocub. Dobry Jezu a Nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.

——————————————————————————————–

XXVI NIEDZIELA zwykła – 30 września 2018 r.

 1. W tym miesiącu wizyta u chorych będzie w pierwszą sobotę 6 października od godziny 8.15. Można zgłosić chorych w zakrystii po Mszy Świętej.
 2. Spowiedź święta w I piątek od godziny 17.00. Zapraszamy wszystkie dzieci a w szczególności młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.
 3. Poświęcenie różańców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej w niedzielę 7 października na Mszy świętej o godzinie 11.00.
 4. Od jutra rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. W tygodniu odbywać się będą o godz. 17.30 a w niedzielę o 16.30. Serdecznie zapraszamy wszystkich a szczególnie dzieci.
 5. Wypominki roczne i jednorazowe będą przyjmowane od 7 października.
 6. W przyszłą niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 9.00 zostanie nadana oficjalna nazwa naszemu chórowi parafialnemu „Ave Regina”.
 7. Spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania odbędzie się 9 października, tj. wtorek o godzinie 18.30.

———————————————————————————————————

XXV NIEDZIELA zwykła – 23 września 2018 r.

 1. Jak łatwo zauważyć mamy nareszcie platformę samojezdną przy schodach głównych. Już wkrótce przeprowadzimy specjalne szkolenie obsługi dla osób, które będą zeń korzystać.
 1. Spotkanie dla rodziców w związku z przyszłoroczną I Komunią Świętą odbędzie się w przyszłą niedzielę zaraz po mszy świętej o 11.00.
 1. Na wypominki roczne i jednorazowe ksiądz proboszcz zacznie zapisy za dwa tygodnie, czyli od 7 października.
 1. Podzielamy radość sąsiedniej parafii w Żarkach, która w sobotę 6 października przeżyje konsekrację swojego kościoła parafialnego.
 1. W tym tygodniu pożegnaliśmy spośród nas śp. Władysławę Zdebik i śp. Stanisława Pająka. Módlmy się za nich: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie!

———————————————————————————————————

 XXIV NIEDZIELA zwykła – 16 września 2018 r.

 1. Organizujemy z parafii w dniu 22 września i serdecznie zapraszamy na wyjazd do Krakowa na spotkanie młodzieży Archidiecezji Krakowskiej. Więcej informacji u księdza Adama.
 1. W minioną niedzielę przekazaliśmy na sprawy inwestycyjne dar w kwocie 7680,01 złotych. Bardzo dziękujemy za ofiarność.
 1. Dzisiaj mamy okazję przekazać do puszki pieniądze na utrzymania naszej świątyni w czystości.
 1. W najbliższy wtorek 18 września, czyli w dzień św. Stanisława Kostki – patrona młodzieży, będzie msza święta wieczorna a po niej pierwsze spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.
 1. W związku z przyszłoroczną I Komunią Świętą informujemy, że spotkanie dla rodziców odbędzie się w niedzielę 30 września zaraz po mszy świętej o 11.00.
 1. W tym tygodniu modliliśmy się na pogrzebach śp. Władysława Stochla i śp. Mariana Likusa. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie!

XXIII NIEDZIELA zwykła – 9 września 2018 r.

 1. Po mszy świętej o 7 zmianka tajemnic różańcowych.
 1. W miniony piątek na Radzie Parafialnej doceniliśmy to wszystko, co w tym roku już udało się nam zrealizować. Omówiliśmy ewentualne drobniejsze prace przy kościele i plebanii na miarę możliwości finansowych. Oczekujemy na platformę dla niepełnosprawnych przy schodach głównych. Na drugą połowę października zapowiadamy parafialną zbiórkę złomu.
 1. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę inwestycyjną. W przyszłą niedzielę prosimy o ofiary do puszki na utrzymania naszej świątyni w czystości.
 1. W nadchodzący piątek mamy święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Specjalna msza święta wieczorna ze szczególną modlitwą za młodzież wchodzącą w życie dorosłe (rocznik 2000) o godz. 18.00.
 1. W najbliższą sobotę o 18.30 spotkanie dla scholki i grupy młodzieżowej.
 1. Już dziś sygnalizujemy, że 18 września, czyli w dzień św. Stanisława Kostki – patrona młodzieży będzie msza święta wieczorna a po niej pierwsze spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.
 1. Informujemy, że na cmentarzu w Porębie Żegoty jest prowadzona inwentaryzacja. Więcej informacji w zakrystii.
 1. Wójt Gminy Babice zachęca do wsparcia projektu „Centrum Edukacji Kulturalnej oraz Dziedzictwa Lokalnego”. Głosować można przez Internet lub wypełniając formularz dostępny przy wyjściu z kościoła. Więcej informacji w gablocie.
 1. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Stanisława Hudzika. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie!

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 2 września 2018 r.

 1. W poniedziałek dodatkowa Eucharystia z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego o 9.15.
 2. We środę podczas mszy świętej wieczornej mamy specjalne błogosławieństwo dla rodziców oczekujących na szczęśliwe narodziny ich dziecka.
 3. W I piątek odwiedziny w domach chorych od godz. 8.15. Natomiast dodatkowa okazja do spowiedzi wieczorem od 17.00.
 4. W najbliższą sobotę ks. Adam zaprasza całą Służbę Liturgiczną (lektorów i ministrantów) na pierwsze spotkanie organizacyjne do zakrystii na godz. 9.00.
 5. Najbliższe spotkanie Rady Parafialnej odbędzie się w piątek 7 września po mszy świętej wieczornej.
 6. W przyszłą niedzielę, czyli jak zwykle w drugą niedzielę miesiąca mamy składkę inwestycyjną na spłatę okna frontowego.
 7. Zmianka różańcowa za tydzień po mszy świętej o 7.00.

———————————————————————————

UROCZYSTOŚĆ NMP CZĘSTOCHOWSKIEJ

Niedziela – 26 sierpnia 2018 r.

 1. W naszym zespole duszpasterskim zaszła w ostatnich dniach zmiana. Decyzją księdza arcybiskupa ks. mgr Paweł Drobny został skierowany do Domu Księży Chorych w Krakowie. Pełnione przez niego obowiązki wikariuszowskie i katechetyczne podejmuje ks. mgr Adam Aleksandrowicz.

Dziękujemy za dwuletnią posługę pośród nas księdzu Pawłowi i serdecznie witamy w naszej rodzinie parafialnej księdza Adama. Obu kapłanom życzymy, by nasza Matka Pani Zagórzańska miała ich zawsze blisko serca, bo tam na pewno spotkają się z Jej Synem Jezusem.

2. Przypominamy, że miejsce na chórze przynależy do chórzystów. Szefem chóru jest pan organista. Prośba, ażeby inne osoby tam nie przebywały jest poważna przynajmniej z dwóch powodów: budowlanego oraz przeciwpożarowego i dlatego prosimy się do niej zastosować.

3. Od najbliższej soboty powracamy do mszy świętej wieczornej w dni powszednie o godzinie 18.00.

 1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty dwie osoby: śp. Anielę Likus i śp. Henryka Kurowskiego. Wieczny odpoczynek racz dać im Panie!

——————————————————————————

XX  NIEDZIELA  zwykła – 19 sierpnia 2018 r.

 1. Panu Bogu i Maryi dziękujemy za piękną uroczystość Jej wniebowzięcia. Do nadania temu świętu szczególnego charakteru przyczyniły się wszystkie grupy parafialne i wielu, wielu parafian oraz zaproszonych gości.

Szczególne podziękowania składamy też tegorocznemu kaznodziei odpustowemu księdzu kanonikowi Józefowi Mrowcowi – naszemu dawnemu proboszczowi.

Punktem kulminacyjnym – o którym rozpisują się media oraz Internet – stało się odsłonięcie figury Matki Bożej i aniołów na elewacji frontowej.

Jeszcze raz wielkie dzięki za przekazywane na ten cel ofiary. Jesteśmy przekonani, że Maryja nigdy o tym nam nie zapomni. A my pozostawiamy w ten sposób dla kolejnych pokoleń piękny znak naszej wiary oraz miłości i czci do Matki Jezusa Chrystusa.

2. Bóg zapłać za ostatnią tacę inwestycyjną.

3. Dziękujemy za każdy grosz wrzucany dziś do puszek na sprawy porządkowe.

 1. Zostało jeszcze kilkanaście dni wakacyjnych, na które życzymy wszystkim dużo uśmiechu i pogody ducha.

———————————————————————————–

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 12 sierpnia 2018 r.

 1. Dzisiaj po mszy świętej o 7 zmianka tajemnic różańcowych.
 1. Jutro w poniedziałek (jak corocznie przed odpustem parafialnym) msza święta o 19.00 w kaplicy cmentarnej w intencji naszych zmarłych.
 1. Dziękujemy za złożone dzisiaj ofiary, które zgodnie z zapowiedzią przeznaczamy na pokrycie kosztów wymiany okna frontowego. W przyszłą niedzielę poprosimy o datki na utrzymanie w czystości nasz kościół i jego otoczenie.
 1. Przy świątyni został odnowiony i zakonserwowany krzyż misyjny. Ponadto wielkie podziękowania kierujemy do parafian z Czerwonej Górki, którzy ofiarowali wszystkie rośliny i drzewka przy schodach głównych kościoła. Dziękujemy również nowożeńcom za kwiaty, które pozostawimy na uroczystości odpustowe.
 1. Bardzo dziękujemy rodzinie państwa Ignaczaków za dar nowych dywanów do prezbiterium naszej świątyni i chodnika przy stopniu komunijnym.
 1. W uroczystość Wniebowzięcia NMP poświęcenie ziół i kwiatów na każdej mszy świętej.

Po sumie odpustowej o 11, której będzie przewodniczył ks. kan. Józef Mrowiec planujemy uroczyste poświęcenie okna frontowego oraz odsłonięcie i błogosławieństwo wielkiej instalacji figur Maryi Wniebowziętej unoszonej do nieba przez aniołów.

Serdecznie zachęcamy do gorliwego udziału. Zawsze liczymy na Koło Gospodyń, Ochotniczą Straż Pożarną, brać górniczą, dzieci w strojach komunijnych i sypiące kwiaty, chłopców dzwoniących podczas procesji, kobiety i dziewczęta noszące feretrony świętych, chór parafialny i scholę „Konwalijki” oraz całą Służbę Liturgiczną.

——————————————————————————————–

XVIII  NIEDZIELA  zwykła – 5 sierpnia 2018 r.

 1. Sierpień jest miesiącem trzeźwości narodowej. Zachęcamy do powstrzymywania się od napojów alkoholowych nie tylko tych, którzy mają z tym problem. Naszą decyzję możemy ofiarować w intencji kogoś z naszej rodziny czy znajomych, którzy cierpią na alkoholizm. Jest nadzieja, że nasza ofiara połączona z modlitwą wyprosi im łaskę odwrócenia się od tego nałogu.
 2. Od jutra towarzyszymy duchowo pielgrzymom udającym się do Pani Jasnogórskiej również w naszych intencjach. Dziękujemy wszystkim rodzinom naszej parafii za otwarcie swoich podwoi dla Bożych wędrowców. A paniom z Koła Gospodyń Wiejskich za uporządkowanie „Nazaretu”.
 3. Już dziś oddajemy do użytku nową ubikację, która będzie dostępna w każdą niedzielę oraz inne uroczystości. Toaleta z pomieszczeniem do przewijania niemowląt została wykonana przy współudziale wielu parafian. Naszą wdzięczność kierujemy do: Wiesława Telengi i Leszka Kozła, który koordynował całość prac, Ireny Ignaczak fundującej komplet drzwi, Marcina Cudaka fundującego urządzenia elektryczne, Władysławowi Węgorkowi za instalacje elektryczne, Pawłowi Fibie, Maciejowi Doległo i Stanisławowi Kozłowi za prace hydrauliczne oraz Dariuszowi Kosowskiemu, Zdzisławowi Halbinie, Kazimierzowi Kaszubie, Ryszardowi Kurzawie, Jerzemu Wierzbicowi a także paniom Władysławie Macudzie i Janinie Węgorek za wszystkie prace wykończeniowe.
 4. W uroczystość Wniebowzięcia NMP suma odpustowa tradycyjnie o 11. Kazanie wygłosi i całej liturgii będzie przewodniczył były proboszcz naszej parafii ks. kanonik Józef Mrowiec. Więcej szczegółów na temat odpustu podamy za tydzień.
 5. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna.

XVII  NIEDZIELA  zwykła – 29 lipca 2018 r.

 1. Zbliża się wspaniały, podniosły dzień naszego parafialnego odpustu. Nie zapomnijmy o przygotowaniu swojego serce na przyjęcie Pana Jezusa w Komunii Świętej. Możliwość spowiedzi świętej codziennie na pół godziny przed mszą świętą.
 2. Z okazji I piątku odwiedziny chorych w domach w najbliższy piątek od 8.00.
 3. Dziękujemy kolejnym fundatorom serca przekazującym swoje ofiary na figurę Maryi Wniebowziętej do naszej parafii wzniesionej pod Jej wezwaniem.
 4. Wszystkim parafianom i naszym gościom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki świętych patronów a udającym się na wczasy, bezpiecznej podróży i dobrej pogody.
 5. W tym tygodniu mieliśmy dwa pogrzeby: śp. Aleksandra Kani i śp. Wiesławy Mazur. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

XVI  NIEDZIELA  zwykła – 22 lipca 2018 r.

 1. Dziś po każdej mszy świętej błogosławimy kierowców oraz ich pojazdy zaczynając od strony Nazaretu w kierunku budynku OSP.
 2. Serdecznie gratulujemy naszemu rodakowi ks. Tadeuszowi Tokarzowi, któremu abp. Marek Jędraszewski powierzył misję proboszczowania w parafii świętych Apostołów Filipa i Jakuba w Osielcu opodal Jordanowa. Niechaj nasza wspólna Matka, Pani Zagórzańska wyprasza mu wszystkie potrzebne łaski i siły.
 3. W związku z licznymi zapytaniami informujemy, że intencje mszalne na rok przyszły będzie można zgłaszać lub rezerwować od przyszłej niedzieli.
 4. Dobrego i bezpiecznego tygodnia życzymy wszystkim parafianom i naszym gościom. Nigdy nie zapominajmy o choćby krótkiej modlitwie przed podróżą.
 5. W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej parafii śp. Mariana Dudę. Requiescat in pace!

XV  NIEDZIELA  zwykła – 15 lipca 2018 r.

 1. Już dziś zapowiadamy, że w przyszłą niedzielę każdy kierowca będzie mógł otrzymać błogosławieństwo dla siebie i swojego pojazdu.

2. Rozpoczęliśmy przygotowania do instalacji przy schodach głównych platformy dla niepełnosprawnych, starszych i dzieci na wózkach. Przy tej okazji informujemy, że wymienionych na nowe zostało blisko dwadzieścia połamanych płyt schodowych. Chcemy także wyrazić naszą wdzięczność naszym parafianom: Janowi Sojce, Zbigniewowi Bieńkowi, Stanisławowi Kosowskiemu, Kazimierzowi Kaszubie i Władysławowi Deszczowi za trud skuwania starych kamieni z podejścia od strony krzyża misyjnego.

3. Bóg zapłać za ostatnią ofiarę inwestycyjną. I Bóg zapłać za dzisiejszy datek na sprawy porządkowe.

4. Zawsze można ofiarować dla upiększania naszej świątyni świeże kwiaty ze swojego ogródka. Najlepiej przynieść je w piątek po mszy wieczornej lub w sobotę rano.

5. Miło nam, gdy widzimy w naszej parafii gości, którzy niechaj czują się pośród nas jak w życzliwej rodzinie. Wszystkich zapraszamy na 15 sierpnia, czyli parafialny odpust ku czci Matki Bożej Wniebowziętej. Zachęcamy do przeczytania: http://www.diecezja.pl/archidiecezja/aktualnosci/poswiecenie-najwiekszej-w-diecezji-zewnetrznej-figury-nmp-wniebowzietej—zapowiedz.html

————————————————————————

XIV  NIEDZIELA  zwykła – 8 lipca 2018 r.

1. Dziś po mszy świętej o 7 zmianka tajemnic różańcowych w dolnej kaplicy.

 1. W kolejnym etapie modernizacji schodów głównych wykonane zostały kamienne wazony na żywe kwiaty, które na pewno dodadzą uroku naszemu kościołowi.
 1. Właśnie usunęliśmy starą ubikację sprzed kaplicy przedpogrzebowej. Dziękujemy wszystkim, którzy się o to skutecznie postarali.
 1. Bóg zapłać za złożone dotychczas ofiary na przygotowywane figury Maryi Wniebowziętej i Archaniołów.
 1. W przyszłą niedzielę mamy comiesięczną puszkę na utrzymanie czystości w naszej świątyni.
 1. Wczoraj pożegnaliśmy śp. Janinę Bieniek. Dobry Jezu a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie!
 1. Na kolejny tydzień wakacyjny niechaj Bóg wszystkim błogosławi: W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen.


XIII  NIEDZIELA  zwykła – 1 lipca 2018 r.

 1. Już dziś sygnalizujemy, że podobnie jak w latach ubiegłych będziemy gościć w naszej parafii pielgrzymów idących na Jasną Górę. Arcybiskup Marek Jędraszewski bardzo zachęca również do osobistego udziału w tej formie pobożności.
 1. Chorych na I piątek będziemy odwiedzać od godz. 8.00. Okazja do spowiedzi świętej codziennie na pół godziny przed każdą mszą świętą.
 1. W przyszłą niedzielę mamy parafialną tacę inwestycyjną.
 1. Serdecznie dziękujemy panom Mieczysławowi Dudzie, Kazimierzowi Kaszubie i  Jerzemu Wierzbicowi, którzy podjęli się bezpłatnie naprawy metalowej balustrady na schodach wejściowych do kościoła.
 1. Bóg zapłać również panu Zdzisławowi Halbinie za wykonany gratis specjalny wazon i podstawę pod świece przy figurze Niepokalanej na placu kościelnym.
 1. Trwają ostanie prace wykończeniowe przy toalecie pod schodami od strony północnej świątyni z łatwym dostępem zarówno dla starszych, jak i pomieszczeniem do przewinięcia niemowląt.
 1. Wszystkim parafianom oraz naszym wakacyjnym gościom życzymy udanego tygodnia przeżytego pod troskliwą opieką Maryi – Pani Zagórzańskiej.

XII  NIEDZIELA  zwykła – 24 czerwca 2018 r.

 1. Podczas ostatniej czwartkowej Rady Parafialnej omówiliśmy m.in. takie sprawy jak: przebieg i wnioski z wizytacji biskupiej, uznanie pana kościelnego za równoprawnego członka Rady, kontynuację nader trudnego remontu schodów wejściowych do kościoła, perspektywę zakupu podnośnika dla niepełnosprawnych a także zaplanowanego na czas odpustu parafialnego poświęcenia okna frontowego oraz figury Matki Bożej Wniebowziętej w otoczeniu aniołów zainstalowanej na elewacji głównej. Całość podsumowaliśmy modlitwą „Pod Twoją obronę” w intencji wszystkich rodzin i prowadzonych dzieł parafialnych.
 1. Od najbliższego poniedziałku rozpoczynamy tzw. wakacyjny układ mszy świętych w zwykłe dni tygodnia. Przesuwamy również godzinę Eucharystii wieczornej na 19.00.
 1. W przyszłą niedzielę podczas mszy świętej o 9.00 będziemy gościć chór specjalizujący się w liturgicznej muzyce Gospel.
 1. Dzieciom, młodzieży i parafianom udającym się na zasłużony urlop życzymy dobrego wypoczynku i opieki Anioła Stróża podczas wszystkich podróży.

—————————————————————————-

XI  NIEDZIELA  zwykła – 17 czerwca 2018 r.

 1. Przypominamy naszym młodym parafianom o rozpoczynaniu okresu narzeczeństwa ze specjalnym błogosławieństwem i poświęceniem pierścionka zaręczynowego. Więcej informacji na stronie internetowej parafii w zakładce „narzeczeństwo”.
 2. Bóg zapłać za ostatnią składkę inwestycyjną. Dziękujemy także za dzisiejsze datki na sprawy porządkowe kościoła.
 3. Jesteśmy wdzięczni panu Marcinowi Cudakowi, który ufundował komplet żarówek ledowych do wszystkich żyrandoli w naszej świątyni.
 4. Spotkanie Rady Parafialnej w czwartek o 19.00.
 5. W najbliższy piątek dodatkowa msza świętej na zakończenie roku szkolnego o 8.00.
 6. W tym tygodniu pożegnaliśmy aż troje parafian: śp. Annę Muchę, śp. Joannę Bałys i śp. Jana Doległo. Wieczny odpoczynek racz dać im Panie!

——————————————————————————

X  NIEDZIELA  zwykła – 10 czerwca 2018 r.

