V niedziela Wielkanocna – 27 kwietnia 2024

Bardzo dziękuję za udział w czwartek we Mszy Świętej oraz procesji do kapliczki św. Rozalii. Podziękowanie dla OSP Zagórze za profesjonalne zabezpieczenie trasy, dla rodzin dbających o kapliczki oraz dla biorących udział w modlitwie.

W środę rozpoczniemy nabożeństwa majowe. Zapraszam w tygodniu na godzinę 17.30 a w niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 15.00. W środę zapraszam po Eucharystii na wspólne czytanie Słowa Bożego. We czwartek będzie święto Flagi Narodowej a w piątek uroczystość Maryi Panny, Królowej Polski. Spowiedź na I piątek będzie we czwartek od 17.00 z racji piątkowych uroczystości wraz z adoracją Najświętszego Sakramentu. W piątek na Mszy Świętej o godzinie 11.00 będziemy modlić się za naszą Ojczyznę. W soboty odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godziny 8.30. Wieczorem po Eucharystii nabożeństwo I soboty wraz z nabożeństwem majowym. W niedzielę o godzinie 11.00 będziemy modlić się za naszych maturzystów. Zapraszam ich na tę Eucharystię.

Jeszcze raz podziękowanie dla panów Leona Kozioł, Artura Mazela, Kazimierza Kaszuby, Stanisława Kozioł, Ryszarda Wosik, Wiesława Telenga i Zdzisława Halbina za pracę przy zbiórce złomu. Zostały zakupione trzy nowe chodniki do kościoła.

Zachęcam do kupowania i czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” o 20 latach obecności Polski w strukturach unii Europejskiej i o tym, czy Europa jest już bez Chrystusa. Ponadto kardynał Re dziękuje Bogu za świętego Jana Pawła II. Tygodnik zamieszcza rozmowę z rodzicami służebnicy Bożej Heleny Kmieć. „Niedziela” pisze o kapłańskich drogach, o świeckich broniących kapłanów, o jedynych zatwierdzonych objawieniach maryjnych w USA na północy Wisconsin oraz prezentuje postać zmarłej profesor Jadwigi Staniszkis.

Do wieczności Bóg powołał ś.p. Rozalię Bolek. Wieczne odpoczywanie racz jej dać, Panie.