 1. Zaraz po mszy świętej o 7 zmianka tajemnic różańcowych.
 2. Bóg zapłać za dzisiejszą parafialną składkę inwestycyjną. W przyszłą niedzielę mamy datki na utrzymania naszej świątyni w czystości.
 3. Dziękujemy głównej firmie pracującej przy wymianie okna frontowego, tzn. Firmie Madoń i pozostałym firmom z nią kooperującym a zwłaszcza panu Maciejowi Ciurze, który wszystko koordynował. Dzięki za dotrzymanie danego słowa, czyli fachowe i terminowe wykonanie tego naprawdę skomplikowanego dzieła. Tym razem zostały zamontowane okna o identycznych parametrach cieplnych jak te z ubiegłego roku ale przy innej konstrukcji, czyli w systemie fasady z 18-stoma słupami nośnymi z przygotowaniem pod przyszły montaż witraża.
 4. Już dziś sygnalizujemy spotkanie Rady Parafialnej na czwartek 21 czerwca o godz. 19.
 5. Bóg zapłać pierwszym rodzinom za ich dar na powstające figury Wniebowzięcia NMP.
 6. W najbliższą niedzielę na mszy świętej o 11 planujemy zakończenie katechizacji przedszkolnej dla grup „Smerfów” i „Kubusiów” oraz ich rodziców. Każde z dzieci otrzyma specjalny dyplomik – świadectwo udziału katechizację.
 7. Również w przyszłą niedzielę o 19 zostanie rozegrany na stadionie „Zagórzanka” mecz ministranci kontra ich ojcowie.
 8. Natomiast już dzisiaj odbędzie się tradycyjny bieg im. ks. Adolfa Chojnackiego o Puchar Proboszcza Zagórza w 40. r. wyboru Karola Wojtyły na Papieża. Serdecznie zachęcamy do udziału w tych imprezach.

IX  NIEDZIELA  zwykła – 3 czerwca 2018 r.

 1. Codziennie po mszy świętej wieczornej mamy nabożeństwo czerwcowe. Przez całą oktawę Bożego Ciała zapraszamy na mini procesję z Najświętszym Sakramentem. Na zakończenie oktawy w czwartek poświęcenie wianków, pamiątkowe zdjęcie z dziećmi przy figurze Niepokalanej i mała niespodzianka.
 2. We środę podczas Nabożeństwa mamy nasze kwartalne błogosławieństwo dla rodziców oczekujących potomstwa.
 3. W najbliższy piątek zapraszamy na mszę świętą wieczorną młodzież z klasy VII. Bezpośrednio po Eucharystii spotkanie w ramach formacji do Bierzmowania.
 4. Wkrótce wakacje a my już rozpoczynamy czas stopniowego przygotowania do parafialnego odpustu. Kulminacyjnym momentem tegorocznej uroczystości – jak tylko Opatrzność da – ma być odsłonięcie i poświęcenie na frontowej elewacji świątyni wspaniałej sceny Matki Bożej unoszonej przez aniołów do nieba. Bóg zapłać za każdą ofiarę. Niechaj to wspólne dzieło stanie się naszym wotum dziękczynnym w stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości i w 40. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Świętego Piotra. Niechaj będzie świadectwem naszej wiary i zaufania do Maryi dla kolejnych pokoleń.
 5. W przyszłą niedzielę prosimy o składkę inwestycyjną.
 6. Z radością przyjmujemy decyzję pana Jerzego Wierzbica, który właśnie w  tych dniach rozpocznie pośród nas posługę kościelnego. Życzymy mu, aby przez tę wyjątkową pracę – służbę Pan Jezus osobiście go uświęcał, rodzinie przysporzył łask i błogosławieństwa a u nas wszystkich znalazł wdzięczność i szacunek.

Niedziela Przenajświętszej Trójcy – 27 maja 2018

1. Składamy serdeczne podziękowania rodzicom dzieci z klasy IV przeżywającym rocznicę I Komunii Świętej za wysprzątanie naszej świątyni.

2. W tym tygodniu przeżywamy Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w czwartek o godz. 7. 00, 9. 00 i 17. 00. Nie ma mszy o godz. 11. 00. Po mszy świętej o godz. 9. 00 procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Trasa procesji w tym roku będzie następująca; z kościoła ul. Kościelną, Piłsudskiego, Wyrowcową, następnie ul. Żabnik i powrót do świątyni ul. Wieczystą. Prosimy o przygotowanie tradycyjnych ołtarzy;

– mieszkańców ul. Wyrowcowej

–  mieszkańców ul. Żabnik

–  OSP przy mozaice św. Joanny Beretty Molli na ul. Piłsudskiego

–  młodzież przy figurze Niepokalanej na placu przy kościele

Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w procesji; dzieci komunijne i rocznicowe, Koło Gospodyń Wiejskich, Stowarzyszenia, OSP, górników, schole, Służbe Liturgiczną, chór, dzieci sypiące kwiaty i małych ministrantów.

 1. Przez cały tydzień zapraszamy też wszystkich do wzięcia udziału w Oktawie Bożego Ciała z procesją po mszy św. wieczornej.
 2. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź w piątek od 17. 00. Chorych odwiedzimy od godz. 9. 00.
 3. Od piątku także rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe po mszy św. wieczornej.

—————————————————————————————–

NIEDZIELA  ZESŁANIA  DUCHA  ŚWIĘTEGO – 20 maja 2018 r.

 1. Od jutra dzieci, które dziś przystąpiły do I Komunii Świętej mają tzw. Biały Tydzień. Zapraszamy na mszę świętą codziennie o 18.
 1. W przyszłą niedzielę na Eucharystii o 11 mamy rocznicę Komunii Świętej. Spowiedź święta dzieci w piątek o godz. 17.
 1. Serdecznie jeszcze raz dziękujemy rodzinom zaangażowanym w uroczystości komunijne za troskę o piękno i czystość Domu Bożego. Jednocześnie prosimy rodziców dzieci rocznicowych o zadbanie o naszą świątynię w najbliższy piątek po mszy wieczornej.
 1. Wyrażamy wdzięczność za dodatkowy dar pieniężny od rodzin z okazji uroczystości komunijnych na szybszą spłatę nowego okna frontowego. Ponadto wszystkim parafianom należy się wielkie Bóg zapłać za ofiary na ostatnią składkę inwestycyjną.

Dziś mamy puszkę na utrzymanie w czystości naszego kościoła i jego otoczenia.

 1. Piękne podziękowania przekazujemy również panu Krzysztofowi Szali i jego współpracownikom za wykonanie sześciu nowych balustrad na schodach kościelnych.
 1. Informujemy, że będzie okazja posłuchać, co na temat naszej parafii oraz naszej nowej „parafianki” świętej Joanny Beretty Molli dowie się cała Polska na falach Radia Maryja. Audycje mają być emitowane w najbliższą środę o 19 i czwartek rano o 10.30. Do odsłuchania na stronie internetowej Radia Maryja: http://www.radiomaryja.pl/multimedia/glos-z-krakowa-459/
 1. Ostatnio pożegnaliśmy śp. Halinę Bieniek. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie!

NIEDZIELA  WIEBOWSTĄPIENIA  PAŃSKIEGO – 13 maja 2018 r.

 1. Po mszy świętej o 7 zmianka tajemnic różańcowych.
 1. W sobotę o godz. 10 spowiedź święta dzieci i dorosłych przed niedzielną uroczystością I Komunii Świętej, która będzie miała miejsce o godz. 11.
 1. Dziękujemy rodzinom zaangażowanym w uroczystości komunijne za troskę o piękno naszego kościoła oraz całego otoczenia.
 1. Szczególne podziękowania mamy dla pana Wiesława Telengi, który przy współpracy panów: Leszka Kozła, Ryszarda Kurzawy, Zdzisława Halbiny i Damiana Chylaszka zadbali o nową lokalizację figury Matki Bożej Niepokalanej. Od tej pory będzie to miejsce, przy którym na pewno nieraz przystaniemy na modlitwę czy pamiątkowe zdjęcie. Natomiast pobłogosławione pary nowożeńców wychodząc z kościoła ofiarują Maryi bukiet ślubnych kwiatów i zawierzą swoją przyszłość.
 1. Bóg zapłać za dzisiejszą parafialną składkę inwestycyjną. W przyszłą niedzielę będzie puszka na potrzeby utrzymania naszej świątyni w czystości.
 1. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Andrzeja Bębenka. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie!

VI  NIEDZIELA  WIELKANOCNA – 6 maja 2018 r.

 1. Codziennie zaraz po mszy świętej wieczornej odprawiamy nabożeństwa majowe.
 1. Bóg zapłać wszystkim rodzinom za tegoroczną ofiarę na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła.
 1. W najbliższy piątek zapraszamy na mszę świętą wieczorną rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej. Bezpośrednio po Eucharystii odbędzie się spotkanie w dolnej kaplicy.
 1. Informujemy o nowej lokalizacji figury Maryi Niepokalanej na placu przed kościołem. Jednocześnie chcemy zapowiedzieć – jak tylko Bóg nam pobłogosławi – nowe dzieło na cześć Matki Bożej Wniebowziętej zainstalowane na elewacji frontowej naszej świątyni.
 1. W przyszłą niedzielę mamy parafialną składkę inwestycyjną.
 1. Za tydzień zmianka tajemnic Róż Różańcowych.

V  NIEDZIELA  WIELKANOCNA – 29 kwietnia 2018 r.

 1. Chwała Bogu na wysokościach, że została wyniesiona na ołtarze kolejna Polka – Hanna Chrzanowska. Wraz z całym Kościołem Krakowskim radujemy się nową błogosławioną, która za życia była znana przecież również w naszych stronach.
 1. Bóg zapłać wszystkim za udział w piątkowej jakże pięknej uroczystości odsłonięcia mozaiki św. Joanny Beretty Molli. Szczególne podziękowania jeszcze raz dla pomysłodawców, artystów i fundatorów dzieła. Dziękujemy ks. doktorowi Andrzejowi Capucie, który wraz z ks. profesorem Robertem Nęckiem pobłogosławił ten wizerunek. Wdzięczni jesteśmy także naszym panom strażakom za zabezpieczenie ruchu drogowego na czas poświęcenia.
 1. Od wtorku, zaraz po mszy świętej wieczornej, mamy tradycyjne nabożeństwo majowe.
 1. Z okazji czwartkowej Uroczystości NMP Królowej Polski msze święte jak w każdą niedzielę. Na godz. 11 serdecznie zapraszamy wszystkich strażaków i ich rodziny.
 1. Z okazji I piątku okazja do dodatkowej spowiedzi świętej od godz. 16.
 1. Odwiedziny chorych w domach w piątek od 8.15.
 1. Dziękujemy za ofiary na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła. Skarbona na ten cel będzie jeszcze aktualna w dniu 3 maja.
 1. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Eugeniusza Dudę. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie!

———————————————————————————————–

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 22 kwietnia 2018 r.

 1. Dzisiejszą procesję do kapliczki św. Rozalii rozpoczynamy przy kościele o 14.
 2. Z okazji rozpoczynającego się Tygodnia Modlitw o Powołania kapłańskie i zakonne informujemy młodzież pragnącą pójść za Chrystusem właśnie taką drogą, że konieczne będą następujące dokumenty:

– podanie o przyjęcie do seminarium albo zakonu

– własnoręcznie napisany życiorys

– oryginał świadectwa maturalnego

– metryka chrztu świętego i bierzmowania

– opinia księdza proboszcza i katechety

– świadectwo zdrowia.

3. Młodzież gotową wziąć udział w nocnym czuwaniu podczas XXII Spotkania Młodych na Polach Lednickich w dniach 1-3 czerwca prosimy o zgłoszenie się i zapisy u Wiktorii Kosowskiej.

4. W najbliższy piątek (27 kwietnia), czyli w wigilię wspomnienia liturgicznego św. Joanny Beretty Molli, zaraz po mszy świętej wieczornej zaplanowaliśmy uroczyste poświęcenie włoskiej mozaiki wykonanej na cześć św. Joanny vis-à-vis ul. Wieczystej. Serdecznie wszystkich zapraszamy. Już dziś dziękujemy za każdą ofiarę zarówno fundatorom z naszej parafii, jak i innym przyjaciołom tej wyjątkowej Świętej z całej Polski.

5. Wdzięczność okazujemy panu Kazimierzowi Gutowi za dar folii koniecznych do zabezpieczenia kościoła i mozaiki św. Joanny. Bóg zapłać panu Januszowi Potempie i jego współpracownikom za wykonanie specjalnej obróbki wokół wspomnianej mozaiki na elewacji domu parafialnego. Bardzo dziękujemy właścicielowi i pracownikom firmy „Halkor” za montaż nowych rynien od strony południowej plebanii.

6. Z naręczem kwiatów, w imieniu wszystkich parafian i duszpasterzy, stajemy dzisiaj przed naszą panią kościelną, która właśnie w tych ostatnich dniach postanowiła zakończyć służbę przy parafii podejmując pracę w innym miejscu. Serdecznie pani Zuzannie za każdy dzień troski o piękno naszej świątyni i jej otoczenia dziękujemy i życzymy opieki Bożej w dalszym życiu osobistym, rodzinnym i zawodowym.

7. Bóg zapłać za pierwsze ofiary na pokrycie zimowych kosztów ogrzewania kościoła.


III  NIEDZIELA  WIELKANOCNA – 15 kwietnia 2018 r.

 1. Jesteśmy po pierwszym etapie remontu okna frontowego, czyli po pełnym demontażu starej konstrukcji. Ukłony dla każdego pracownika. Natomiast Bogu chwała za dotychczasowe błogosławieństwo w postaci daru dobrej pogody i opieki Maryi, św. Józefa oraz Anioła Stróża naszej parafii i całego Zagórza.
 1. Dziękujemy za każdy grosz wrzucony dziś do puszek na sprzątanie świątyni.
 1. Bóg zapłać za ostatnią tacę inwestycyjną.
 1. Wielkie podziękowania za trud zbiórki złomu zarówno rodzinom przekazującym, jak i panom wywożącym ten surowiec wtórny.
 1. W najbliższy piątek po wieczornej Eucharystii klasa VII ma spotkanie w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.
 1. W przyszłą niedzielę po mszy św. o 11 odbędzie się spotkanie rodziców LSO i scholii.
 1. Składamy serdeczne podziękowania panu Bogusławowi Jakóbikowi za fundację strojów sportowych dla lektorów, którzy ostatnio zdobyli w rozgrywkach piłki nożnej na szczeblu diecezjalnym V miejsce.
 1. Również za tydzień w niedzielę, czyli 30 kwietnia mamy parafialną procesję do kapliczki św. Rozalii, którą rozpoczynamy od kościoła o godz. 14. Zapraszamy wszystkich.
 1. Prosimy i dziękujemy za ofiary na pokrycie zimowych kosztów ogrzewania kościoła. Podobnie jak rok temu będziemy mogli je składać do oznaczonej skarbony przez dwie najbliższe niedziele kwietnia.

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 8 kwietnia 2018 r.

 1. Zaraz po mszy świętej porannej zmianka tajemnic Różańca świętego.
 2. Jutro z okazji Dnia Świętości Życia i Uroczystości Zwiastowania Pańskiego na każdej mszy świętej jest możliwość przystąpienia do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
 1. Rozpoczęły się na dobre i są w trakcie konkretne remonty przy kościele i na plebanii. Dziś serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pod kierunkiem pana Jerzego Wierzbica zajęli się pracami wykończeniowymi w kontekście odwodnienia domu parafialnego.
 1. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę inwestycyjną. Za tydzień mamy puszkę na utrzymanie w czystości naszej świątyni.
 1. W najbliższą sobotę przeprowadzimy wiosenną zbiórkę złomu. Samochody naszych kierowców zostaną oznaczone specjalną kartą parafialną.

PONIEDZIAŁEK  WIELKANOCNY – 2 kwietnia 2018 r.

W najbliższym tygodniu zamierzamy:

 1. Już jutro rozpoczynamy wymianę okna frontowego w naszej świątyni.
 2. Z okazji I piątku chorych będziemy nawiedzać od 8.15 a okazja do sakramentu pojednania pół godziny przed każdą mszą świętą.
 3. Za tydzień w niedzielę mamy naszą składkę inwestycyjną.

Z wyprzedzeniem informujemy również o kilku wydarzeniach, które mają w naszej parafii wkrótce nastąpić:

1. 9 kwietnia z okazji Dnia Świętości Życia i uroczystości Zwiastowania Pańskiego będzie można przystąpić do Adopcji Duchowej.

2. Parafialną akcję zbiórki złomu planujemy na sobotę 14 kwietnia.

3. Z procesją do św. Rozalii udamy się w tym roku w niedzielę 22 kwietnia.

4. W piątek 27 kwietnia, czyli w wigilię wspomnienia św. Joanny Beretty Molli zaraz po mszy świętej wieczornej będziemy poświęcać zewnętrzną mozaikę z jej podobizną, która zostanie wcześniej zamontowana na elewacji domu parafialnego od strony ulicy Wieczystej. Jest to kolejna fundacja bardzo licznych czcicieli tej Świętej zarówno z naszej parafii, jak i z całej Polski.

5. Liturgiczne obchody święta Ochotniczej Straży Pożarnej, której patronuje św. Florian mamy ustalone na 3 maja na godz. 11.

Tuż przed Triduum Paschalnym odeszła od nas śp. Bożena Bałys. Niechaj odpoczywa w pokoju a Zmartwychwstały Pan obdarzy ją życiem wiecznym! Amen.


ZMARTWYCHWSTANIE  PAŃSKIE – 1 kwietnia 2018 r.

 1. Rozpoczęliśmy okres wielkanocnej radości ze Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. W najbliższy piątek z racji oktawy Wielkiej Nocy nie obowiązuje nas wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 1. Wielki Tydzień rozpoczęliśmy Niedzielą Palmową i wspaniałym konkursem palm. Wieczorem doświadczyliśmy Misterium Męki Pańskiej zorganizowanego z inicjatywy Stowarzyszenia Przyjaciół Zagórza przy zaangażowaniu blisko 50 aktorów. Bóg zapłać za to na wskroś religijne przeżycie i za złożoną przy tej okazji ofiarę na wymianę frontowego okna w naszej świątyni.
 1. Za posługę w konfesjonałach dziękujemy siedmiu kapłanom z naszego dekanatu. A za pomoc na plebanii dwóm zaprzyjaźnionym z naszą parafią siostrom zakonnym.
 1. Do godnego przeżycia Triduum Paschalnego przyczynili się wszyscy, którzy wzięli w nim udział. Szczególna wdzięczność niechaj popłynie do następujących osób: ministrantów i lektorów, seniora pana Leona, scholki „Konwalijki” i ich animatorki Wiktorii, członków chóru i pana organisty Romana, róż różańcowych, pań i dziewcząt niosących feretrony, strażaków i górników, pani kościelnej Zuzanny, młodzieży i dorosłych przygotowujących ciemnicę i grób Pański oraz do czuwającego nad całością księdza wikariusza Pawła.
 1. Jako Wasi duszpasterze dziękujemy za każdą złożoną w tych dniach ofiarę, życzenia i rozmaite dary materialne przekazane do naszej kapłańskiej kuchni. Potwierdza się tu w pełni stare porzekadło, że <<Żaden Dominus vobiscum („Pan z wami”, czyli ksiądz) nie umrze nad pustą miską>>.

NIEDZIELA  PALMOWA – 25 marca 2018 r.

 1. Od jutra msze święte i nabożeństwa wieczorne o 18. Liturgia w Wielką Sobotę o 18.30.
 1. W poniedziałek dodatkowa msza święta za Ojczyznę z okazji kolejnej rocznicy śmierci naszego duszpasterza a obecnie patrona szkoły w Zagórzu – ks. Adolfa Chojnackiego.
 1. We środę okazja do spowiedzi od 8 do 10 i od 15 do 16.30. Przerwy ok. 9 i 16.
 1. Również we środę od 8 rano odwiedziny chorych w domach. Prosimy o podanie w  zakrystii do kogo mamy się udać. Potwierdzenie takie dotyczy także odwiedzanych na pierwsze piątki.
 1. W Święte Triduum Paschalne mamy następujące wydarzenia:

WIELKI CZWARTEK

Nie ma mszy świętej porannej. Po Eucharystii Wieczerzy Pańskiej adoracja w „Ciemnicy” do 21. Natomiast o 20.30 tzw. „Godzina ogrojca”, na którą zapraszamy m.in. kandydatów do bierzmowania.

WIELKI PIĄTEK

Przez cały dzień obowiązuje nas post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Od 8 do 18 adoracja wszystkich parafian w „Ciemnicy” według miejsca zamieszkania.

O 15 wspólne nabożeństwo Drogi Krzyżowej w kościele.

Liturgia Męki Pańskiej z adoracją krzyża świętego o 18. Natomiast zaraz po przeniesieniu Pana Jezusa do Grobu w dolnej kaplicy Gorzkie Żale.

Tradycyjnie podczas adoracji krzyża składamy ofiary na Grób Pański w Jerozolimie.

Adoracja przy Grobie Pana Jezusa do godz. 22 według następującego porządku:

– od 20.30 – parafianie z rejonu ulic: Piłsudskiego i od kościoła w kierunku Chrzanowa

– od 21.00 – parafianie z rejonu ulic: Morgowa, Działy, Piaski i Widokowa

– od 21.30 – parafianie z rejonu ulic: Piłsudskiego i od kościoła w kierunku Babic

WIELKA SOBOTA

Aż do procesji rezurekcyjnej zachowujemy wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

Od 8 do 18 adoracja parafian przy Grobie Jezusa również według miejsca zamieszkania.

Poświęcenie pokarmów w świątyni o 9, 10, 11 i 12. Dodatkowo „Na Górach” o 11.

O 15 wspólne nabożeństwo „Siedmiu Boleści Matki Bożej” w kaplicy.

Wigilia Paschalna z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych o 18.30. Prosimy zabrać ze sobą świece. Zaraz po Eucharystii uroczysta procesja rezurekcyjna.

PORZĄDEK  OBECNOŚCI  PODCZAS  ADORACJI  PANA  JEZUSA

W  WIELKI  PIĄTEK  i  WIELKĄ  SOBOTĘ

od 8 –   I Róża Kobiet oraz Piaski

od 9 –   II Róża Kobiet oraz Czerwona Górka

od 10 – Młodzież starsza i kandydaci przed Bierzmowaniem

od 11 – III Róża Kobiet oraz Pogorzyce i Doły

od 12 – IV Róża Kobiet oraz Piłsudskiego od kościoła do Babic

od 13 – V Róża Kobiet oraz Działy i Panieńska

od 14 – VI Róża Kobiet oraz Chmielnik, Żabnik i Wieczysta

od 15 – wspólne nabożeństwo

od 16 – VII Róża Kobiet oraz Morgowa, Wyrowcowa i ulice sąsiednie

od 17 – Góry oraz Piłsudskiego od kościoła do Chrzanowa.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA  i  PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

Msze święte jak w każdą niedzielę, czyli: 7, 9, 11 i 17.

Jak zwykle podczas całego Wielkiego Tygodnia zapraszamy do czynnego zaangażowania się Ochotniczą Straż Pożarną, Koło Gospodyń Wiejskich, Liturgiczną Służbę Ołtarza, chór i scholę „Konwalijki” oraz wszystkich parafian, dzięki którym nasza liturgia będzie jeszcze bogatsza i piękniejsza.

 1. Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu składane podczas Gorzkich Żali, przekazane przez poszczególne Róże Różańcowe i każdego, kto choćby jeszcze dzisiaj da na ten cel swój własny dar do skarbony pod chórem.
 1. Zachęcamy do zainteresowania się przygotowanymi przez dzieci ozdobami wielkanocnymi. Uzyskany dochód jest przeznaczony na ich potrzeby i dalsze spotkania.
 1. Jeszcze raz przypominamy o dzisiejszym wspaniałym duchowym wydarzeniu, które będzie miało miejsce w naszej parafii, czyli Misterium Męki Pańskiej. Początek po mszy świętej wieczornej w kościele. Zróbmy wszystko, żeby móc być obecnym.

—————————————————————————————

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 18 marca 2018 r.

 1. Duchową kontynuacją rekolekcji animowanych przez ks. dra Andrzeja Caputę, proboszcza z Trzemeśni, będzie Droga Krzyżowa, którą zaczniemy po piątkowej mszy św. wieczornej, czyli ok. 17.30 przy kościele a zakończymy przy kaplicy cmentarnej. Zapraszamy całe rodziny i dlatego w tym dniu nie ma osobnych nabożeństw dla dzieci i młodzieży.
 1. Szczegółowy program całych rekolekcji znajdziemy na tablicy ogłoszeń i w Internecie. Na zakończenie rekolekcji, czyli we wtorek poprosimy o ofiarę jako wyraz naszej wdzięczności za trud rekolekcjonisty.
 1. Bardzo prosimy o pomoc chorym w przybyciu na ich mszę świętą we wtorek o 17, podczas której otrzymają sakrament namaszczenia. Wcześniej, czyli od 16.30 chorzy będą mogli się również wyspowiadać.
 1. Specjalną spowiedź przedświąteczną mamy w przyszłą środę, czyli 28 marca. Wtedy również udamy się do chorych, którzy nie mogą wychodzić z domu.
 1. Podczas piątkowej Rady Parafialnej omawialiśmy najbliższe działania przy kościele i na plebanii. Zaplanowana np. wymiana okna frontowego rozpocznie się zaraz po świętach. Po Wielkanocy będzie również akcja zbiórki złomu. O innych pracach będziemy informować na bieżąco.
 1. Dziękujemy za ofiary na ostatnią składkę inwestycyjną. Dzisiaj prosimy o zwrócenia uwagi na ministrantów stojących z puszkami na utrzymanie czystości kościoła.
 1. Z radością informujemy, że właśnie w tym tygodniu u nas w Zagórzu na prośbę właścicieli została poświęcona znajdująca się naprzeciw kościoła apteka, która otrzymała jednocześnie za patronkę św. Joannę Berettę Mollę. Jest to tym samym pierwsza Apteka Świętej Joanny w Polsce.
 1. W Niedzielę Palmową zaraz po uroczystej Eucharystii o 11 rozstrzygnięcie konkursu na najokazalsze palmy. Poświęcenie palm będzie oczywiście na każdej mszy świętej.
 1. Stowarzyszenie Przyjaciół Zagórza przygotowało na Niedzielę Palmową zaraz po mszy świętej wieczornej jeszcze jedno wspaniałe wydarzenie: Misterium Męki Pańskiej. W bogatej scenografii i kostiumach przy przejmującej muzyce zobaczymy i usłyszymy odtwórców, którymi są nasi parafianie starających się przybliżyć nam ostatnie chwile życia Pana Jezusa. Niechaj nikogo nie zabraknie. Dodatkowe fakty na plakacie.

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 11 marca 2018 r.

 1. W najbliższą środę podczas nabożeństwa o 17.00 mamy kwartalne błogosławieństwo dla rodziców oczekujących potomstwa. Serdecznie zapraszamy.
 1. W piątek droga krzyżowa dla wszystkich dzieci o 16.30 (bardzo zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej. Natomiast na drogę krzyżową o 19.00 dla starszych szczególnie zapraszamy młodzież z klasy VII i II gimnazjum przygotowującą się do bierzmowania.
 1. Pierwsze wiosenne spotkanie Rady Parafialnej w najbliższy piątek o 18.00.
 1. Już dzisiaj ogłaszamy tradycyjny konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną, której wyniki poznamy po sumie w Niedzielę Palmową.
 1. Za tydzień w niedzielę poprosimy o dobrowolny datek na utrzymanie czystości w naszej świątyni.
 1. Od przyszłej niedzieli będziemy przeżywać rekolekcje parafialne. Poprowadzi je Ducha Święty i ks. dr Andrzej Caputa – proboszcz parafii Trzemeśnia koło Myślenic. Prosimy zaplanować sobie czas na to spotkanie z Bogiem. Szczegółowy program już znajdziemy w gablocie i na stronie parafialnej.

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 4 marca 2018 r.

 1. W przyszłą niedzielę nasza parafia przeżyje wizytację biskupa Jana Zająca, który pragnie się spotkać z wszystkimi parafianami na kolejnych mszach świętych i udzielić im błogosławieństwa.

Ponadto ksiądz biskup podczas porannej zmianki po mszy świętej o 7.00 będzie się widział z Różami Różańcowymi, po mszy o 9.00 z chórem parafialnym a po 11.00 ze służbą liturgiczną i scholą „Konwalijki”. Cała Rada Parafialna jest zaproszona przez biskupa na plebanię na godz. 15.00. Po tym spotkaniu będziemy się wspólnie modlić podczas nabożeństwa Gorzkich Żali.

Grono pedagogiczne i uczniów naszej szkoły biskup Jan odwiedzi w poniedziałek przed południem.

 1. Od jutra do środy wszyscy księża naszego dekanatu będą przeżywać w naszej parafii swoje kapłańskie rekolekcje. Konferencje na prośbę księdza dziekana będzie głosił współbraciom kapłanom ks. proboszcz Piotr Gąsior.
 1. W piątek na drogę krzyżową dla wszystkich dzieci o 16.30 a po niej również na msze świętą szczególnie zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej wraz z rodzicami. Będzie miało miejsce wówczas poświęcenie ich pierwszych modlitewników.
 1. Natomiast na drogę krzyżową o 19.00 dla starszych szczególnie zapraszamy młodzież z klasy VII i II gimnazjum, która w ten duchowy sposób przygotowuje się do bierzmowania.
 1. W przyszłą niedzielę mamy parafialną składkę inwestycyjną.
 1. Serdecznie dziękujemy pani Annie Mazeli za piękne stroje liturgiczne dla nowych ministrantów.

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 25 lutego 2018 r.

 1. Zgodnie z naszą parafialną tradycją ofiary składane podczas Gorzkich Żali przeznaczamy na kwiaty do Bożego Grobu.
 1. Można już nabywać baranki wielkanocne w cenie 6 złotych.
 1. W I piątek spowiedź rano od 6.30 i po południu od 16.00.
 1. Również w ten piątek udamy się do chorych od 8.15.
 1. Droga krzyżowa dla dzieci o 16.30 a dla dorosłych i młodzieży o 19.00. Szczególnie na tę wieczorną zapraszamy w ten piątek młodzież z klasy VII i II gimnazjum. Będzie to ich duchowy początek przygotowania do bierzmowania. Po nabożeństwie planujemy krótkie spotkanie z rodzicami kandydatów.
 1. W przyszłą niedzielę na mszy świętej o 11.00 zostaną uroczyście przyjęci do grona ministrantów nowi chłopcy. Zapraszamy całe rodziny. Jak to możliwe również z rodzicami chrzestnymi.
 1. W najbliższy poniedziałek mamy okazję zobaczyć wyjątkowy fabularyzowany dokument pt. „Inka” na TVP 1 o godz. 20.30. Zachęcamy każdego, kto jeszcze tego nie obejrzał.
 1. Szczegółowy plan wizytacji biskupiej ustalonej na 11 marca już jest do wglądu na stronie parafialnej i w gablocie.

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 18 lutego 2018 r.

 1. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o 16.00.
 1. W piątek mamy Drogę Krzyżową dla dzieci o 16.30 a dla młodzieży i dorosłych o 19.00. Z każdym z tych nabożeństw związany jest przywilej uzyskania odpustu.
 1. W ostatnich dniach nabyliśmy nowe lampy ledowe do kinkietów w naszej świątyni.
 1. Dziękujemy za ostatnią składkę inwestycyjną. Bóg zapłać również za dzisiejszą ofiarę do puszki na czystość naszego kościoła.
 1. Wiosenne spotkanie Rady Parafialnej jest przewidziane na marzec wkrótce po wizytacji biskupiej. Konkretny termin zostanie podany w najbliższym czasie.
 1. Zachęcamy do własnego rozwoju poprzez lekturę dobrej prasy katolickiej. Może to być również doskonałe postanowienie wielkopostne. Dziś jest m.in. nowy numer „Miłujcie się!”
 1. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się od 18 do 20 marca. Prosimy już dziś zarezerwować sobie ten czas. Udział w rekolekcjach, przynajmniej raz w roku, jest dla nas katolików sprawą troski o własną formację ducha, której nie wolno lekceważyć.

VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 11 lutego 2018 r.

 1. Dziś po mszy o godz. 7. 00 zmiana tajemnic różańcowych.
 2. Dziś także mamy parafialną adorację wynagradzającą przed Wielkim Postem. Zapraszamy na modlitwę w następującym porządku;

– od 14 do 15 – Pierwsza, druga i trzecia Róża Kobiet oraz rodziny z ul. Piłsudskiego i ulic sąsiednich od kościoła do Piasków, a także Piaski, Czerwona Górka, Góry, Pogorzyce i Doły.

– od 15 do 16  – Czwarta i piąta Róża Kobiet oraz rodziny z ul. Piłsudskiego i wszystkich ulic sąsiednich od kościoła w kierunku Chrzanowa.

–  od 16 do 17 – Szósta i siódma Róża Kobiet wraz z rodzinami z ulic; Wyrowcowej, Morgowej, Działów i sąsiednich w tym rejonie.

 1. Składamy serdeczne Bóg zapłać za dzisiejszą składkę inwestycyjną. Za tydzień ofiara do puszek na utrzymanie czystości w naszej świątyni.
 2. W tym tygodniu rozpoczynamy Wielki Post. W Środę Popielcową posypanie głów popiołem na każdej mszy św. Msze św. ranne o 7. 00 i 9. 00 w dolnej kaplicy o 17. 00 w kościele. W tym dniu nie ma Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 3. W każdy piątek Wielkiego Postu Nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Odprawiamy je dwukrotnie, tzn. o 17. 00, głównie z udziałem dzieci, a następnie msza św. i o 19. 00 dla młodzieży i dorosłych.
 4. Zapraszamy również na nabożeństwo Gorzkich Żali w niedziele na godz. 16. 00. Msza święta wieczorna o 17. 00. W tym roku z racji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości naszymi duchowymi przewodnikami w czasie kazań pasyjnych będą Męczennicy Polscy.
 5. Zapraszamy serdecznie na Dzień Skupienia dla Młodzieży Żeńskiej 17 lutego. Szczegóły w gablocie.
——————————————————————————————————–

V NIEDZIELA ZWYKŁA – 4 lutego 2018 r.

 1. Mamy już potwierdzoną datę wizytacji biskupiej, która odbędzie się w niedzielę 11 marca.
 1. Od 18 lutego rozpoczynają się 4-tygodniowe dni skupienia dla narzeczonych w Babicach. Szczegółowe informacje w gablocie.
 1. Rozliczając się z rocznego podatku możemy przeznaczyć swój 1 % na konkretny dobry cel. Otrzymaliśmy prośbę, aby w ten właśnie sposób wesprzeć np. Hospicjum im. św. Brata Alberta z filią w Chrzanowie. Więcej informacji na plakacie.
 1. Łatwo zauważyć, że nabyliśmy do naszej świątyni specjalne maty na ławki w nawie głównej. Poszanujmy je i niechaj nam długo służą. Będziemy z nich korzystać przez cały rok oprócz miesięcy wiosenno-letnich.
 1. W przyszłą niedzielę poprosimy o składkę inwestycyjną na zaplanowany remont okna frontowego w kościele.

IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 28 stycznia 2018 r.

 1. Od czwartku wracamy do tradycyjnej adoracji Najświętszego Sakramentu o 16.30.
 1. Z racji I piątku miesiąca dodatkowa okazja do spowiedzi świętej w piątek od 16.00.
 1. Odwiedziny osób chorych w domach w ten piątek od godz. 16.00.
 1. W najbliższy piątek wypada również Święto Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Bożej Gromnicznej. Poświęcenie gromnic na każdej mszy świętej w tym dniu, tzn. o 7.00, 9.00 i 17.00.

Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej zapraszamy ze świecami na Eucharystię o 17.00. Zaraz po tej mszy świętej spotkanie z rodzicami tychże dzieci w dolnej kaplicy.


III NIEDZIELA ZWYKŁA – 21 stycznia 2018 r.

 1. W tym tygodniu kończymy w naszej parafii tzw. kolędę. Bardzo dziękujemy za życzliwe przyjęcie. Podsumowanie duszpasterskie usłyszymy w najbliższej przyszłości.
 1. Do końca stycznia pozostawiamy układ mszy świętych w tygodniu jak w czasie wizyty duszpasterskiej.
 1. Dziękujemy za przekazywane dzisiaj ofiary do puszek na sprzątanie naszej świątyni.
 1. Tydzień temu z okazji składki inwestycyjnej konto parafii zostało zasilone kolejną dobrowolną ofiarą. Serdeczne Bóg zapłać!
 1. Mimo zimy cały czas postępują prace przy budowie punktu toaletowego pod schodami głównymi naszej świątyni.
 1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej śp. Józefę Lichotę. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie!

DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA – 14 stycznia 2018 r.

 1. Z inicjatywy Stowarzyszenia Przyjaciół Zagórza rozpoczynamy przygotowania do wystawienia u nas Misterium Męki Pańskiej. Zapraszamy wszystkich chętnych: dorosłych, młodzież i dzieci. Potrzebnych będzie wiele osób zarówno do ról pierwszo i  drugoplanowych, jak i wykonania scenografii oraz rekwizytów. Pierwsze spotkanie organizacyjne we środę 17 stycznia o 17 na poddaszu w OSP.
 1. Już dziś informujemy, że w naszej parafii odbędzie się wielkopostny dzień skupienia dla młodzieży żeńskiej (głównie studiującej i pracującej) w sobotę 17 lutego. Szczegóły w gablocie i na stronie WWW.serenita.pl.

Zapraszamy na

„Dzień Skupienia ze Świętą Joanną”

dla młodzieży żeńskiej (studiującej i pracującej)

w dniu 17 lutego 2018 roku w Zagórzu k/ Chrzanowa.

Rozpoczęcie na plebanii o godz. 10.00. Zakończenie około godz. 16.00.

 Udział w dniu skupienia jest bezpłatny.

Zapisy pod numerem tel. 509 987 917.

Podstawowy i jedyny warunek – dobra wola 🙂

 1. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę inwestycyjną. W przyszłą niedzielę prosimy o datek na utrzymanie czystości w naszym kościele.

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – 7 stycznia 2018 r.

 1. Wyjątkowe podziękowania mamy dla wszystkich organizatorów (zwłaszcza Stowarzyszenia Przyjaciół Zagórza) i wszystkich uczestników historycznego, bo przeprowadzonego po raz pierwszy przez ulice Zagórza Orszaku Trzech Króli.
 1. W podobnym duchu wdzięczności zwracamy się do dzieci i dorosłych zaangażowanych w przygotowanie i wystawienie parafialnych Jasełek. Bóg zapłać za piękne chwile i wzruszenia.
 1. Za tydzień jak zwykle po mszy świętej o 7 comiesięczna zmianka różańcowa w dolnej kaplicy.
 1. W przyszłą niedzielę mamy tzw. składkę inwestycyjną. Rozpoczynamy tym samym drugi etap naprawy okien w naszej świątyni pod nieco innym ale również uzasadnionym hasłem „Window-front”.
 1. Już dziś informujemy, że otrzymaliśmy z kurii krakowskiej sygnał o tegorocznej wizytacji biskupiej, która ma przypaść w niedzielę 11 marca.
 1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Władysławę Zdebik. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie!

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY – 31 grudnia 2017 r.

 1. Przede wszystkim pragniemy złożyć serdeczne podziękowania za przygotowanie naszej świątyni na tegoroczne święta. Do wieloletniej tradycji należy fakt, że o żywe drzewka dba rodzina Państwa Halbinów. Tym razem również trzy choinki podarował pan Mieczysław a czwartą otrzymaliśmy od pana Janusza Likusa. O ustawienie w poprawionych stojakach zadbali ponadto panowie Zdzisław Halbina i Mateusz Kulawik.

Ubieraniem drzewek i wystrojem szopki zamontowanej wpierw wspólnymi siłami przez panów Andrzeja, Romana i Artura, zajęła się pod kierunkiem księdza Pawła nasza młodzież gimnazjalna.

O piękno liturgii zadbali chórzyści, schola „Konwalijki” i cała Służba Liturgiczna. Gorąco dziękujemy za Wasz czas a zwłaszcza wszystkie próby.

2. W pierwszy dzień Nowego Roku, czyli 1 stycznia każdy katolik jest zobowiązany w sumieniu do udziału we mszy świętej.

3. Dzieci, które już po raz drugi kolędowały na rzecz misji wraz z opiekunkami: paniami Małgorzatą Moskałą, Wiktorią Kosowską i katechetką Ewą Popielnicką serdecznie dziękują za życzliwość każdej rodzinie a państwu Miranowiczom za końcowy ciepły posiłek. Kwota, która została przekazana dla dzieci w Libanie i Syrii to 1179, 50 zł.

4. W I piątek odwiedziny chorych w domach od 8.15.

5. W sobotnią Uroczystość Objawienia Pańskiego msze święte jak w niedziele. Serdecznie zapraszamy po raz pierwszy na Orszak Trzech Króli, który rozpoczniemy przy kościele o 10. Potem przejdziemy ulicami: Wieczystą, Żabnik, Wyrowcowa, Piłsudskiego do świątyni, gdzie wszystko zakończymy Eucharystią o 11. Niechaj nikogo nie zabraknie. Szczegóły na plakacie.

6. Serdecznie zapraszamy na piękne przeżycie, jakie przygotowały nam dzieci i młodzież naszej parafii przygotowując Jasełka, które zostaną przedstawione 6 stycznia po mszy świętej wieczornej w kaplicy dolnej.

7. Bardzo zachęcamy także do udziału w Koncercie Noworocznym 7 stycznia o 18 w budynku straży. Koncert ma charakter charytatywny na rzecz rehabilitacji Mariusza z Zagórza. Jest to już drugi koncert z serii „Pomocna dłoń”. Więcej informacji w gablocie.

8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Zofię Szulc. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie!


CZWARTA  NIEDZIELA  ADWENTU – 24 grudnia 2017 r.

 

 1. Zachęcamy do tradycyjnego i naprawdę chrześcijańskiego przeżywania wieczoru wigilijnego oraz całych Świąt Bożego Narodzenia. Pamiętajmy więc o modlitwie i odczytaniu fragmentu Pisma Świętego przed dzieleniem się poświęconym opłatkiem, śpiewie kolęd a nade wszystko o pojednaniu zarówno w rodzinach, jak i w sąsiedztwie.
 1. Jutro i w drugi dzień świąt msze święte jak w każdą niedzielę. Ale dziś z racji Wigilii nie ma Eucharystii o 17.00. Natomiast serdecznie oczywiście zapraszamy na dodatkową mszę świętą pasterską o północy.
 1. Dziękujemy za złożone dobrowolne datki za opłatki.
 1. Wizytę duszpasterską rozpoczynamy od 27 XII. W tym tygodniu odwiedzimy z błogosławieństwem rodziny mieszkające na ulicach: Dębnickiej, Posada, Wyrowcowa, Żabia, Chmielnik, Żabnik, Borowcowa, Słoneczna, Majowa, Działy, Panieńska, Piłsudskiego, Szkolna, Miła. Szczegółowy plan całej kolędy został podany w Internecie i na tablicy ogłoszeń.

Prosimy o obecność całej rodziny oraz przygotowanie na stole krzyża, świec i wody święconej, którą można zabrać codziennie przed lub po mszy świętej z dolnej kaplicy.


TRZECIA  NIEDZIELA  ADWENTU – 17 grudnia 2017 r.

 1. Poświęcone opłatki, które zabieramy do naszych domów niechaj będą dla każdego z nas widzialnym znakiem jedności czy wręcz rodzinności całej naszej wspólnoty parafialnej.
 1. Ostanie adwentowe Roraty w sobotę o 7.00.
 1. Oprócz małych świec wigilijnych „Caritas” w zakrystii są też do nabycia nieco większe.
 1. W minionym tygodniu w pracach technicznych przy naszym kościele pomagali panowie: Mieczysław Bolek, Jerzy Wierzbic, Leszek Kozioł, Wiesław Telenga, Paweł Fiba, Maciej Doległo, Stanisław Kozioł i Kazimierz Kaszuba. W imieniu wszystkich parafian wielkie Bóg zapłać.
 1. Dziękujemy każdemu ofiarodawcy za wyjątkową ostatnią składkę inwestycyjną. Dziś prosimy o ofiarę do puszki na potrzeby porządkowe.
 1. Dzień parafialnej spowiedzi przedświątecznej wypada w piątek do południa od 8 do 11 z przerwą o 9.30 i po południu od 15 do 17 z przerwą ok. 16.
 1. Prosimy zgłosić osoby chore, które pragną przyjąć Komunię Świętą przed świętami w swoim domu. Odwiedziny rozpoczniemy w sobotę od 8.15.
 1. Wigilia już w przyszłą niedzielę. Mimo dnia świątecznego zachęcamy do kultywowania postu przed wieczerzą wigilijną. W tym dniu nie będzie mszy świętej wieczornej o 17.
 1. Zaraz po świętach, czyli 27 grudnia od godz. 14 dzieci z panią katechetką wyruszą ulicami naszej parafii: Piłsudskiego, Żabią, Chmielnik, Działy, Morgowa i Wyrowcowa jako kolędnicy misyjni. Tym razem akcja ma na celu pomoc dzieciom w Syrii i Libanie.
 1. Szczegółowy plan wizyty duszpasterskiej będzie podawany systematycznie od przyszłej niedzieli a w całości pojawi się wkrótce na internetowej stronie WWW.parafiazagorze.pl i w gablocie.

——————————————————————————————————

DRUGA  NIEDZIELA  ADWENTU – 10 grudnia 2017 r.

 1. Tradycyjnie po niedzielnej mszy świętej o 7 zmianka tajemnic różańcowych.
 2. Bardzo zachęcamy dzieci i starszych do uczestnictwa w nabożeństwach roratnich.
 3. Od dziś są do nabycia za 6 złotych świece wigilijne „Caritas”. Wszystko, co zostanie przekazane ponad tę cenę ułatwi szybszą spłatę wymienionych okien w kościele.
 4. Dziękujemy za dzisiejszą składkę inwestycyjną. W przyszłą niedzielę mamy ofiarę na utrzymanie w czystości naszego kościoła.
 5. Kupując album pt. „Zdobywcy” autorstwa ks. Piotra wsparliśmy również fundusz „Windows 2017”.
 6. Prawie w 100 % zakończyliśmy właśnie modernizację zewnętrzną, czyli ocieplenie i elewację domu parafialnego. W dzieło to zaangażowani byli pracownicy firmy pana Janusza Potempy: Piotr Kurdziel, Artur Warzecha, Dawid Likus, Krzysztof Likus i Jakub Kulawik. Serdecznie dziękujemy im wszystkim za trud i bardzo twórcze, rzeczowe porady. Efekt końcowy jest również wynikiem wcześniejszej konsultacji z artystą, reżyserem filmowych Mirosławem Krzyszkowskim. Tym niemniej podstawową inspiracją dla księdza proboszcza był słynny włoski region Toskania. Zarówno okiennice, elementy z cegły i gliny, barwa ścian oraz ich podświetlenie przenoszą nas niejako w tamte śródziemnomorskie klimaty. Natomiast mini arkady, które powstały od strony zachodniej już zostały okrzyknięte „Arkadami Świętego Pawła”.
 7. W najbliższy poniedziałek podczas mszy świętej wieczornej planujemy uroczyste poświęcenie medalików dla dzieci idących w przyszłym roku do Komunii Świętej.
 8. Błogosławieństwo chleba wigilijnego, czyli opłatków w przyszłą niedzielę.
 9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Stanisławę Trzeciak. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Mu wieczne spoczywanie.

 PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU – 3 grudnia 2017 r.

 1. Rozpoczęliśmy Adwent. Poranne Roraty mamy o 7.00. Dla dzieci są przewidziane specjalne plansze do uzupełniania. Codziennie losowane też będą figurki Świętej Rodziny.
 1. W poniedziałek w dniu św. Barbary uroczysta Eucharystia o 11. Liczymy na obecność wszystkich górników wraz z rodzinami. I zachęcamy do przyjścia w strojach galowych.
 1. Zapraszamy na ostatnie w tym roku kalendarzowym błogosławieństwo indywidualne dla ojców i matek spodziewających się swojego potomstwa we środę podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 1. 8 grudnia z racji Uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP mamy dodatkową mszę świętą o 9. W ten piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 1. Wigilijne opłatki poświęcimy w III niedzielę Adwentu i wówczas będzie je można zabrać do swoich domów. Natomiast świece Caritas będą rozprowadzane od przyszłego tygodnia.
 1. Podczas przeprowadzonego spotkania Rady Parafialnej:

– omówiliśmy sprawy gospodarcze zrealizowane w roku 2017;

– zaplanowaliśmy kolejne prace: wymiana okna frontowego, czyli „Front Windows 2018”, montaż podnośnika dla osób starszych, niepełnosprawnych i rodziców z wózkami, kontynuacja remontu schodów głównych;

– zwróciliśmy uwagę na potrzebę zimowego odśnieżania wokół kościoła.

 1. W sobotę pożegnaliśmy śp. Władysławę Wyrwiak. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie!

NIEDZIELA  CHRYSTUSA  KRÓLA – 26 listopada 2017 r.

 1. Dobre dzieła podejmowane przez każdego parafianina cieszą. Dobrze jest również, kiedy się potrafimy zrzeszać i działać wspólnie na rzecz naszej wspólnoty. Popierajmy się wzajemnie. Popierajmy nasze stowarzyszenia i organizacje. I na miarę możliwości wspierajmy również materialnie.
 1. Okazja do sakramentu pojednania przed I piątkiem codziennie a dodatkowo w piątek od 16.
 1. Do chorych w I piątek udamy się od 8.15.
 1. Sygnalizowane tydzień temu robocze spotkanie Rady Parafialnej odbędzie się 1 grudnia (piątek) o godz. 18.
 1. W sobotę zapraszamy na otwarty Dzień Skupienia ze świętą Joanną Beretty Mollą, który już po raz kolejny będzie miał miejsce w naszej parafii. Więcej szczegółów na tablicy ogłoszeń.
 1. Już dziś podajemy, że 4 grudnia, czyli we wspomnienie św. Barbary planujemy o godz. 11 w kaplicy dolnej uroczystą Eucharystię dla górników i ich rodzin.
 1. Informujemy o nabyciu specjalnego naczynia liturgicznego do przechowywania i  swobodnego korzystania z wody święconej przez cały rok. Owo naczynie od nadchodzącego Adwentu znajdzie swoje stałe miejsce w dolnej kaplicy.

XXXIII  NIEDZIELA  ZWYKŁA – 19 listopada 2017 r.

 1. Rozpoczęliśmy w naszej świątyni okres grzewczy i w związku z tym uprzejmie przypominamy o zamykaniu drzwi wejściowych.
 1. Dzisiaj prosimy o datek do puszki na utrzymanie w czystości naszego kościoła. Bóg zapłać każdej rodzinie.
 1. W zeszłym tygodniu złożyliśmy kolejny raz ofiarę na inwestycje wymiany okien w naszej świątyni. Gorąco dziękujemy.
 1. Wójt Gminy Babice wraz z Ośrodkiem Pomocy Społecznej organizuje 18 grudnia tzw. spotkanie wigilijne. Chętni do udziału w tym wydarzeniu proszeni są o zgłoszenie się do 8 grudnia. Więcej informacji na parafialnej tablicy ogłoszeń.
 1. Ostatnie tegoroczne spotkanie Rady Parafialnej odbędzie się 1 grudnia o godz. 18.
 1. Bardzo się cieszymy, że nasza parafia pięknieje i zyskuje nową jakość. Popierajmy się wzajemnie i pomagajmy sobie w każdym tego rodzaju działaniu. Niechaj wszystkie zagórzańskie ulice, domostwa i podwórka będą naszą elegancką wizytówką.

XXXII  NIEDZIELA  ZWYKŁA – 12 listopada 2017 r.

 1. Po niedzielnej mszy świętej o 7 rano comiesięczna zmianka tajemnic różańcowych.
 1. Z satysfakcją informujemy, że już po raz drugi miały miejsce w naszej parafii zaręczyny chrześcijańskie z błogosławieństwem Kościoła i poświęceniem pierścionka zaręczynowego. Więcej na ten temat na naszej internetowej stronie parafialnej WWW.parafiazagorze.pl w zakładce „narzeczeństwo”.
 1. Bóg zapłać za składkę inwestycyjną. Natomiast na ogłoszoną przez Ojca Świętego inicjatywę ofiary dla ubogich złożyliśmy 1369,46 złotych.
 1. Jeszcze raz dziękujemy za przekazany złom, którego ilość ok. 6,5 tony dała kolejny „zastrzyk” do naszego parafialnego funduszu „Windows 2017″.
 1. Gdyby do wypominków rocznych wkradł się jakiś błąd prosimy o podejście do zakrystii.
 1. W minionym tygodniu miały miejsce dwa pogrzeby: śp. Zdzisława Brzeźniaka i śp. Zofii Hudzik. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

—————————————————————————————————————-

OGŁOSZENIA NA XXXI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ    – 5 listopada 2017 r.

 1. Odpowiadając na inicjatywę Ojca Świętego i naszego biskupa prosimy dzisiaj po mszy świętej o ofiarę do puszki dla ubogich z okazji I Światowego Dnia Ubogich.
 1. Dziękujemy członkom Klubu Sportowego „Zagórzanka”, którzy dotrzymali słowa i zamontowali obok rzeźby księcia Mieszka drugą pasującą w tym miejscu figurę, czyli jego małżonkę Dobrawę.
 1. Bardzo dziękujemy panu Januszowi Potempie wraz ze swoimi współpracownikami i panu Jerzemu Wierzbicowi za wstępną konserwację krzyża misyjnego.
 1. Wdzięczni jesteśmy za kolejną zbiórkę złomu zarówno wszystkim parafianom, którzy przekazali tenże, jak i panom z Klubu Sportowego „Zagórzanka” i Ochotniczej Straży Pożarnej, którzy zadbali o jego wywóz do skupu.
 1. Jak zwykle w czwartki od 16.30 okazja do osobistej adoracji Chrystusa w ciszy.
 1. W sobotę 11 listopada na każdej mszy świętej modlitwa o błogosławieństwo dla Polski – naszej Ojczyzny.

Natomiast Dyrekcja wraz z Gronem Pedagogicznym Szkoły, Stowarzyszenie „Wesoła Jesień” i Ochotnicza Straż Pożarna zaprasza do naszej remizy na Wieczór Pieśni Patriotycznej już w czwartek o 17.30.

 1. W przyszłym tygodniu będziemy mieli naszą składkę inwestycyjną.
 1. W ostatnich dniach pożegnaliśmy śp. Emilię Tuchacz. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie!

 OGŁOSZENIA NA XXX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 29 października 2017 r.

 1. Z wdzięcznością dostrzegamy nowe kwiaty w prezbiterium, które są darem dla naszej parafii od rodziny Wronów. Serdeczne Bóg zapłać.
 1. Dziękujemy za ofiarę na sprzątanie kościoła, która choć nie zapowiadana tydzień wcześniej została potraktowana bardzo serio.
 1. W poniedziałek mamy już przedostatnie październikowe nabożeństwo różańcowe. Zapraszamy każdego.

Natomiast dzieci, które rozpoczęły przygotowanie do I Komunii Świętej niechaj w poniedziałek po nabożeństwie pozostaną wraz z rodzicami na mszę świętą wieczorną i poświęcenie ich pierwszych różańców.

 1. W Uroczystość Wszystkich Świętych msze święte w kościele przed południem jak w niedzielę. Eucharystia na cmentarzu o 14. Nie będzie zatem mszy świętej popołudniowej.

Uczestnicząc we mszy świętej i spełniając warunki (przyjęcie Komunii św., modlitwa według intencji Ojca Świętego, Ojcze nasz oraz Wierzę w Boga) możemy zyskać za zmarłych odpust.

 1. W Dzień Zaduszny (czwartek) mamy w kościele msze święte o 7 i 9. Z kolei na cmentarzu o 16. Dlatego nie ma w kościele mszy świętej wieczornej.

Wypominki jednorazowe będą odczytywane sukcesywnie 1 i 2 listopada przed każdą mszą świętą zarówno w kościele, jak i na cmentarzu.

 1. Od piątku msze święte wieczorne o 17.00.
 1. Odwiedziny chorych w domach w I piątek od 8.15.
 1. W sobotę 4 listopada zostanie przeprowadzona parafialna zbiórka złomu.
 1. Przedłużamy przyjmowanie na wypominki roczne jeszcze do przyszłej niedzieli.
 1. W związku z nieobecnością drugiego kapłana możliwość przystąpienia do sakramentu spowiedzi przed mszami świętymi i na każdą prośbę indywidualną.
 1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Jana Kaczmarczyka i śp. Mariana Bieńka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

XXIX  NIEDZIELA  ZWYKŁA – 22 października 2017 r.

 1. W minionym tygodniu przeżyliśmy w naszej wspólnocie parafialnej wspaniałe święto Ducha Świętego. Dzięki posłudze biskupa Damiana Muskusa dar sakramentu bierzmowania na dalsze życie w wierze otrzymało aż 66 osób.
 1. Codzienne nabożeństwa różańcowe odbywają się pół godziny przed mszą świętą wieczorną. Bardzo zachęcamy kolejne rodziny do włączenia się w tę piękną modlitwę.
 1. W miarę możliwości przekażmy dzisiaj swoją ofiarę do puszki na utrzymanie w czystości naszej świątyni. Bóg zapłać każdemu.
 1. Ciąg dalszy składania na wypominki roczne i jednorazowe od najbliższego poniedziałku do końca miesiąca października.
 1. Ksiądz Proboszcz prosi, aby pamiętać o nim w modlitwie w intencji prowadzonych rekolekcji małżeńskich w Krościenku.

Jednocześnie wyraża wdzięczność ks. Franciszkowi za życzliwe zastępstwo podczas dzisiejszej nieobecności.

 1. W piątek odbył się w naszej parafii pogrzeb + Jana Walla. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie!

—————————————————————————————————————

XXVIII  NIEDZIELA  ZWYKŁA – 15 października 2017 r.

 1. Wczoraj do naszej parafii na swój coroczny Dzień Skupienia przybyli nauczyciele wraz z dyrekcją Szkoły Podstawowej im. Św. Joanny Beretty Molli w Krakowie.
 1. Rozpoczynamy specjalne triduum przed sakramentem bierzmowania, które będzie miało miejsce we środę o 18. Kandydaci wraz z najbliższymi spotykają się na mszach świętych wieczornych przez najbliższe dni, czyli dzisiaj, w poniedziałek i wtorek.

Nabożeństwo różańcowe we środę rozpocznie się już o 17.15.

 1. Dzisiaj mamy zapowiadaną ogólnokościelną zbiórkę do puszek na Dzieło Papieskie – Fundację Nowego Tysiąclecia, która wspiera zdolną a uboższą młodzież. Bóg zapłać za datki.
 1. Wyrazy wdzięczności za ostatnią składkę inwestycyjną na spłatę wymienionych okien.
 1. Bardzo dziękujemy panom z Klubu Sportowego „Zagórzanka” za montaż przy drogach wjazdowych do naszej miejscowości pięknych, stylizowanych napisów „Zagórze – Szczęść Boże!”. To bardzo wymowne słowa zarówno z punktu religijnego, jak i ludzkiego, czyli zwykłej, spontanicznej życzliwości dla siebie nawzajem i naszych gości.
 1. Ogłaszamy nabór do chóru parafialnego. Próby odbywają się po mszy świętej niedzielnej sprawowanej o godz. 9. Nie jest wymagana znajomość nut. Więcej informacji u pana organisty.
 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dziś mamy bardzo ciekawy nowy numer „Miłujcie się!”.

XXVII  NIEDZIELA  ZWYKŁA – 8 października 2017 r.

 1. Dzisiaj po niedzielnej mszy świętej o 7 zmianka tajemnic różańcowych.
 1. Bardzo dziękujemy panom Mieczysławowi Bolkowi i Zdzisławowi Halbinie za przygotowanie i montaż specjalnego ogrodzenia zabezpieczającego miejsce pod dzwonnicą kościelną.
 1. Serdeczne podziękowania dla Pani Alicji Wałęgi za wszystkie lata posługi w parafii. I choć Pani Alicja zdecydowała się rozpocząć inną pracę, to jednak ufamy, że w miarę wolnego czasu nadal będzie nas wspierać swoim doświadczeniem. Niech Bóg we wszystkim błogosławi.
 1. Bóg zapłać za składkę inwestycyjną. W przyszłą niedzielę w całym Kościele w Polsce jest przewidziana zbiórka na Dzieło Papieskie. Z tego powodu ofiarę na sprzątanie będzie można złożyć dopiero za dwa tygodnie.
 1. Mamy okazję poprzeć ciekawą inicjatywę upiększenia i rozpropagowania naszej miejscowości np. dzięki specjalnemu przewodnikowi po Zagórzu. Trzeba tylko trochę zaangażowania. Więcej na ten temat znajdziemy w gablocie na żółtym plakacie.
 1. Urząd Gminy Babice jeszcze raz zachęca do składania ankiet o dofinansowanie instalacji Odnawialnych Źródeł Energii. Szczegóły na tablicy informacyjnej.
 1. W Babicach rozpoczyna się kurs księgowości. Zainteresowani znajdą ulotkę w gablocie.
 1. Parafialna akcja zbiórki złomu będzie miała miejsce w sobotę 4 listopada.
 1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Emila Miranowicza. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Mu wieczne spoczywanie.

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 1 października 2017 r.

 1. Od tej niedzieli można zgłaszać śp. zmarłych na wypominki całoroczne i jednorazowe.
 2. Tradycyjnie miesiąc październik jest przeznaczony na nabożeństwa różańcowe. Bardzo zachęcamy dorosłych, młodzież i dzieci do udziału w tej modlitwie (dni zwykłe o 17.30 a świąteczne o 16.30). Dla najmłodszych jest przewidziana specjalna niespodzianka.
 3. W tym tygodniu mamy I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej codziennie przed nabożeństwem różańcowym oraz przed mszą świętą poranną.
 4. Do chorych udamy się w piątek od 9.00.
 5. W ostatnich dniach prowadziliśmy na plebanii instalacje kominiarskie. Wszystkie konieczne prace całkowicie bezpłatnie zorganizowali panowie: Leszek Kozioł, Wiesław Telenga i Zdzisław Halbina. W imieniu własnym i księdza wikariusza serdecznie im dziękujemy.
 6. Natomiast dzięki pomocy chłopców z Służby Liturgicznej zajęliśmy się również zabezpieczeniem zgromadzonej ponad kościołem pryzmy cegły. Wielkie podziękowania kierujemy do Państwa Gutów za gratisowe przekazanie na ten cel specjalnej folii.
 7. Składka w przyszłą niedzielę ma charakter tzw. składki inwestycyjnej. Bóg zapłać za każdą ofiarę.
 8. W parafii św. Mikołaja w Chrzanowie będzie prowadzone Studium Apostolstwa Świeckich. Zainteresowani tą formą pogłębiania swojej wiedzy religijnej więcej informacji znajdą w gablocie lub bezpośrednio u księdza proboszcza.

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 24 września 2017 r.

 1. W sobotę 23 września odbyło się w naszej parafii kolejne spotkanie Zarządu i członków Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Świętej Joanny. Wszyscy oni wyrażają nam wdzięczność za gościnność i obiecują dalsze wsparcie naszych parafialnych inicjatyw.
 2. Od października, czyli już za tydzień wznawia spotkania parafialna scholka „Konwalijki”. Chętne dziewczynki są zawsze mile widziane. Spotkania odbywają się w niedzielę od 9.30.
 3. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy październikowe nabożeństwa różańcowe. W dni zwykłe o 17.30 a w świąteczne o 16.30. Zaangażujmy się w tę modlitwę jeszcze bardziej. Tak usilnie prosiła o to przecież Matka Boska Fatimska.
 4. Od przyszłej niedzieli można również zgłaszać już wiernych zmarłych na wypominki. Modlitwa za zmarłych jest im bardzo potrzebna a dla nas stanowi doskonałą okazję wypełnienia jednego z uczynków miłosierdzia wobec duszy.
 5. Ośrodek Pomocy Społecznej w Babicach podaje, że jest możliwość otrzymania paczek żywnościowych. Chętni mają się zgłosić tamże do 30 września w godz. od 7 do 11 w celu weryfikacji uprawnień do takowego wsparcia.
 6. Deszczowa aura zatrzymała nas w zaplanowanych pracach zewnętrznych. Spokojnie kontynuowaliśmy remont łazienki przy pokoju gościnnym w domu parafialnym. Był to również doskonały czas na uzupełnienie prowadzonej przez każdego proboszcza kroniki parafialnej.

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 17 września 2017 r.

 1. Działalność duszpasterska w naszej parafii nabiera rumieńców. W czwartek kandydaci do bierzmowania wyznali wiarę w Jezusa i przyjęli poświęcone krzyże. W tym samym dniu 18-latkowie (rocznik 1999) mieli swoją mszę świętą z indywidualnym błogosławieństwem na mądre decyzje w życiu dorosłym. W sobotę chłopcy z Liturgicznej Służby Ołtarza mieli okazję porozmawiać z jednym z kleryków seminarium duchownego. Na niedzielnej sumie poświęcamy tornistry pierwszoklasistów.
 2. W najbliższy piątek po mszy świętej wieczornej zapraszamy na spotkanie organizacyjne rodziców dzieci, które przystąpią do I Komunii Świętej w 2018 r.
 3. W przyszłą niedzielę na mszy świętej o 11 odbędzie się uroczyste błogosławieństwo dla przedszkolaczków („Kubusiów” i „Smerfów), którzy przyniosą do poświęcenia swój pierwszy podręcznik do katechizacji, czyli można rzecz swój „religijny elementarz”.
 4. Natomiast zaraz po niedzielnej Eucharystii o 11 krótkie zebranie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z klasy I szkoły średniej.
 5. Dzięki ostatniej składce inwestycyjnej przeznaczonej na spłatę kosztów wymiany okien oraz z rozprowadzanych „cegiełek Windows 2017” na konto parafii wpłynęły kolejne ofiary. Bóg zapłać każdemu!
 6. W związku z zapytaniami czy można jeszcze nabyć taką pamiątkową „cegiełkę” dorobiliśmy jeszcze pewną ilość i bardzo dziękujemy za wsparcie naszych remontów.
 7. Podobnie jak w roku ubiegłym dla chętnych małżonków również z naszej parafii (bez względu na długość stażu małżeńskiego) jest możliwość wyjazdu na trzy dni skupienia do Krościenka. Więcej informacji w gablocie lub bezpośrednio u księdza proboszcza.
 8. Wójt Gminy Babice zaprasza 25 września do budynku OSP w Zagórzu na konsultacje w sprawie dopłat do montażu odnawialnych źródeł energii. Szczegółowe informacje u pani sołtys oraz w gablocie.
 9. Módlmy się w intencji zmarłej parafianki śp. Janiny Lichoty: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie!

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 10 września 2017 r.

       1. Dzisiaj zmianka różańcowa po mszy świętej o 7 w dolnej kaplicy.

 1. Podczas ostatniej Rady Parafialnej omówione i bardzo mocno docenione zostały m.in. takie sprawy parafialne jak:

– ogrom wykonanych dotychczas prac zarówno w kościele, jak i przy plebanii;

– planowana za kilka tygodni jesienna zbiórka złomu;

– kontynuacja remontu schodów głównych;

– sfinalizowanie nowej lokalizacji ubikacji;

– koncepcja specjalnego podnośnika dla osób niepełnosprawnych.

 1. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary. W przyszłym tygodniu mamy składkę do puszek na koszty sprzątania.
 1. Ksiądz biskup przybędzie do nas z okazji sakramentu bierzmowania 18 października. Rozpoczynamy bezpośrednie przygotowanie do tego wydarzenia. Zapraszamy więc młodzież z ich rodzicami w czwartek na 18. Z okazji święta Podwyższenia Krzyża Świętego zostaną poświęcone krzyże kandydatów do bierzmowania.
 1. W tym samym dniu podczas mszy świętej wieczornej będziemy się również modlić za młodzież wchodzącą w życie dorosłe (rocznik 1999). Każdy młody człowiek otrzyma podczas tej Eucharystii specjalne błogosławieństwo.
 1. Za tydzień na mszy świętej niedzielnej o godz. 11 będziemy poświęcać tornistry tegorocznych pierwszoklasistów.
 1. Również w przyszłą niedzielę, zaraz po sumie, ks. Paweł zaprasza na spotkanie informacyjne wszystkich rodziców dziewcząt ze scholi i Liturgicznej Służby Ołtarza.

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 3 września 2017 r.

1. Jutro dodatkowa msza święta z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego o 9.30.

2. We środę kolejna okazja dla rodziców oczekujących na szczęśliwe narodziny ich dziecka, aby otrzymać specjalne błogosławieństwo podczas mszy świętej wieczornej.

3. W przyszłą niedzielę zmianka różańcowa po Eucharystii o 7.

4. W czasie wakacji została podjęta w naszym zespole parafialnym jedna zmiana. Po szczerej rozmowie pan Tadeusz Kosowski postanowił zakończyć swą posługę przy parafii. Za każde dobro, z jakiego wszyscy korzystaliśmy a które zaistniało dzięki Jego zaangażowaniu wyrażamy Mu piękne Bóg zapłać!

5. Bożym sukcesem możemy nazwać wszystko to, co dzieje się przy naszym kościele. Oto kilka faktów odnośnie wymienionych ostatnio okien: Wykonawcą głównym była firma „Madoń”, która współpracowała z firmą „Aluhit” oraz innymi pozostałymi fachowcami. Prace dozorował pan inż. Maciej Ciura. O obróbkę zewnętrzną zadbała firma „Halkor”. Okna w dwóch sektorach o wysokości 21 i 24 metrów posiadają obecnie szyby ornamentowe i tzw. bezpieczne (klejone i laminowane). Pomiędzy nimi znajduje się specjalny gaz (argon). Szyby są bezbarwne z myślą o przyszłych witrażach. Ślusarka okienna jest aluminiowa. Ponadto zamontowanych zostało aż osiem automatycznych okien wentylacyjnych.

6. Mając na uwadze dom parafialny pragniemy podziękować panom Piotrowi Dudzie i Łukaszowi Dudzie, którzy wykonali wszystkie prace instalacyjne. Co więcej, swoją pracę potraktowali jako swój dar i wkład, aby się dobre dzieło naszej parafii dalej rozwijało.

7. Najbliższe spotkanie Rady Parafialnej odbędzie się w piątek po mszy świętej wieczornej.

8. Za tydzień mamy comiesięczną składkę inwestycyjną.

9. Na wypominki roczne można będzie zgłaszać śp. zmarłych od 1 października.

———————————————————————————————————

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA– 27 sierpnia 2017 r.

 1. Przeżywamy kolejną niedzielę naszego życia. Dziękujmy Bogu za wszystkie otrzymane łaski i prośmy o Jego błogosławieństwo na kolejne dni życia.
 2. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź w czwartek w czasie adoracji i w piątek przed mszami świętymi.
 3. Jeżeli są jeszcze chętni do nabycia cegiełek związanych z naszą parafialną akcją Windows 2017 można zgłosić to w zakrystii lub kancelarii.
 4. Chorych odwiedzimy w piątek od godz. 9. 00. Prosimy o zgłaszanie tych chorych, którzy potrzebują jeszcze posługi kapłana.
 5. Dziękujemy tym wszystkim, którzy pracowali w tym tygodniu przy naszej parafii, szczególnie ministrantom i lektorom.
 6. Wszystkim Wam i Waszym Gościom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże!

———————————————————————————————————

XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 20 sierpnia 2017 r.

 

 1. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do upiększenia i godnego przeżycia naszego parafialnego odpustu.
 2. Dziękujemy również za składkę inwestycyjną, która w tym miesiącu wyniosła 8306 zł i 2 euro oraz za wpłaty na konto parafialne.
 3. Za tydzień prosimy o dobrowolną ofiarę do puszek na utrzymanie czystości w naszym kościele.
 4. Intencje mszalne na przyszły rok będziemy przyjmować od września.
 5. Dziękujemy i polecamy modlitwie tych wszystkich, którzy pracowali przy naszej parafii w minionym tygodniu.
 6. Wam wszystkim i waszym gościom życzymy dobrej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże!

              

————————————————————————————————

   ODPUST PARAFIALNY– 15 sierpnia 2017 r.

 

 1. Serdecznie witamy wszystkich, którzy wraz z nami czczą Najświętszą Maryję Pannę Wniebowziętą. Wśród naszych Czcigodnych Gości pragniemy powitać kapłanów na czele z księdzem dziekanem dr. Janem Piwowarczykiem. Szczególne podziękowania składamy też tegorocznemu kaznodziei odpustowemu ks. prof. Robertowi Nęckowi z Krakowa.
 1. O naprawdę śliczną oprawę dzisiejszej uroczystości zadbało wiele osób. Wymieńmy pośród nich: strażaków i górników, chór parafialny prowadzony przez organistę pana Romana oraz solistkę Kamilę Strońską, scholę dziewczęcą „Konwalijki”, panie niosące feretrony, dzieci komunijne, małych chłopców z dzwoneczkami i dziewczynki sypiące kwiaty, służbę liturgiczną oraz przybyłą do nas orkiestrę dętą z Rybnej. Podziękowania mamy także dla pań: Alicji, Gieni i Zuzi, które jak te ewangeliczne Marta i Maria postarały się, aby w naszej „Betanii” wszystko było jak należy. Słowa wdzięczności kierujemy również do naszego wspaniałego wikariusza ks. Pawła, który trzymał nad wszystkim dyskretną pieczę.
 1. Bóg zapłać za ofiarność w postaci datków na tacę. Właśnie dzisiaj oraz w najbliższą niedzielę mamy dodatkowo okazję nabycia tzw. cegiełki „Windows 2017”. Uzyskany dochód przeznaczymy na szybszą spłatę wymienionych w naszej świątyni okien. Było to naprawdę bardzo wielkie przedsięwzięcie. Brały w nim udział kolejno ekipy: wycinające starą żelazną konstrukcję, montujące nową stolarkę okienną i szyby, obrabiające wewnętrzne szpalety i zakładające obróbkę blacharską na zewnątrz wzdłuż dachu. Ponadto koniecznie trzeba było dobrze zabezpieczyć całe prezbiterium, ławki i każdą lampę. Wszystkim serdecznie dziękujemy. Niechaj Pan Bóg wynagrodzi Wasz trud.

—————————————————————————————————

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA– 13 sierpnia 2017 r.

 1. Zaraz po niedzielnej mszy świętej o 7 zmianka tajemnic różańcowych.
 1. Właśnie dzisiaj mamy o 14 tzw. Eucharystię „polową” na stadionie „Zagórzanka” z okazji corocznych dożynek gminnych.
 1. W poniedziałek od 18 dodatkowa spowiedź święta przed parafialnym odpustem.
 1. W wigilię rocznicy Cudu nad Wisłą, czyli w ten poniedziałek zaraz po mszy świętej wieczornej przy udziale przedstawicieli Straży Pożarnej będzie miało miejsce uroczyste podniesienie flagi Polski na maszt znajdujący się przy domu parafialnym.
 1. W uroczystość Wniebowzięcia NMP suma odpustowa tradycyjnie o 11. Kazanie wygłosi i całej liturgii oraz procesji będzie przewodniczył wieloletni rzecznik prasowy archidiecezji krakowskiej ks. prof. Robert Nęcek.

Serdecznie zachęcamy do licznego udziału. Bardzo liczymy na Koło Gospodyń, Ochotniczą Straż Pożarną, górników, dzieci w strojach komunijnych i sypiące kwiaty, chłopców dzwoniących podczas procesji, osoby noszące feretrony i całą Służbę Liturgiczną.

Poświęcenie ziół i kwiatów na każdej mszy świętej.

 1. Bardzo dziękujemy wszystkim kobietom i mężczyznom (starszym i młodszym), którzy odpowiedzieli na apel i w miniony wtorek zajęli się wstępnym uporządkowaniem terenu wokół plebanii.
 1. Z łatwością zauważyliśmy przy wejściach na plac kościelny dwie drewniane instalacje, których autorami są zaprzyjaźnieni z naszą parafią górale. O solidne fundamenty zatroszczyli się panowie Kazimierz Kaszuba i Władysław Deszcz a pomagał im Stanisław Likus. Bóg zapłać!
 1. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Czesława Bolka i śp. Władysławę Kosowską. Módlmy się za nich: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

         ——— ———————————————————————————

XVIII  NIEDZIELA  ZWYKŁA  –  6 sierpnia 2017 r.

1. Dzisiaj zatrzymują się w naszej parafii na nocleg pielgrzymi podążający na Jasną Górę. Bóg zapłać rodzinom, które podejmują ich w swoich domach.

 1. Rozpoczynamy bezpośrednie przygotowania do corocznego odpustu parafialnego. Chcemy w tym czasie oddać chwałę Bogu i Jego Matce przez odświętną obecność, gościnność i jak najliczniejsze przystąpienie do Komunii świętej. Dodatkowa okazja do spowiedzi będzie w przyszły poniedziałek przed mszą świętą wieczorną.

W ten piątek o 19 odprawimy tradycyjną Eucharystię na cmentarzu za naszych parafian, którzy odeszli już do wieczności.

 1. Wyjątkowe podziękowania mamy dla naszych niezawodnych parafian z Ochotniczej Straży Pożarnej, Klubu Sportowego „Zagórzanka”, pana Wiesława Ziajki, który udostępnił swojego „Ursusa” i wraz z młodzieżą wszyscy porządkowali teren wokół kościoła oraz wywieźli złom pozostały po wymianie okien.

Jednocześnie bardzo prosimy chętnych parafian na najbliższy wtorek godzina 18 o pomoc przy zagospodarowaniu terenu wokół domu parafialnego po wykonanym niedawno odwodnieniu plebanii.

4. Dziękujemy również panu Zbigniewowi Szumyło, który poświęcił swój czas i naprawdę dużo sił, aby odnowić pomieszczenia całego przedsionka przy wejściu do kancelarii.

5. W najbliższą niedzielę mamy składkę inwestycyjną „Windows 2017”. Natomiast na temat finalizowanego – jak się okazało bardzo trudnego technicznie – procesu wymiany okien w świątyni powiemy szczegółowo dopiero po całkowitym zakończeniu prac.

 1. Już wkrótce przy naszej parafii zostanie wyeksponowana flaga Polski. Biało-czerwona będzie powiewać na maszcie, który został ufundowany przez rodzinę państwa Cudak oraz osadzony przez pracowników firmy pana Marcina. Za ten dar cisną się na usta tylko te słowa: „Bóg, Honor, Ojczyzna!”

 

——————————————————————————————————–

                                                   XVII niedziela zwykła – 30 lipca 2017 r.

1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Możliwość spowiedzi we czwartek od 18.30 i w piątek przed mszą świętą.

2. Odwiedziny chorych w piątek od godz. 9. 00. Prosimy o zgłaszanie naszych sióstr i braci, aby mogli skorzystać z sakramentów świętych.

3. W piątek wspomnienie św. Jana Marii Vianneya – patrona proboszczów. Polecajmy w tym dniu Bogu naszego księdza proboszcza.

4. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego tygodnia. Szczęść Boże!

———————————————————————————————–

XVI niedziela zwykła – 23 lipca 2017 r.

 1. Dziękujemy Panu Bogu za cały tydzień. Prosimy o potrzebne łaski na następne dni naszego życia. Módlmy się za pracujących na roli i za tych, którzy pracują przy nasze świątyni.
 2. Dziś po wszystkich mszach świętych poświęcenie pojazdów i błogosławieństwo kierowców.
 3. Dziękujemy wszystkim, którzy w tym tygodniu pracowali przy naszej świątyni i domu parafialnym. Szczegółowe podziękowania przekaże wkrótce ksiądz proboszcz.
 4. Istnieje możliwość wykonania bezpłatnych badań mammograficznych. Szczegóły w gablocie parafialnej.
 5. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i wspaniałego tygodnia.

——————————————————————————————————-

XV  NIEDZIELA  ZWYKŁA  –  16 lipca 2017 r.

 1. Arcybiskup Marek Jędraszewski gorąco zachęca do wspólnego pielgrzymowania na Jasną Górę w Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej od 6 do 11 sierpnia. Szczegółowe informacje znajdziemy na plakacie w gablocie informacyjnej.
 1. Serdecznie dziękujemy za dzisiejszą ofiarę do puszki na sprzątanie kościoła. Bóg zapłać także za składkę inwestycyjną na wymianę okien.
 1. Pięknie dziękujemy firmie „Rem-dar” za przeprowadzenie remontu salki katechetycznej i modernizację mieszkania księdza wikariusza. Bardzo jesteśmy wdzięczni także firmie „Świat paneli, drzwi i okien” za dar paneli podłogowych.
 1. Dziękujemy również (dla większości z nas anonimowemu) stolarzowi za gratisowe wykonanie czterech par drewnianych okiennic na elewację domu parafialnego.
 1. W związku z doroczną tradycją poświęcania pojazdów już za tydzień, czyli w przededniu wspomnienia św. Krzysztofa będzie miało miejsce błogosławieństwo naszych aut, motorów i rowerów po każdej mszy świętej niedzielnej.
 1. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Piotra Fibę. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie!

———————————————————————————————–

XIV  NIEDZIELA  ZWYKŁA – 9 lipca 2017 r.

 1. Obydwaj /ks. proboszcz i ks. wikariusz/ serdecznie dziękujemy za wszelkie oznaki życzliwości okazane nam z okazji naszego święta patronalnego Apostołów Piotra i Pawła.

2. Zaraz po mszy świętej o 7 zmianka tajemnic różańcowych w dolnej kaplicy.

3. Dziękujemy za dzisiejszą składkę inwestycyjną. W przyszłą niedzielę zbieramy datki do puszki na utrzymanie czystości w świątyni.

4. Praktycznie zostały zakończone już prace przy odwodnieniu domu parafialnego. Mogły się udać dlatego, że o fundację niezbędnych materiałów postarały się następujące osoby: rodzina Gutów, Dariusz Kosowski, Artur Mazela i Eugeniusz Wierzba. Natomiast swoją bezpłatną pracę (dłuższą lub krótszą) ofiarowali panowie: Leszek Kozioł, Ryszard Kurzawa, Wiesław Telenga, Jan Węgorek, Tadeusz Kosowski, Kazimierz Kaszuba i Mirosław Likus. Serdecznie wszystkim dziękujemy.

5. W tym tygodniu rozpoczynamy definitywnie wymianę okien w naszej świątyni. Na ile przebieg tego właśnie remontu umożliwi nam sprawowanie liturgii niedzielnych w górnym kościele jeszcze nie wiemy. Być może msze święte będą w tym czasie sprawowane tylko w dolnej kaplicy.

6. Dla wszystkich Parafian, naszych czcigodnych Gości i wszystkich ekip remontowo-budowlanych na nadchodzący tydzień życzymy Szczęść Boże!

——————————————————————————————————

XIII  NIEDZIELA  ZWYKŁA – 2 lipca 2017 r.

 1. Cieszymy się nowym wyglądem naszej świątyni. Elewacja frontowa imitująca płaszcz Matki Najświętszej ozdobiony srebrnymi gwiazdami nie tylko robi bardzo dobre wrażenie ale ma również głęboki sens eklezjalny. Wykonanie tego wcale nie łatwego zadania podjęło się kilkunastu parafian. Oto panowie, którzy „ubierali” Matkę Bożą: Aleksander Bolek, Sławomir Glistak, Zdzisław Halbina, Damian Hylaszek, Dariusz Kosowski, Leszek Kozioł, Ryszard Kurzawa, Szczepan Mucha, Piotr Rubin, Andrzej Tarnowski, Wiesław Telenga, Eryk Wiśniowski i Piotr Wrona z Filipkiem. Wszyscy pracowali na chwałę Boga i Jego Matki nie żądając od parafii ani grosza. My jesteśmy im wdzięczni a Maryja niechaj faktycznie otoczy ich oraz najbliższych swoim matczynym płaszczem opieki.
 1. Chcemy przy tej okazji spróbować odszukać i odsłonić kamień węgielny ale zrobimy to dopiero wtedy, gdy ktoś ze starszych parafian wskaże gdzie należy go faktycznie szukać. Odnową samego napisu upamiętniającego tamto wydarzenie zajął się również gratisowo pan Bogdan Bigaj. Jemu również dziękujemy za przeprowadzoną konserwację dzwonów.
 1. Od naszej parafianki – właścicielki firmy „Świat paneli i drzwi” parafia otrzymała w darze aż troje drzwi: wejściowe do kancelarii i dwie pary do zaplanowanej ubikacji parafialnej. Wielkie „Bóg zapłać”.
 1. W przyszłym tygodniu mamy tacę inwestycyjną.
 1. Od jutra do prawie końca sierpnia msze święte w tygodniu będą sprawowane według wakacyjnego harmonogramu, który został podany na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej parafii.
 1. W najbliższy piątek odwiedziny chorych od 8.15.
 1. Organizatorzy: Koło Gospodyń Wiejskich i członkowie klubu sportowego „Zagórzanka” informują, że dzięki naszej ofiarności zebrano podczas meczu charytatywnego na rehabilitację pana Bogdana Muchy kwotę 4134,95 złotych.
 1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Alfredę Bieniek. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie!

——————————————————————————————————–

XII  NIEDZIELA  ZWYKŁA – 25 czerwca 2017 r.

 1. I już mamy wakacje. Niechaj to będzie dla nas okazja do odnowy sił fizycznych. Jednocześnie nie zapominajmy w tym czasie o relacji z Bogiem poprzez codzienną modlitwę i czynny udział w mszach świętych.
 1. W czwartek z racji uroczystości Świętych Apostołów Piotra i Pawła będzie dodatkowa Eucharystia o 9.00.
 1. Od 1 lipca (sobota) do końca sierpnia msze święte w dni zwykłe mamy o 19.00. Tym niemniej w czasie tych dwóch miesięcy w ciągu tygodnia będzie zasadniczo jedna msza święta. Szczegółowe informacje zostaną podane za tydzień.
 1. Nie trudno zauważyć, że rozpoczęliśmy dwie bardzo poważne prace remontowe: wymianę okien w kościele i odnowę elewacji frontowej naszej świątyni. Na wyrazy wdzięczności przyjdzie czas po ich zakończeniu ale już teraz serdecznie dziękujemy za każde wsparcie oraz wyrozumiałość z powodu pewnych niedogodności, jakie są w tym wypadku nieuniknione.
 1. Bardzo dziękujemy za dar sadzonek kwiatów, które już wkrótce pięknie ozdobią południowe otoczenie naszego domu Bożego.
 1. W minionym tygodniu sprawowaliśmy pogrzeby: śp. Zdzisławy Saługi, śp. Jana Warzechy, śp. Józefa Latko i śp. Witolda Szmalca. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

————————————————————————————————-

XI  NIEDZIELA  ZWYKŁA – 18 czerwca 2017 r.

 1. Jeszcze raz wyrażamy radość z tak licznego i zaangażowanego udziału w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Niechaj każdego parafianina indywidualnie i wspólnie całe nasze rodziny Bóg osłoni swym świętym błogosławieństwem.
 1. Codziennie w oktawie Bożego Ciała zapraszamy na procesję eucharystyczną po mszy świętej wieczornej. W ostatnim dniu oktawy udzielimy wszystkim dzieciom specjalnego błogosławieństwa. Na maluchy czeka wtedy również miła niespodzianka.
 1. W piątek dodatkowa Eucharystia o 9.00. Ponadto z racji uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa nie obowiązuje nas w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 1. Także w piątek zapraszamy na wspólne dziękczynienie Panu Bogu za kończący się rok szkolny na mszę świętą poranną o 8.00.
 1. W zeszłym tygodniu na składkę inwestycyjną oraz poprzez przelewy bankowe została złożona kolejna ofiara na wymianę okien. Wszystkim Bóg zapłać! Dziękujemy również za dzisiejsze datki na utrzymanie czystości naszej świątyni.
 1. W ostatnich dniach panowie Maciej Doległo i Paweł Fiba wykonywali prace hydrauliczne w jednej z łazienek domu parafialnego. Swój czas i nade wszystko solidną pracę postanowili przekazać dla parafii jako swój dar. Jesteśmy im za to bardzo wdzięczni.
 1. W celu upiększania ołtarzy naszej świątyni chętnie przyjmujemy żywe kwiaty. A za dotychczas ofiarowywane pięknie dziękujemy.

—————————————————————————————————-

NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 11 czerwca 2017 r.

1. Zaraz po niedzielnej mszy świętej o 7 zmianka tajemnic różańcowych.

2. Dzisiaj w naszej diecezji kończy się okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej.

3. W poniedziałek o 18 dziękczynna msza św. dla przedszkolaków oraz ich rodziców i wręczenie dzieciom pamiątkowych dyplomików udziału w katechizacji.

4. W Boże Ciało nie ma Eucharystii o 11 ponieważ zaraz po mszy świętej o 9 wyruszamy w procesji eucharystycznej od kościoła ulicą Wieczystą na Żabnik i dalej Wyrowcową pod remizę straży pożarnej. Pobożny udział w całej procesji daje szansę uzyskania odpustu zupełnego. Bardzo prosimy – jak to bywało w latach poprzednich – o zaangażowanie i jak najliczniejszy udział.

Przez całą oktawę Bożego Ciała zapraszamy na nabożeństwo i procesje wokół świątyni.

5. Jak wiadomo w miniony piątek odbyło się pierwsze Spotkanie Rady Parafialnej. Obecni byli wszyscy. Po złożonym przyrzeczeniu modlitwy i pracy na rzecz dobra duchowego i materialnego naszej wspólnoty omówione zostały m.in. takie sprawy jak: odnowa elewacji wejściowej kościoła, prace towarzyszące wymianie okien, nowa lokalizacja ubikacji zewnętrznej, stan faktyczny instalacji kanalizacyjnej, wodociągowej i grzewczej w domu parafialnym.

6. Dziękujemy za dzisiejszą składkę inwestycyjną. Za tydzień dokładamy swój grosz do utrzymania czystości naszego domu Bożego.

7. W niedalekiej parafii Chrzanów – Kościelec odbywają się otwarte mityngi Grupy AA. Wszystkich potrzebujących konkretnej pomocy zachęcamy do zainteresowania się tym ogłoszeniem. Więcej informacji w gablocie.

8. W tym tygodniu mieliśmy pogrzeby: śp. Marii Węgiel, śp. Barbary Miziołek i śp. Janusza Kozuba. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

——————————————————————————————————–

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 4 czerwca 2017 r.

  1. Tradycyjnie przez cały miesiąc czerwiec czcimy Najświętsze Serce Jezusa dodatkowym nabożeństwem zaraz po mszy świętej wieczornej.

2. W poniedziałek, czyli w drugi dzień Zielonych Świąt – Święto Matki Kościoła dodatkowa Eucharystia poranna o godz. 9.

3. Serdecznie zapraszamy rodziców już spodziewających się narodzin dziecka oraz modlących się o potomstwo na kolejne kwartalne błogosławieństwo udzielone podczas najbliższego nabożeństwa środowego o godz. 18.

4. Przypominamy, że w ten piątek o godz. 19 odbędzie się pierwsze spotkanie nowej Rady Parafialnej.

5. Za tydzień będzie składka inwestycyjna. Informujemy, że prace przy wymianie okien w kościele rozpoczną się za 4 tygodnie i zgodnie z planem mają zostać zakończone przed odpustem parafialnym.

6. W przyszłą niedzielę jesteśmy zaproszeni na godz. 17.30 do Ośrodka Sportowego „Zagórzanka” na charytatywny mecz old boyów pomiędzy Zagórzem a Kwaczałom. W rywalizujących ze sobą drużynach wystąpią m.in. ks. Marian Pietraszko i ks. Paweł Drobny. Ponadto po meczu zagrają młodzieżowe zespoły muzyczne „Eder” i „Gente-blog”. Zebrane w trakcie imprezy datki będą naszym konkretnym darem na rehabilitację Bogdana Muchy.

7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Grażynę Kubielę. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie!

——————————————————————————————————–

 WNIEBOWSTĄPIENIE  PAŃSKIE – 28 maja 2017 r.

 1. Od wczoraj nasza Archidiecezja ma 13 nowych kapłanów, którzy otrzymali święcenia w katedrze wawelskiej z rąk abp. Marka Jędraszewskiego. Niechaj Matka Kapłanów ma ich w opiece przez całe życie

2. W tegorocznym konkursie piosenki religijnej w Płokach dziewczęta z naszej parafii zdobyły III miejsce w kategorii śpiewów chóralnych. Gratulujemy!

3. Na czwartek na godz. 14.00 zaplanowana jest u nas uroczysta Eucharystia dla małżonków z całej Gminy Babice, którzy świętują swój Złoty Jubileusz.

4. Od czwartku (1 czerwca) rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe zaraz po mszy świętej wieczornej

5. Z okazji I Piątku dodatkowa okazja do spowiedzi św. w czwartek od 17.30 oraz w piątek na pół godziny przed ranną i wieczorną mszą świętą.   Chorych w domach rozpoczynamy odwiedzać w piątek od 8.15.

6. W sobotę przed Zesłaniem Ducha Świętego specjalne czuwanie modlitewne z Maryją dla młodzieży (zwłaszcza przygotowującej się do bierzmowania) o godz. 21.

7. W niedzielę Zespół Szkół w Zagórzu organizuje o 15.00 IV Bieg po Zdrowie im. Ks. Adolfa Chojnackiego o Puchar Proboszcza Zagórza. Wśród innych nagród rzeczowych będą łyżworolki, deskorolki i jako nagroda główna rower górski.

8. Również w tę niedzielę zapraszamy do kościoła po mszy świętej wieczornej na charytatywny koncert „Pomocna dłoń” na rzecz rehabilitacji pooperacyjnej Bogdana Muchy. Przybądźmy jak najliczniej i okażmy nasze dobre serca. Więcej informacji w gablocie ogłoszeń.

9. Pierwsze spotkanie nowej Rady Parafialnej jest zaplanowane na następny piątek 9 czerwca na godz. 19. W programie m.in. złożenie ślubowania, uaktualnienie porządku prac na najbliższe miesiące.

10. Jesteśmy w trakcie odwadniania domu parafialnego. Nadal bardzo potrzebna jest pomoc i dlatego prosimy chętnych mężczyzn. Zaczynamy od 8.00 rano w poniedziałek.

11. W minionym tygodniu pochowaliśmy w naszej parafii aż cztery osoby: śp. Stanisława Tokarza, śp. Sabinę Wolak, śp. Eugeniusza Jaskota i śp. Jana Piorunka. „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie”.

——————————————————————————————————-

VI  NIEDZIELA  WIELKANOCNA – 21 maja 2017 r.

 1. Cała parafia podziela radość 29 rodzin i dzieci przystępujących do I Komunii Świętej.

Z kolei w przyszłą niedzielę mamy o godz. 11 rocznicę zeszłorocznej uroczystości Komunii Świętej. Spowiedź dla dzieci planujemy w piątek o 17.00.

 1. Odpowiadając na potrzebę utworzenia Stałej Rady Parafialnej na jej członków wybraliśmy następujące osoby: Marcin Cudak, Andrzej Doległo, Wiesław Domin, Zdzisław Halbina, Dariusz Kosowski, Leszek Kozioł, Władysława Macuda, Teresa Malik i Wiesław Telenga.

Termin pierwszego spotkania zostanie podany w najbliższą niedzielę.

3. Jednocześnie wyrażamy wdzięczność członkom Otwartej Rady Parafialnej, którzy wzięli na siebie odpowiedzialność za sprawy naszej wspólnoty parafialnej przez minione miesiące. Byli to: Alicja Bigaj, Andrzej Doległo, Anna Gucik, Zdzisław Halbina, Jan Jurkiewicz, Marian Jurkiewicz, Leszek Kozioł, Władysława Macuda, Teresa Malik i Anna Palka.

 1. Dziękujemy za naprawdę wspaniałą ofiarność. W zeszłą niedzielę zbieraliśmy na wymianę okien. Dzisiaj prosimy o tradycyjny datek na utrzymanie czystości.
 2. Rozpoczęliśmy prace przygotowawcze do odwodnienia domu parafialnego. Już teraz dziękujemy panu Eugeniuszowi Wierzbie za kamień i transport w wyjątkowo korzystnej cenie oraz państwu Gut za gratisowe przekazanie folii i geowłókniny.

Bardzo prosimy mężczyzn, którzy chcieliby pomóc w obkopaniu plebanii o przybycie ze swoim sprzętem we wtorek na 8 rano.

 1. Zapowiadany film o św. Joannie i reportaż z poświęcenia jej figury w naszej parafii będzie emitowany 23 maja (wtorek) na TVP Kraków o godz. 19.05.
 2. W minionym tygodniu zmarł śp. Stanisław Tokarz. Pogrzeb śp. Stanisława – taty naszego rodaka ks. Tadeusza będzie w poniedziałek o 15. „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Mu wieczne spoczywanie”.

————————————————————————————————

V  NIEDZIELA  WIELKANOCNA – 14 maja 2017 r.

1.Dzisiaj mamy okazję zaproponować swoich kandydatów do Rady Parafialnej.

2. Zaraz po niedzielnej mszy świętej o 7 zmianka tajemnic różańcowych.

3. Dziękujemy za składkę inwestycyjną. Za tydzień prosimy o datki na utrzymanie czystości wewnątrz i na zewnątrz świątyni.

4. Bardzo dziękujemy właścicielowi i pracownikom firmy „Remdar” za renowację balkonów i „podsieni” domu parafialnego.

5. Otrzymaliśmy informację, że w dniu 19 maja o godz. 17.00 w MOKSiR w Chrzanowie w sali konferencyjnej odbędzie się spotkanie informacyjne na temat chorób zawodowych i roszczeń, które przysługują osobom chorym oraz tym, którzy stracili bliską osobę w wyniku zachorowania na chorobę zawodową. Spotkanie poprowadzi mecenas Natalia Młynarska.

6. W najbliższą sobotę o godz. 10 spowiedź święta dla dzieci oraz ich rodziców przed uroczystością I Komunii Świętej.

7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Władysławę Bałys. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Jej wieczne spoczywanie.

———————————————————————————————————

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 7 maja 2017 r.

 1. W związku z zaproszeniem od abp. Marka Jędraszewskiego skierowanym do wszystkich parafii jeszcze raz informujemy o procesji ku czci św. Stanisława, która rozpoczyna się od godz. 9 w Krakowie 14 maja.
 2. Z przebiegu Otwartej Rady Parafialnej na podkreślenie zasługuje ważne ustalenie, że w najbliższym czasie przeprowadzimy wybory do stałej, kadencyjnej Rady w naszej parafii. Zgłoszenie kandydatów planujemy na najbliższą niedzielę, czyli 14 maja.

Prócz tego były omawiane takie sprawy jak: remont okien, uzupełnienie schodów wejściowych na plac kościelny oraz do świątyni i ocieplenie plebanii.

3. Bardzo dziękujemy wszystkim parafianom za złożone ofiary na ogrzewanie. Dzięki temu rachunki parafialne zostały w terminie uiszczone. I dodatkowo wzrosło konto, na którym gromadzimy pieniądze na wymianę okien. Składka inwestycyjna na ten właśnie cel będzie w przyszłą niedzielę.

 1. Zbliża się dla młodzieży maturalnej ważny czas decyzji i wyboru drogi powołania. Pragnący pójść drogą kapłańską powinni zgromadzić następujące dokumenty:

– podanie o przyjęcie do seminarium

– własnoręcznie napisany życiorys

– oryginał świadectwa maturalnego

– metrykę chrztu świętego i bierzmowania

– opinię księdza proboszcza i katechety

– świadectwo zdrowia.

5. Nabożeństwa majowe mamy codziennie zaraz po mszy świętej wieczornej.

6. Za tydzień w niedzielę po Eucharystii o godz. 7 zmianka różańcowa.

 1. W sobotę pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Marię Kmak. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie!

———————————————————————————————————

III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 30 kwietnia 2017 r.

 1. Wczoraj (29 kwietnia) w obecności zgromadzonych Parafian, członków Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Świętej Joanny, scholki „Konwalijki” oraz wielu gości z Polski i nie tylko ks. dziekan dr Jan Piwowarczyk pobłogosławił figurę św. Joanny Beretty Molli, która stanęła w tzw. „Zaułku Świętej Joanny” przed domem parafialnym.
 2. Odpowiadając na apel Ojca Świętego nasza parafia wsparła cierpiących ludzi w Syrii zebrawszy w zeszłą niedzielę kwotę 1468,25 złotych i 1 euro.
 3. Od jutra codziennie po mszy świętej wieczornej tradycyjne nabożeństwo majowe.
 4. W najbliższą środę zostanie odprawiona o godz. 11 uroczysta msza święta w intencji wszystkich członków OSP w Zagórzu oraz ich rodzin. Jednocześnie strażacy gorąco proszą o poparcie w plebiscycie strażackim wysyłając smsa pod numer 72355 z kodem OS.547.
 5. Spowiedź święta dla dzieci i dorosłych z okazji I piątku pół godziny przed piątkową poranną i wieczorną mszą świętą a zgłoszonych chorych zaczniemy odwiedzać w tym dniu od 8. 30.
 6. W piątek, czyli 5 maja zapraszamy na spotkanie Otwartej Rady Parafialnej o 19.
 7. W sobotę o 16 dziękczynna Eucharystia za 50 lat działalności Zagórzańskiego Koła Gospodyń Wiejskich.
 8. Już dziś informujemy, że 13 maja w 100. rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie będzie miało miejsce w Trzebini nabożeństwo fatimskie o godz. 21.
 9. W dniach 20-21 maja zostanie zorganizowany w Chrzanowie kurs pierwszej pomocy. Osoby zainteresowane znajdą więcej informacji w gablocie ogłoszeń.

———————————————————————————————————

NIEDZIELA  MIŁOSIERDZIA – 23 kwietnia 2017 r.

 1. W odpowiedzi na wezwanie Ojca Świętego i decyzją biskupów w całej Polsce w dzisiejszą Niedzielę Miłosierdzia przeprowadzana jest zbiórka do puszek na pomoc dla narodu syryjskiego nade wszystko w zrujnowanym Aleppo. Wojna w Syrii trwa już ponad 6 lat. Połowa z 23 milionów Syryjczyków musiała uciekać ze swych domów. Już 5 milionów wyemigrowało ze swego kraju. Obecna sytuacja jest dramatyczna. Pomocy humanitarnej potrzebuje 13 milionów ludzi, w tym 6 milionów dzieci. Działalność Caritas można też wspomóc wysyłając SMS o treści SYRIA na numer 72052.
 2. W najbliższą środę wieczorem zaraz po Nowennie spotkanie zainteresowanych rodzin w ramach przygotowania do I Komunii Świętej.
 3. Przypominamy, że w każdy czwartek pół godziny przed wieczorną Eucharystią jest doskonała okazja do osobistej, cichej adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
 4. W sobotę zaraz po mszy świętej o 18 mamy uroczyste poświęcenie figury św. Joanny Beretty Molli. Jest to dzieło artysty rzeźbiarza Michała Wiśniosa z Czułówka. Natomiast o solidny fundament i cokół zadbali panowie: Leszek Kozioł, Wiesław Telenga i Damian Chlaszek. Serdecznie dziękujemy. I na poświęcenie ciepło wszystkich zapraszamy.
 5. W przyszłą niedzielę, czyli 30 kwietnia naszą parafialną procesję do św. Rozalii rozpoczynamy od kościoła o godz. 14.
 6. Bóg zapłać za pierwsze ofiary na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła.

——————————————————————————————————–

PONIEDZIAŁEK  WIELKANOCNY – 17 kwietnia 2017 r.

   Z wyprzedzeniem informujemy o sprawach i kilku wydarzeniach, które mają wkrótce nastąpić w naszej parafii:

A. W najbliższą sobotę, czyli 22 kwietnia młodzież wspólnie a inni chętni parafianie własnymi środkami lokomocji udają się do sanktuarium świętego Jana Pawła II w Krakowie na Eucharystię z procesją światła o 17.

B. 29 kwietnia w sobotę zaraz po mszy świętej wieczornej będzie miało miejsce poświęcenie figury św. Joanny Beretty Molli; od tego momentu placyk przed domem parafialnym będzie nosił nazwę „Zaułek Świętej Joanny”; wspomniana figurka Świętej jest darem członków ogólnopolskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Świętej Joanny Beretty Molli.

C. Na niedzielę 30 kwietnia planujemy u nas tradycyjną procesję do św. Rozalii.

D. Liturgiczne obchody święta Ochotniczej Straży Pożarnej, której patronuje św. Florian ustaliliśmy na 3 maja o 11.

E. 5 maja ok. godz. 18.30 odbędzie się wiosenne spotkanie Otwartej Rady Parafialnej.

F. W sobotę 6 maja o 16 rozpoczynamy Eucharystią świętowanie złotego jubileuszu działalności Zagórzańskiego Koła Gospodyń Wiejskich.

G. Przez najbliższe dwie niedziele będzie możliwość złożenia do skarbony ofiary na pokrycie kosztów ogrzewania naszego kościoła.

——————————————————————————————————-

ZMARTWYCHWSTANIE  PAŃSKIE – 16 kwietnia 2017 r.

1.Rozpoczęliśmy okres wielkanocnej radości ze Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Za naprawdę piękną oprawę naszej parafialnej liturgii należą się podziękowania bardzo wielu osobom: ministrantom i lektorom, różom różańcowym, scholii, chórowi i indywidualnym kantorom, strażakom, paniom i dziewczętom niosącym feretrony, panu organiście i pani kościelnej, młodzieży i dorosłym ubierającym ciemnicę i grób Pański oraz ks. Pawłowi, który nad wszystkim czuwał.

2. Bardzo jesteśmy wdzięczni za nowy paschał – z takim darem przybył do nas pan inż. Rafał Grudzień z Żarek.

3. Dziękujemy również za każdą złożoną ofiarę i dary z okazji święcenia pokarmów oraz słodkości i dobre życzenia przekazane nam osobiście lub pocztą.

4. Na ostatnią składkę inwestycyjną „Windows 2017” zebraliśmy niemal identyczną ofiarę jak w zeszłym miesiącu. Bóg zapłać! Jutro poprosimy o datki do puszki na sprzątanie naszej świątyni.

5. Z racji oktawy Wielkiej Nocy w tym tygodniu nie obowiązuje w piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

———————————————————————————————————

OGŁOSZENIA NA NIEDZIELĘ PALMOWĄ – 9 kwietnia 2017 r.

 1. Dzisiaj po mszy świętej o 7 zmianka tajemnic różańcowych w dolnej kaplicy.
 1. Rozpoczynamy Wielki Tydzień. Każdy świadomy chrześcijanin pragnie ten czas przeżywać w sposób religijny biorąc udział w całym Świętym Triduum Paschalnym. W naszej parafii będziemy mieli następujące wydarzenia liturgiczne:

WIELKI CZWARTEK

 Nie ma mszy świętej porannej ani adoracji o 17.30. Eucharystia Wieczerzy Pańskiej o 18.

Po mszy świętej adoracja indywidualna w „Ciemnicy” do 22.

Natomiast o 21 wspólna modlitwa, czyli tzw. „Godzina ogrojca”.

WIELKI PIĄTEK

 Przez cały dzień obowiązuje nas post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Od 8 do 18 adoracja parafian w „Ciemnicy” według ich miejsca zamieszkania.

O 15 wspólne nabożeństwo Drogi Krzyżowej w kościele.

Liturgia Męki Pańskiej z adoracją krzyża świętego o 18. Natomiast zaraz po przeniesieniu Pana Jezusa do Grobu odśpiewanie Gorzkich Żali. Tradycyjnie podczas adoracji krzyża składamy ofiary na Grób Pański w Jerozolimie.

Adoracja przy Grobie Pana Jezusa do godz. 24 według następującego porządku:

– od 21 – parafianie z rejonu ulic: Morgowa, Działy, Piaski i Widokowa

– od 22 – parafianie z rejonu ulic: Piłsudskiego i od kościoła w kierunku Babic

– od 23 – parafianie z rejonu ulic: Piłsudskiego i od kościoła w kierunku Chrzanowa.

WIELKA SOBOTA

 Kościół zachęca nas, abyśmy aż do procesji rezurekcyjnej nadal zachowali wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

Od 8 do 18 adoracja parafian przy Grobie Jezusa również według ich miejsca zamieszkania

O 15 wspólne nabożeństwo „Siedmiu Boleści Matki Bożej”.

Poświęcenie pokarmów w świątyni o 9, 10, 11 i 12. Dodatkowo „Na Górach” o 11.

Początek Liturgii Wigilii Paschalnej z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych o 18.30. Prosimy zabrać ze sobą świece.

Po Eucharystii uroczysta procesja rezurekcyjna.

 

PORZĄDEK  GRUP  PODCZAS  ADORACJI  PANA  JEZUSA

W  WIELKI  PIĄTEK  i  WIELKĄ  SOBOTĘ

od 8 –   I Róża Kobiet oraz Piaski

od 9 –   II Róża Kobiet oraz Czerwona Górka

od 10 – Młodzież; zwłaszcza przed Bierzmowaniem

od 11 – III Róża Kobiet oraz Pogorzyce i Doły

od 12 – IV Róża Kobiet oraz Piłsudskiego od kościoła do Babic

od 13 – V Róża Kobiet oraz Działy i Panieńska

od 14 – VI Róża Kobiet oraz Chmielnik, Żabnik i Wieczysta

od 15 – wspólne nabożeństwo

od 16 – VII Róża Kobiet oraz Morgowa, Wyrowcowa i ulice sąsiednie

od 17 – Góry oraz Piłsudskiego od kościoła do Chrzanowa.

 

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA  i  PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

Porządek mszy świętych jak w każdą niedzielę: 7, 9, 11 i 17.

Jesteśmy przekonani, że jak zwykle możemy liczyć na Ochotniczą Straż Pożarną, Koło Gospodyń Wiejskich, Liturgiczną Służbę Ołtarza, chór i scholę oraz wszystkich parafian, dzięki którym nasza liturgia będzie bogata i piękna.

 1. Dziękujemy za dzisiejszą składkę inwestycyjną. Z racji świąt datki na sprzątanie będziemy zbierać do puszki dopiero w Poniedziałek Wielkanocny.
 1. Bóg zapłać za każde wsparcie naszej parafii. Wśród ofiarodawców znalazł się m.in. ks. prałat Bolesław Wawak, który widząc postępujące remonty przekazał od siebie kwotę 10 tysięcy złotych.
 1. Wielkie podziękowania mamy także dla szefa i pracowników firmy „Elemar”, dzięki którym mamy wreszcie zamontowane wokół naszego kościoła lampy oświetleniowe. Dziękujemy nie tylko za pracę ale i fundację całego elektrycznego okablowania.
 1. Jeszcze raz wyrażamy wdzięczność każdej rodzinie i wspólnie Różom Różańcowym za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
 1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Stanisława Kosowskiego. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie!

——————————————————————————————————

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 2 kwietnia 2017 r.

        1. Rozpoczęliśmy rekolekcje parafialne. Ich przedłużeniem będzie przeżycie pokutnej Drogi Krzyżowej ulicami naszej miejscowości, która zacznie się przy kościele zaraz po piątkowej mszy św. wieczornej, czyli ok. 18.30 a zakończy przy kaplicy cmentarnej. Zapraszamy całe rodziny i dlatego w tym dniu nie ma osobnych nabożeństw dla dzieci i młodzieży.

 1. Szczegółowy program całych rekolekcji znajdziemy na tablicy ogłoszeń i w Internecie.
 1. Chorych, którzy nie mogą dotrzeć na spotkanie rekolekcyjne we wtorek odwiedzimy w I piątek od 8. 30. Prosimy o zgłoszenie tych osób w zakrystii.
 1. W sobotę mamy spowiedź przedświąteczną. Rano od 8 do 10. Po południu od 16 do 18. Skorzystajmy z tego terminu, aby już cały Wielki Tydzień przeżywać z czystym sumieniem.
 1. W Niedzielę Palmową główna uroczystość z procesją wejścia na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy o 11. Zaraz po Eucharystii rozstrzygnięcie konkursu na najokazalsze palmy. Poświęcenie palm będzie oczywiście na każdej mszy świętej.
 1. Bardzo dziękujemy za przeprowadzoną wiosenną zbiórkę złomu. Podziękowanie mamy zarówno dla parafian, którzy przekazali rekordową ilość złomu – aż 12 ton, jak i panów z Klubu Sportowego „Zagórzanka” i naszej Ochotniczej Straży Pożarnej. Wszyscy pracowali z wielkim poświęceniem. Po 18 kursach na złomowisko parafia otrzymała kwotę 6600 złotych.
 1. Dziękujemy również za inne przesyłane na konto parafialne ofiary na odnowę naszej parafii. W przyszłą niedzielę planujemy tradycyjną składkę inwestycyjną na okna.
 1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Kazimierza Bednarskiego i śp. Stanisława Wichra. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

—————————————————————————————————-

IV  NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU  –  26 marca 2017 r.

 1. Parafialne rekolekcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych będą od 2 do 4 kwietnia. Szczegółowy plan już jest zamieszczony w gablocie i na stronie internetowej.
 1. Za tydzień w niedzielę na mszy świętej o 11 przeżyjemy kolejne uroczyste przyjęcie do scholii oraz Liturgicznej Służby Ołtarza.
 1. Parafianie, którzy z jakiegoś ważnego powodu nie uczestniczą w Gorzkich Żalach a chcieliby włączyć się w zakup kwiatów do Bożego Grobu mogą złożyć ofiarę do skarbony przy wyjściu z kościoła.
 1. W najbliższą sobotę organizujemy zapowiadaną akcję „złom”. Zaczynamy od 9.30. Prosimy nie przegapić przyjazdu samochodu. Natomiast osoby, które potrzebują pomocy w wyniesieniu złomu niechaj zaczekają przy furtce swojej posesji na przyjazd ekipy transportowej.
 1. Rozpoczęliśmy przygotowania do prac odwodniających dom parafialny. Już teraz dziękujemy właścicielowi firmy „Rem-dar” właśnie za dar rur melioracyjnych.
 1. W Niedzielę Palmową główna procesja z palmami będzie na sumie. Wtedy również rozwiążemy konkurs na najwyższą i najpiękniejszą palmę.
 1. Jeszcze raz informujemy o zaproszeniu na nocne czuwanie modlitewne w Kaplicy Adoracji przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie na dzień 18 kwietnia. Chętnych prosimy o kontakt z ks. Pawłem.

 ——————————————————————————————————–

III  NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU  –  19 marca 2017 r.

 1. W jutrzejszą Uroczystość św. Józefa mamy msze święte o 7.00 i 17.00 oraz dodatkową o 9.00 rano. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich a zwłaszcza mężczyzn, dla których św. Józef jest od zawsze wielkim patronem.
 1. We środę wypada 16. rocznica śmierci ks. Adolfa Chojnackiego. Specjalna Eucharystia dla parafian z udziałem dzieci, młodzieży, dyrekcji i grona pedagogicznego naszej szkoły o 9.00.
 1. W najbliższą sobotę mamy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego oraz Dzień Świętości Życia. Na mszy świętej wieczornej będzie okazja do oficjalnego włączenia się w dzieło Duchowej Adopcji. Już dziś można zabrać przy wyjściu tekst przyrzeczenia.
 1. Nasza parafia otrzymała zaproszenie na nocne czuwanie modlitewne w Kaplicy Adoracji przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie na dzień 18 kwietnia. Możemy tam pojechać wspólnie, dlatego prosimy chętnych o kontakt z ks. Pawłem.
 1. Dziękujemy za dzisiejsze datki do puszki na utrzymanie czystości. I gratulujemy ostatniej składki na wymianę okien w rekordowej – jak dotychczas – kwocie.
 1. Rozpoczęliśmy remont schodów wejściowych do kościoła. Za pierwsze prace mówimy nasze „Bóg zapłać” panom Janowi Sojce i Zbigniewowi Bieńkowi.
 1. W tym tygodniu, dzięki panom Janowi, Ryszardowi i Zdzisławowi, udało się nam również zamontować kolejne ozdobne okiennice na domu parafialnym. Piękna i solidna robota!
 1. Z informacją od dzielnicowego policjanta i powiatowego lekarza weterynarii można się zapoznać w gablocie.
 1. W przyszłą niedzielę, czyli 26 marca zmiana czasu z zimowego na letni.

———————————————————————————————————

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 12 marca 2017 r.

 1. Dzisiaj po mszy świętej o 7 zmianka tajemnic różańcowych w dolnej kaplicy.
 1. Gorzkie Żale w niedzielę z kazaniem pasyjnym o 16. Zbierana wówczas ofiara na tacę jest przeznaczona tradycyjnie na kwiaty do Bożego Grobu.
 1. W każdy piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o 16.30 (dla dzieci) i 19.00 (dla młodzieży i dorosłych).
 1. Planując nasze rekolekcje wielkopostne (od 2 do 4 kwietnia) informujemy, że nauki wieczorne dla dorosłych w poniedziałek i wtorek będą o 19.00. Szczegółowy plan zostanie podany wkrótce.
 1. Dziękujemy za dzisiejszą składkę inwestycyjną. W przyszłą niedzielę poprosimy o datki do puszki na utrzymanie czystości w świątyni.
 1. Bardzo dziękujemy pani Annie Mazeli za gratisowe uszycie fioletowych tunik dla naszych ministrantów.
 1. Od przyszłej niedzieli będą do nabycia (w cenie 6 złotych) baranki wielkanocne od Caritas Archidiecezji Krakowskiej.
 1. Zapowiadana parafialna akcja zbiórki złomu będzie miała miejsce w sobotę 1 kwietnia od 9.30.

 ———————————————————————————————————

OGŁOSZENIA NA 8 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 26 lutego 2017 r.

 1. Dzisiaj mamy parafialną adorację wynagradzającą przed Wielkim Postem. Zapraszamy w następującym porządku:

– od 14 do 15: Pierwsza, druga i trzecia Róża Kobiet oraz rodziny z ul. Piłsudskiego i ulic sąsiednich od kościoła do Piasków a także Piaski, Czerwona Górka, Góry, Pogorzyce i Doły.

– od 15 do 16: Czwarta i piąta Róża Kobiet oraz rodziny z ul. Piłsudskiego i wszystkich ulic sąsiednich od kościoła w kierunku Chrzanowa.

– od 16 do 17: Szósta i siódma Róża Kobiet wraz z rodzinami z ulic: Wyrowcowej, Morgowej, Działów i sąsiednich w tym rejonie.

 1. W Środę Popielcową posypanie głów popiołem na każdej mszy świętej. Ranne, czyli o 7 i 9 będą w dolnej kaplicy a o 17 w kościele. W Środę Popielcową mamy ścisły post (jeden posiłek do syta i tylko dwa lekkie) oraz jak w każdy piątek nie spożywamy pokarmów mięsnych.

W tym tygodniu nie będzie Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 1. W czwartek okazja do osobistej adoracji Pana Jezusa w ciszy i możliwość skorzystania z sakramentu pojednania i pokuty przed I piątkiem miesiąca od 16.30.
 1. Odwiedziny chorych w domach w piątek od około 8.15.
 1. W każdy piątek Wielkiego Postu odprawimy nabożeństwo drogi krzyżowej dwukrotnie. O 16.30 głównie z udziałem dzieci a o 19 dla młodzieży i dorosłych.
 1. Nabożeństwo Gorzkich Żali tradycyjnie w niedzielę o 16. Kazania pasyjne wygłosi w tym roku nasz wikariusz ks. Paweł.
 1. Gorąco zachęcamy do czytania prasy religijnej.
 1. W minionych dniach pożegnaliśmy śp. Anielę Glistak. Módlmy się w jej intencji: Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie!

——————————————————————————————————

OGŁOSZENIA NA 7 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 19 lutego 2017 r.

 1. Kończy się z wolna czas karnawału. Tradycyjne nabożeństwo przed Środą Popielcową będzie w przyszłą niedzielę. Na adorację Pana Jezusa w dolnej kaplicy zapraszamy parafian w następującym porządku:

– od 14 do 15: Pierwsza, druga i trzecia Róża Kobiet oraz rodziny z ul. Piłsudskiego i ulic sąsiednich od kościoła do Piasków a także Piaski, Czerwona Górka, Góry, Pogorzyce i Doły.

– od 15 do 16: Czwarta i piąta Róża Kobiet oraz rodziny z ul. Piłsudskiego i wszystkich ulic sąsiednich od kościoła w kierunku Chrzanowa.

– od 16 do 17: Szósta i siódma Róża Kobiet wraz z rodzinami z ulic: Wyrowcowej, Morgowej, Działów i sąsiednich w tym rejonie.

 1. Po mszy świętej wieczornej w czwartek spotkanie przed bierzmowaniem dla klasy II a.
 1. Dziękujemy za złożoną ofiarę z przeznaczeniem na wymianę okien. Nasze parafialne konto znów wzrosło. Dziękujemy również za dzisiejsze datki na utrzymanie porządku.
 1. Odnowa i rozwój naszej parafii to nie tylko kwestie materialne. Bardzo istotna jest coraz piękniejsza liturgia. Z tego też względu bardzo się cieszymy, że od marca już na wszystkich mszach świętych w niedzielę, czyli również na tej wieczornej będzie grał nasz pan organista.
 1. Nowych kandydatów na ministrantów oraz dziewczynki, które chcą dołączyć do scholki prosimy o przyjście wraz z rodzicem na zbiórkę informacyjną do salki w piątek o 17.30.
 1. Wiosenne spotkanie Rady Parafialnej jest przewidziane na marzec. Konkretny termin zostanie podany w najbliższym czasie.
 1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Józefę Formas. Otoczmy ją modlitwą: Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie!

OGŁOSZENIA NA 6 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 12 lutego 2017 r.

 1. Dzisiaj po mszy świętej o 7 zmianka tajemnic różańcowych w kaplicy.
 1. W każdy czwartek okazja do osobistej adoracji Pana Jezusa w ciszy na pół godziny przed mszą świętą wieczorną.
 1. Bardzo byliby jeszcze potrzebni nowi chętni do naszego chóru parafialnego. Zachęcamy. Próby odbywają się w niedziele po mszy świętej o 9.
 1. Serdecznie dziękujemy panu Krzysztofowi Szali za wykonanie zarówno poręczy, jak i barierki ułatwiających bezpieczne wejście do dolnej kaplicy.
 1. Dziękujemy za złożone dzisiaj ofiary. W przyszłą niedzielę prosimy o datki do puszki przeznaczone na utrzymanie porządku w naszej świątyni.
 1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Władysławę Dudę. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie!

———————————————————————————————————

 OGŁOSZENIA NA 5 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 05 lutego 2017 r.

 1. W najbliższą sobotę, czyli 11 lutego obchodzimy XXV Światowy Dzień Chorych. Dodatkowa msza święta w tym dniu przed południem w dolnej kaplicy o 9. Natomiast specjalne nabożeństwo dla wszystkich osób chorych i w podeszłym wieku odbędzie się w naszej parafii w czasie rekolekcji wielkopostnych.
 1. W związku ze zmianą profilu działalności „Stowarzyszenie Przyjaciół Zagórza” zaprasza wszystkich, którzy chcieliby współtworzyć dzieło pomocy osobom szczególnie potrzebującym pomocy w naszej miejscowości na spotkanie 10 lutego (piątek) o 17.30 do budynku Ochotniczej Straży Pożarnej. Mile widziany jest każdy, kto ma otwarte serce i chce podarować swój czas dla innych. Więcej szczegółów na www.spz-zagorze.pl, facebooku oraz podczas planowanego spotkania.
 1. W każdą środę wieczorem modlimy się za wstawiennictwem Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Wiodącym tematem katechez jest litania loretańska. Dotychczas doszliśmy już do wezwania „Panno roztropna”.
 1. Zaraz po feriach zimowych ogłosimy przyjęcie nowych kandydatów i kandydatek do Służby Liturgicznej Ołtarza oraz scholki.
 1. W przyszłą niedzielę druga tegoroczna składka inwestycyjna.
 1. Za tydzień zmianka tajemnic dla róż różańcowych po mszy świętej porannej.

OGŁOSZENIA  NA  4  NIEDZIELĘ  ZWYKŁĄ – 29 stycznia 2017 r.

1. W tym tygodniu 2 lutego obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Msze święte poranne w dolnej kaplicy o 7 i 9 a msza święta wieczorna w kościele o 17. Prosimy wziąć ze sobą gromnice.

2. W czwartek poświęcenie świec gromnicznych dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej podczas Eucharystii o godz. 17.

3. W I piątek miesiąca spowiedź święta 30 minut przed każdą mszą świętą poranną a po południu od 16.

4. Odwiedziny chorych w domach będą w najbliższy piątek od 9 rano.

5. Serdecznie dziękujemy za składane od początku tego roku ofiary przekazywane zarówno indywidualnie, jak i na konto parafialne.

6. Z racji rozpoczętych dwóch tygodni zimowych ferii szkolnych życzymy wszystkim odpoczywającym radości i bezpiecznego powrotu do domu.

MODLITWA ZA NOWEGO BISKUPA

Wszechmogący Boże, Twoja mądrość wszystkim kieruje, wejrzyj na naszego nowego biskupa Marka, obdarz go szczególnymi łaskami i spraw, aby lud chrześcijański, który został mu powierzony wzrastał w wierze i gorliwości.

Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.


OGŁOSZENIA  NA  3  NIEDZIELĘ  ZWYKŁĄ  – 22 stycznia 2017 r.

 1. Bieżący tydzień jest w naszej archidiecezji przeżywany jako Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

Natomiast w sobotę 28 stycznia będzie miał miejsce uroczysty ingres do katedry wawelskiej naszego nowego pasterza abp. Marka Jędraszewskiego. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach wspólnych i osobistych.

 1. Informujemy osoby przygotowujące się do sakramentu małżeństwa, że już w marcu będzie można skorzystać z Dni Skupienia Narzeczonych również w Babicach. Szczegóły w gablocie parafialnej.
 1. W czwartek po mszy świętej wieczornej spotkanie przed sakramentem bierzmowania dla młodzieży z klasy III gimnazjum.
 1. Serdecznie dziękujemy właścicielowi firmy „Elemar” i jego pracownikom za przeprowadzenie okresowej kontroli instalacji elektrycznej w naszym kościele.
 1. Zgodnie z zapowiedzią w celu łatwiejszego utrzymania czystości naszej świątyni nabyliśmy dla parafii specjalny odkurzacz przemysłowy.
 1. Reagując na jak najbardziej słuszne sugestie już niebawem pojawią się przy drzwiach do dolnej kaplicy poręcz i barierka ułatwiające wejście na stopień.

MODLITWA ZA NOWEGO BISKUPA

Wszechmogący Boże, Twoja mądrość wszystkim kieruje, wejrzyj na naszego nowego biskupa Marka, obdarz go szczególnymi łaskami i spraw, aby lud chrześcijański, który został mu powierzony wzrastał w wierze i gorliwości.

Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.


OGŁOSZENIA  NA  2  NIEDZIELĘ  ZWYKŁĄ  – 15 stycznia 2017 r.

 1. Zakończyliśmy już tegoroczną wizytę duszpasterską. Podsumowanie przekażemy w przyszłą niedzielę.
 1. Po niedzielnej mszy świętej o 11 krótkie spotkanie z rodzicami ministrantów, lektorów i dziewcząt ze scholki w dolnej kaplicy.
 1. Odpowiadając na liczne zapytania informujemy, że kolejne przyjęcie do Liturgicznej Służby Ołtarza i scholii zostanie przeprowadzone w naszej parafii po feriach zimowych.
 1. W czwartek po mszy świętej wieczornej spotkanie przed sakramentem bierzmowania dla klasy II a.
 1. Cieszymy się z pierwszej składki z przeznaczeniem na wymianę okien w kościele. Naszą akcję „Windows 2017” rozpoczęliśmy od ofiary, która pozwala mieć nadzieję, że z Bożą pomocą odniesiemy sukces w tym dziele.
 1. Serdeczne „Bóg zapłać” za dzisiejsze datki do puszek na utrzymanie czystości przy naszej świątyni.
 1. Zachęcamy wszystkie wnuki i wnuczęta, aby w nadchodzącym tygodniu jeszcze bardziej pamiętać o swoich babciach i dziadkach z okazji przypadających w sobotę i niedzielę ich symbolicznych świąt.

OGŁOSZENIA  NA  NIEDZIELĘ  CHRZTU  PAŃSKIEGO – 8 stycznia 2017 r.

 1. Od początku tego roku w każdą środę po mszy świętej porannej będziemy wzywać dla naszej parafii pomocy św. Józefa odmawiając litanię właśnie do tego Wielkiego Patrona.
 1. Po niedzielnej mszy świętej o 7 zmianka tajemnic różańcowych w dolnej kaplicy.
 1. Serdeczne „Bóg zapłać” za życzliwe przyjęcie  grupy kolędników misyjnych w domach naszej parafii w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia oraz za złożone przy tej okazji ofiary na rzecz dzieci z Tajlandii w kwocie 607, 70 zł. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w tę akcję: uczniom naszej szkoły, rodzicom i animatorce muzycznej Wiktorii Kosowskiej. Mamy nadzieję, że ten sposób wsparcia na rzecz misji przyjmie się w naszej parafii i w przyszłości włączy się w to piękne dzieło jeszcze więcej dzieci i młodzieży.
 1. Zdajemy sobie sprawę jak ważna jest współpraca duszpasterzy z rodzicami dzieci, które służą przy parafii jako ministranci, lektorzy czy scholistki. Dlatego uprzejmie zapraszamy rodziców na krótkie spotkanie do dolnej kaplicy w przyszłą niedzielę zaraz po Eucharystii o godzinie 11.
 1. Dziękujemy za dzisiejszą pierwszą składkę z przeznaczeniem na wymianę okien w kościele. Za tydzień poprosimy o datki do puszek na utrzymanie naszej świątyni w czystości.

6. W bieżącym tygodniu zakończymy tegoroczną wizytę duszpasterską.


OGŁOSZENIA NA UROCZYSTOŚĆ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI – 1 stycznia 2017 r.

 1.  Dzisiaj przypada 50. Światowy Dzień Pokoju. Warto również wiedzieć, że rok 2017 został ogłoszony w całym Kościele katolickim Rokiem Objawień Fatimskich z racji setnej rocznicy tamtych wydarzeń.
 1. W najbliższy czwartek, jak zresztą we wszystkie czwartki roku, dodatkowa okazja do osobistej adoracji Pana Jezusa w ciszy na pół godziny przed mszą świętą wieczorną. Wtedy także możemy korzystać z Sakramentu Pokuty przed I piątkiem miesiąca.
 1. Ponieważ w tym miesiącu w I piątek wypada Uroczystość Trzech Króli tradycyjne odwiedziny chorych w domach będą już w czwartek od 8.30.
 1. Przypominamy, że w Uroczystość Objawienia Pańskiego jesteśmy zobowiązani do udziału w Eucharystii tak jak w każdą niedzielę.
 1. Właśnie w Trzech Króli po mszy świętej wieczornej będzie u nas „wieczór kolęd”, na którym zaśpiewają przedszkolaki, dzieci i młodzież szkolna, schola, chór i zaproszeni goście. Podczas kolędowania zostanie przeprowadzona dobrowolna zbiórka na leczenie i rehabilitację dla naszej parafianki Magdaleny Siejki. Bądźmy obecni i okażmy dobre serce.
 1. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna. Rozpoczynamy tym samym tzw. parafialną akcję Windows 2017”.

Na rozpoczynający się Nowy Rok Pański składamy sobie życzenia słowami z Księgi Liczb ze Starego Testamentu:

„Niech cię Pan błogosławi i strzeże.

Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad tobą,

niech cię obdarzy swą łaską.

Niech zwróci ku tobie swoje oblicze

i niech cię obdarzy pokojem”.


OGŁOSZENIA NA NARODZENIE PAŃSKIE – 25 grudnia 2016 r.

 1. Tuż przed Bożym Narodzeniem miało miejsce w Zagórzu uroczyste poświęcenie „Bajkowego Przedszkola” i oddania pod opiekę Maryi wszystkich dzieci oraz ich opiekunów.
 1. Bardzo dziękujemy za przygotowanie na Święta naszej świątyni. Szczególną wdzięczność wyrażamy pani Zuzannie. Z pomocą przyszli jej czterej aniołowie, czyli panowie Piotr, Andrzej, Tadeusz i oczywiście współmałżonek Artur. Za jakże piękne choinki tu w kościele oraz na plebanii wychwalamy „pod niebiosa” pana Mieczysława Halbinę. Dodatkowo jeszcze jedną do szopki otrzymaliśmy w prezencie od pewnej sympatycznej rodzinki. Ubieraniem drzewek i wystrojem szopki zajęła się pod troskliwym okiem ks. Pawła nasza młodzież. Bóg wam wszystkim zapłać!
 1. Niemal do samej Wigilii działo się wiele dobra przy naszej parafii również w sferze materialnej. I dlatego już dziś możemy podziwiać całkiem nowe balustrady balkonowe zamontowane od strony południowej i zachodniej domu parafialnego. Jest to dzieło pana Krzysztofa Szali i jego najbliższych współpracowników.

Na pewno nie umknie naszej uwadze również pokrycie nad ogrodzeniem z ogłoszeniami. Profesjonalnym wykonaniem tego daszku zajął się szef firmy „Halkor” i jego ekipa.

Wszyscy oni swój czas i trud pracy ofiarowali dla parafii bezpłatnie, czyli w darze serca.

 1. Nasza wdzięczność okazujemy ponownie kierownikom i pracownikom firmy „Madoń”. Dzięki nim mamy już w pełni wymienione okna w domu parafialnym. Oprócz tego, że wszystko zostało wykonane fachowo, to jeszcze ze znacznym upustem dla naszego budżetu.
 1. Anonimowym darczyńcom zawdzięczamy także przebudowaną a właściwie postawioną całkiem od początku internetową stronę parafialną www.parafiazagorze.pl, która z każdym tygodniem na pewno będzie się coraz lepiej prezentowała. Serdecznie dziękujemy za ten miły sponsoring.
 1. W drugi dzień Świąt, czyli w Święto Świętego Szczepana msze święte w naszej parafii według porządku jak w każdą niedzielę.
 1. Wkrótce po Bożym Narodzeniu wyruszą na ulice naszej miejscowości tzw. kolędnicy misyjni. Jest to akcja, która ma pełne poparcie biskupa i służy podtrzymywaniu tradycji kolędowania oraz zebraniu datków na wsparcie dla misjonarzy i misjonarek.

Natomiast aktualne informacje odnoszące się do wizyty duszpasterskiej zostaną podane w dniu jutrzejszym.

 1. W minionym tygodniu mieliśmy trzy pogrzeby: śp. Helena Olejniczak, śp. Władysława Hudzik i śp. malutkie dziecko Eryk Warchala. Wiecznym odpoczynek racz im dać Panie!

OGŁOSZENIA NA ŚWIĘTO ŚW. SZCZEPANA – 26 grudnia 2016 r.

 1. W dniu wczorajszym z racji setnej rocznicy śmierci Adama Chmielowskiego rozpoczął się w Kościele w Polsce Rok Świętego Brata Alberta, który będzie trwał do 25 grudnia 2017 roku.
 1. Od jutra zaczynamy tradycyjną kolędę, czyli wizytę duszpasterską z błogosławieństwem naszych gospodarstw domowych. Z oczywistych powodów w tym roku będzie ona miała przed wszystkim charakter zapoznawczy. Pamiętajmy o właściwym przygotowaniu na to spotkanie: na stole stawiamy krzyż, świece i wodę święconą. Ponadto bardzo miłym i taktownym będzie  wyjście przed kapłana oraz zaproszenie go w progi swego domu.
 1. W ostatni dzień roku, który wypada w najbliższą sobotę spotkamy się na mszy świętej dziękczynno-przebłagalnej o godzinie 17. W trakcie homilii dokonamy podsumowania mijających miesięcy zarówno z punktu widzenia duchowego, jak i materialnego. Serdecznie zapraszamy wszystkich.4. Jeszcze raz dziękujemy za Waszą życzliwość: otrzymane w ostatnich dniach sympatyczne prezenty, przesłane lub przekazane osobiście życzenia a nade wszystko oświadczenia potwierdzające, że cieszycie się z tego, co już zauważacie i chcecie dalej współpracować dla dobra naszej wspólnoty parafialnej.
 1. Jeszcze raz dziękujemy za Waszą życzliwość: otrzymane w ostatnich dniach sympatyczne prezenty, przesłane lub przekazane osobiście życzenia a nade wszystko oświadczenia potwierdzające, że cieszycie się z tego, co już zauważacie i chcecie dalej współpracować dla dobra naszej wspólnoty parafialnej.

OGŁOSZENIA NA 4 NIEDZIELĘ ADWENTU – 18 grudnia 2016 r.

 1. Rozpoczęliśmy ostatni tydzień Adwentu. Jeśli ktoś ani razu nie był na Roratach, to ma szansę w tym roku jeszcze tylko do soboty włącznie.

Bardzo ważnym w przygotowaniu do dobrego przeżycia Bożego Narodzenia jest przystąpienie do sakramentu pojednania. W naszej parafii organizujemy spowiedź w piątek od 8 do 10 i po południu od 15 do 17.

W tym samym dniu możemy również odwiedzić chorych. Dlatego prosimy zgłosić osoby, które pragną skorzystać z sakramentów świętych.

 1. Zachęcamy do tradycyjnego i naprawdę chrześcijańskiego przeżywania wieczoru wigilijnego oraz całych Świąt. Nie zapominajmy więc o modlitwie i odczytaniu fragmentu Pisma Świętego przed dzieleniem się poświęconym opłatkiem, śpiewie kolęd a nade wszystko o przeproszeniu i darowaniu sobie wszelkich rodzinnych czy sąsiedzkich uraz.
 1. Jeszcze raz dziękujemy za złożone dobrowolne datki za opłatki oraz ofiary za wigilijne świece „Caritas”. Jeśliby nadal ktoś z jakiegokolwiek powodu nie otrzymał jeszcze opłatków wraz z programem wizyty duszpasterskiej może je odebrać w zakrystii.
 1. Z dumą informujemy, że nasza ofiarność z każdym miesiącem rośnie. Widać to choćby  po składce inwestycyjnej z zeszłego tygodnia. „Bóg zapłać!”.

Natomiast dzisiejsze ofiary do puszki na sprzątanie zostaną spożytkowane na zakup dobrego odkurzacza przemysłowego do naszej świątyni.

 1. Nasza wdzięczność należy się również panu Maciejowi Doległo i pani Annie Mazeli. Ten pierwszy przy wsparciu pana Leszka Kozła zajął się montażem hydrantów przeciwpożarowych a pani Anna uszyła piękne stroje dla scholii i wykonała poprawki krawieckie alb dla lektorów. Wszyscy swoją pracę wykonali w darze dla naszej wspólnoty całkowicie bezpłatnie.
 1. W kwestii wiosennej wymiany okien w kościele zdajemy sobie sprawę, że będzie to rzeczywiście duże wyzwanie zarówno techniczne, jak i finansowe. Nadal szukamy najlepszego wykonawcy. Ale trzeba sobie jasno powiedzieć, że w tym wypadku mówimy o kwocie ponad stutysięcznej. Co więcej, jej znaczna część musi być zebrana już mniej więcej do kwietnia/maja, aby dana firma w ogóle podjęła się dzieła i zakończyła je najpóźniej na sierpniowy odpust.
 1. Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie naszej szkoły serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców Zagórza, a zwłaszcza rodziców dzieci, ich babcie i dziadków, na Jasełka przygotowane przez najmłodszych z klas I – III, które będą wystawione 20 grudnia, czyli we wtorek o 16.30 w sali gimnastycznej.

OGŁOSZENIA NA 3 NIEDZIELĘ ADWENTU – 11 grudnia 2016 r.

 1. Jak już słyszeliśmy Ojciec Święty Franciszek wyznaczył w miejsce dotychczasowego metropolity kard. Stanisława Dziwisza nowego ordynariusza diecezji arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Polecajmy Go opiece Maryi i wszystkich naszych krakowskich świętych.
 1. Spotkanie Róż Różańcowych w dolnej kaplicy zaraz po mszy świętej niedzielnej o 7.
 1. Dziękujemy za przyjęcie poświęconych opłatków i naszych życzeń świątecznych. Dziękujemy także za składane dobrowolne datki do puszki lub na konto parafialne. Gdyby ktoś z jakiegokolwiek powodu nie otrzymał jeszcze opłatków może je odebrać w zakrystii.
 1. Prosimy o zainteresowanie się dzisiaj świątecznymi upominkami, jakie wykonała młodzież i dzieci. Dochód z kiermaszu jest przeznaczony na potrzeby scholki parafialnej.
 1. Zachęcamy również do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Źródła” i nowego wydania „Miłujcie się”.
 1. Po mszy świętej wieczornej w czwartek spotkanie przed bierzmowaniem dla klasy II b.
 1. W przyszłą niedzielę o 11 odbędzie się uroczyste błogosławieństwo nowych lektorów.
 1. Młodzież gimnazjalna naszej parafii wyszła z piękną inicjatywą pomocy w  przedświątecznych zakupach i porządkach u osób starszych. Dlatego bardzo prosimy o zgłaszanie adresów zainteresowanych bezpośrednio w szkole.
 1. Na odbytej piątkowej Otwartej Radzie Parafialnej dyskutowana była sprawa remontu okien w górnym kościele. Ze względu na konieczność przeprowadzenia jeszcze innych ustaleń dokładne informacje zostaną przekazane za tydzień. Natomiast o zrealizowanych pracach i wykorzystanych finansach w mijającym półroczu ksiądz proboszcz opowie podczas mszy świętej dziękczynnej na zakończenie roku 2016.
 1. Wyrażamy serdeczne Bóg zapłać panu Janowi Knapikowi za wykonanie drewnianych drzwi maskujących wejście do kotłowni. Jednocześnie bardzo liczymy na dalszą współpracę.
 1. Jesteśmy wdzięczni także za dzisiejszą składkę inwestycyjną. Za tydzień tradycyjna ofiara na sprzątanie świątyni.
 1. W minionym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty parafialnej śp. Maria Mucha. Módlmy się w jej intencji: Dobry Jezu a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie.

OGŁOSZENIA NA 2 NIEDZIELĘ ADWENTU – 4 grudnia 2016 r.

 1.  Z okazji dzisiejszej tradycyjnej „Barbórki” składamy wszystkim górnikom oraz ich rodzinom ciepłe życzenia stałej opieki św. Barbary. Niechaj ta niezłomna niewiasta kształtuje Wasze charaktery i ostatecznie po zakończeniu ziemskiej szychty z otwartymi rękami przywita Was w progach raju. „Szczęść Boże!”
 1. Z radością przyjęliśmy informację, że w zeszłym tygodniu nasza młodzież męska zdobyła I miejsce w Dekanalnym Halowym Turnieju Piłki Nożnej dla Służby Liturgicznej.
 1. Przypominamy o wigilijnych świecach „Caritasu”. Jednocześnie sugerujemy, że ubiegłoroczne można zapalić podczas modlitwy przy grobach naszych bliskich.
 1. Serdecznie dziękujemy wszystkim tzn. ofiarodawcom, panom kierowcom, strażakom i członkom Klubu Sportowego „Zagórzanka” za przeprowadzenie wczorajszej, pierwszej parafialnej zbiórki złomu oraz właścicielom Składu „Klaudia” w Babicach za promocyjną cenę za kilogram złomu. Zgromadzone w ten sposób środki zostaną wykorzystane na pokrycie kosztów zimowego ogrzewania naszej świątyni. Myślimy, że następna tego typu akcja będzie na wiosnę.

W ostatnich dniach nabyliśmy dwa hydranty przeciwpożarowe. Spontaniczną wdzięczność w tej kwestii i za konstruktywną współpracę pragniemy okazać panu kpt. Andrzejowi Dudziakowi.

Wraz z całym chórem mówimy również szczere „Bóg zapłać” panu Kraśniewskiemu i drugiemu anonimowemu sponsorowi za ofiarę, dzięki której można było zakupić dodatkowe mikrofony pojemnościowe, kable i stojaki mikrofonowe.

 1. W czwartek 8 grudnia dodatkowa Eucharystia o 9.00. Natomiast poświęcenie medalików dla dzieci z klasy trzeciej będzie miało miejsce na mszy świętej o 17.00.
 1. Po mszy świętej wieczornej w czwartek spotkanie przed bierzmowaniem dla klasy II a.
 1. Z kolei w piątek ok. 17.30 mamy spotkanie Otwartej Rady Parafialnej. Jednym z tematów będzie rozmowa o wymianie okien w górnym kościele.
 1. W najbliższe dwie niedziele młodzież zaprasza na kiermasz ozdób choinkowych. Dochód z kiermaszu będzie przeznaczony na potrzeby scholii i grupy młodzieżowej.
 1. Za tydzień ostatnia w tym roku parafialna składka inwestycyjna.

OGŁOSZENIA NA 1 NIEDZIELĘ ADWENTU – 27 listopada 2016 r.

 1.  Rozpoczynamy Adwent. Zachęcamy do udziału w codziennych porannych Roratach o 7.00. Dla dzieci są przewidziane obrazki, specjalna plansza do uzupełniania i losowane figurki Niepokalanej i św. Józefa.
 1. Po dzisiejszym poświęceniu opłatków lektorzy w najbliższym czasie rozniosą je do wszystkich domostw naszej parafii. Dziękujemy za życzliwe otwarcie drzwi i jednocześnie prosimy, aby nie przekazywać ministrantom żadnych pieniędzy. Dobrowolne ofiary za opłatki można złożyć w kościele.
 1. Bardzo się cieszymy odnowieniem zniszczonego fragmentu południowej elewacji kościoła. Nasze podziękowania kierujemy do członków i sympatyków klubu sportowego „Zagórzanka”, którzy swą pracę wykonali gratisowo. Natomiast na opłacenie użytego materiału została wykorzystana reszta z pieniędzy, jaka pozostała ze zbiórki przeznaczonej na kamień upamiętniający historyczne bierzmowanie sprawowane w Zagórzu przez kard. Karola Wojtyłę. Część dołożył również klub sportowy „Zagórzanka”.

Dziękujemy firmie „Halkor” za uzupełnienie brakującej obróbki blacharskiej przy rynnach wokół kościoła.

Piękne ukłony należą się również panu Krzysztofowi Szali i firmie „Elemar” ponieważ zadbali o transport i nową lokalizację kompostownika.

4 W czwartek okazja do osobistej adoracji Pana Jezusa w ciszy od 16.30 i możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi przed I piątkiem miesiąca.

 1. Po mszy świętej wieczornej w czwartek spotkanie przed bierzmowaniem dla klasy III.
 1. Odwiedziny chorych w domach w piątek od 8.15.
 1. Zapowiadana parafialna zbiórka złomu odbędzie się w sobotę w godzinach porannych.
 1. W przyszłą niedzielę o godz. 11 planujemy uroczyste błogosławieństwo i przyjęcie nowych kandydatek do scholii.

Natomiast zaraz po mszy świętej najmłodsi będą mieli okazję wysłać swoje listy do świętego Mikołaja w niebie.

 1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Irenę Sojkę i śp. Danutę Jarczyk. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!